X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Wakacje z edukacją

dzieci
Opracowanie: PLATU korepetycje
Badania naukowe pokazują, że podczas wakacji zapomina się 40% wcześniej nauczonego materiału. Z kolei amerykańscy naukowcy udowodnili, że przerwy w nauce wcale nie przeszkadzają uczniom w edukacji, a nawet uważają oni, że bez wakacji uczniowie wolniej przyswajają wiedzę. Jak pogodzić te dwa stwierdzenia?

Najlepiej połączyć przyjemne z pożytecznym i skorzystać z oferty firm prowadzących zajęcia dodatkowe dla uczniów, takich jak Platu Korepetycje, która działa nie tylko podczas (ciąg dalszy tego materiału: http://www.olszewscy.org.pl/) roku szkolnego, ale również w wakacje i podczas ferii szkolnych. Wakacje to świetny czas, aby bezstresowo przygotować się do nowego roku szkolnego, zacząć powtarzać materiał przed egzaminem, nadrobić zaległości i ugruntować zdobytą wiedzę.

W programie wakacyjnym Platu znajdują się indywidualnie dopasowane do potrzeb dzieci korepetycje obejmujące wszystkie przedmioty nauczane w szkole podstawowej, gimnazjum i liceum. Poza tym dla tych, których czeka w sierpniu egzamin poprawkowy, mamy intensywny trening przygotowujący do tego egzaminu. Trening obejmuje cały materiał z ostatniego roku szkolnego i przygotowuje do poprawki każdego ucznia nie tylko merytorycznie, ale także emocjonalnie. - mówi Łukasz Korbel, przedstawiciel firmy Platu Korepetycje. Z kolei dla tych, których nie stać na wakacyjne kursy językowe za granicą, ciekawym rozwiązaniem może być kurs "Angielski komunikatywnie", podczas którego uczniowie bawią się, rozmawiają i żartują po angielsku, wykorzystując swoje umiejętności językowe w codziennych sytuacjach. Nasza oferta wakacyjna to także Platu Sommer Club –wszystkim uczniom do 15-go roku życia proponujemy atrakcyjne formy zajęć przedpołudniowych - dodaje Korbel.

Przed rozpoczęciem programu wakacyjnego przeprowadzane są konsultacje z korepetytorami, którzy określają indywidualne cele nauczania dla każdego dziecka i ustalają zgodny z jego potrzebami osobisty program nauczania. Konsultacje gwarantują, że uczestnicy kursów otrzymają odpowiednie wsparcie ze strony osób prowadzących zajęcia.

Odpoczynek wakacyjny jest ważny, ale nie warto trwonić czasu bezproduktywnie. Wakacje w mieście nie muszą oznaczać całodziennego przesiadywania na trzepaku pod blokiem lub w galerii handlowej. Sierpniowa poprawka nie powinna spędzać snu z powiek dzieci i ich rodziców. A po angielsku można rozmawiać nie tylko za granicą... Więcej na
22-05-24 15:01:07