X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Czas na wspaniały piknik!

Czas na wspaniały piknik
Opracowanie: Empik
Źródło: Empik
Czego potrzebujemy, by zorganizować doskonały piknik? Odpowiedniego miejsca -dla amatorów biesiadowania na trawie wystarczy przydomowy ogródek, miejski park bądź plaża nad rzeką, na pewno dobrej pogody, a potem już tylko pomysłowego menu oraz pięknej oprawy.

Jeśli coś ma się nam naprawdę „udać”, warto się do tego dobrze przygotować. Zacznijmy więc od menu. Jeśli ma się składać z ciepłych potraw konieczne będzie wybranie odpowiedniego miejsca, w którym będziemy mogli zainstalować grilla. Jeśli planujemy zimne przekąski, możemy się z nimi ulokować niemal wszędzie.

Czas na piknik
Opracowanie: Empik
Źródło: Empik
Czego będziemy potrzebować? Leżaków lub koca do siedzenia. Zależnie od zaplanowanego menu, przyda się na pewno: estetyczna zastawa stołowa – im lżejsza, tym lepsza -– kubki, sztućce, nóż oraz zestaw przypraw. Warto zabrać ze sobą także serwetki albo wymiennie estetycznie wyprasowane ściereczki, które mogą je z powodzeniem zastąpić. Jeśli w menu pojawia się alkohol, nie zapomnijmy o otwieraczu bądź korkociągu. Pamiętać trzeba także o tym, że natura czeka na nas wraz ze wszystkimi swoimi mieszkańcami, wśród których są także… komary. Środek na komary powinien nas skutecznie przed nimi ochronić.

O ile nie wybieramy się w daleką podróż, bądź nie planujemy w menu lodów, lodówka turystyczna nie jest obowiązkowym elementem naszego pikniku. Potrzebna może się natomiast okazać torba termoizolacyjna bądź wkłady chłodzące.

Lampiony
Opracowanie: Empik
Źródło: Empik
Piknik wegetariański, owocowy, prezentujący kuchnie narodowe, na przykład włoski, francuski lub polski, grill… – możliwości i wariantów jest co niemiara. Wyjątkowy piknik wymaga wyjątkowej oprawy! Dla tych, którzy chcą zadbać także o jego estetyczną stronę, Empik przygotował kolekcję „Czas na piknik”. Kolorowe elementy kolekcji zostały wykonane z włókna bambusowego i nadają się do zmywarek. Znajdziemy wśród nich: kubki, silikonowe pędzelki, młynki do przypraw i szczypce do sałat oraz ruszt do grillowania kukurydzy – z ich pomocą grillowanie stanie się bezpieczne, łatwe i przyjemne! Kolekcję uzupełniają: stylowe koce piknikowe, oryginalne akcesoria kuchenne wykonane z jeansu (rękawica i łapka), a także intensywnie żółte rękawice kuchenne z silikonową ochroną oraz lampiony w wielu wariantach kolorystycznych.

Miejsce w którym biesiadujemy, po zakończeniu pikniku powinno wyglądać dokładnie tak samo jak przed jego rozpoczęciem. Dlatego pamiętajmy o workach na śmieci oraz dokładnym posprzątaniu pozostałości po naszej uczcie.
Opracowanie: Agnieszka Osiniak
18-11-10 07:16:02