X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Górska natura- zdrowie i równowaga

Joanna Brodzik
Opracowanie: Górska Natura
Wśród sudeckich skał, pod warstwą chroniącego przed zanieczyszczeniami piaskowca, ukryła się wyjątkowa woda. Niski stopień mineralizacji czyni ją idealną do codziennego spożywania, a jej regularne picie wspiera metabolizm, co przekłada się na lepsze funkcjonowanie organizmu. "Górska Natura", bo tak nazywa się nowa woda, od marca br. jest dostępna w całej Polsce w butelkach 0,5 i 1,5l.

Szklanka Górskiej Natury co 3 godziny wspomaga metabolizm
Na rynku pojawiła się nowa, niskozmineralizowana woda z segmentu premium, idealna do codziennego picia. Niskozminerlizowana woda Górska Natura wydobywana jest w dziewiczych, trudnodostępnych rejonach Sudetów. Dzięki temu charakteryzuje się ona niezwykłą czystością. Pita w regularnych odstępach czasu, zapobiega odwodnieniu i pomaga utrzymać metabolizm na odpowiednim poziomie.

"Woda jest najważniejszym elementem życia. Zapewnia dobre samopoczucie, zdrowie i równowagę. Piję Górską Naturę bo kocham życie i chcę z niego czerpać bez ograniczeń." – mówi Joanna Brodzik, aktorka promująca nową wodę.

Joanna Brodzik
"Dla prawidłowego funkcjonowania organizmu niezbędne jest regularne dostarczanie mu płynów - najlepiej w formie czystej wody o niskiej lub średniej mineralizacji." – tłumaczy dr inż. lek (dalsze informacje). med. Dariusz Włodarek z Zakładu Dietetyki na warszawskim SGGW i dodaje: "Wody mineralne wysokozmineralizowane, ze względu na znaczną zawartość składników mineralnych (np. sodu) nie powinny być pite przez osoby z nadciśnieniem tętniczym lub z chorobami nerek. Niektóre wody mineralne mogą mieć właściwości lecznicze i są wykorzystywane w terapii wybranych schorzeń, jednak można je pić po konsultacji z lekarzem."

W ciągu dnia należy wypijać jej około 6 szklanek w odstępach 3 godzinnych. Zasady tej powinny trzymać się zwłaszcza osoby dbające o szczupłą sylwetkę, oraz te, które często zapominają o wypijaniu wystarczającej liczby płynów w ciągu dnia. Wbrew powszechnemu przekonaniu wypicie 1,5 litra wody w krótkim odstępie czasu (na raz) nie zaspokaja bowiem naszego dobowego zapotrzebowania na wodę. Jej nadmiar zostanie wydalony i nie spełni ona wówczas swojej regulacyjnej funkcji.

"Osoby testujące wodę przed jej wprowadzeniem podkreślały jej doskonały smak" – zapewnia Bartłomiej Kubacki, Senior Brand Manager nowej wody "To dlatego zdecydowaliśmy się na opatrzenie jej "Gwarancją Smaku". Co ona oznacza? Otóż każdy, kto uzna, że woda nie trafiła w jego gust będzie mógł ją zwrócić i odzyskać swoje pieniądze. Przekonani jesteśmy jednak, że osób takich będzie niewiele, a woda zachwyci smakiem i jakością większość Polaków".

Górska Natura - woda chroniona przez najstarsze góry Europy
Sudety to nie tylko jeden z najpiękniejszych regionów Polski, ale też jedno z najbardziej specyficznych miejsc w Europie. Znajdują się tutaj najstarsze góry tego kontynentu – Góry Sowie, oraz jedyne w całej Europie góry płytowe – Góry Stołowe. Najstarsze skały w tym rejonie powstały ponad 4,5 miliarda lat temu – sięgają zatem historią najodleglejszych okresów geologicznych Ziemi.

Kształtowane przez wiele miliardów lat Sudety wytworzyły specyficzną, niezwykle bogatą strukturę geologiczną. Znajdziemy tu bogactwo granitów, marmurów, wapieni krystalicznych, a nawet dolomitów. Na szczególną uwagę zasługują jednak obfite pokłady piaskowca, dzięki którym pod wieloma warstwami skał ukrył się prawdziwy skarb – źródło nieskażonej niczym wody.

Piaskowiec to skała osadowa o porowatej strukturze, co pozwala na przesączanie i zatrzymywanie w niej dużej ilości wody. To dlatego piaskowce nazywane są często naturalnymi filtrami. Woda wydobywana z takich skał np. Górska Natura, jest krystalicznie czysta, bo nie tylko pochodzi z wnętrza ziemi, ale także chroniona jest przed zanieczyszczeniami z wód gruntowych. Woda podziemna występuje w skałach różnego wieku, pochodzenia i o zróżnicowanych cechach. Jej właściwości zależą od składu mineralnego skał, w których znajduje się woda, jej pochodzenia, głębokości występowania, składu chemicznego i związków z powierzchnią ziemi. Dzięki właściwościom piaskowców Gór Stołowych i całemu procesowi filtracji, znajdująca się w nich woda ma niski stopień mineralizacji i możemy w pełni korzystać z jej dobrodziejstw.

Sudety to wciąż pasmo górskiej mniej popularne niż Tatry. Nie dziwi zatem fakt, że dobrze czują się tu zwierzęta, którym nie sprzyja atmosfera innych, bardziej obleganych przez turystów gór. Wśród sudeckich skał spotkać możemy zatem zagrożonego wyginięciem Orła Bielika i chronioną prawem Traszkę Grzebieniastą. Jeśli będziemy mieli szczęście to na szlaku drogę przebiegnie nam olbrzymi Głuszec, a nocą nad naszymi głowami krążyć będą ginące gatunki nietoperzy: Podkowiec Mały i Nocek Bechsteina. Sudety ze względu na swoją budowę i sprzyjające przyrodzie warunki są domem także dla kilku roślin występujących tylko w tym rejonie. Spotkamy tu zatem Brzozę Karłowatą, a także Skalnicę Zwodniczą.

Planując najbliższe wakacje warto zatem pomyśleć o odwiedzeniu tego przepięknego rejonu Europy, a na górską wycieczkę zabrać ze sobą poręczną butelkę Górskiej Natury. Po powrocie do domu wspomnienia z wakacji ożywi jej obecność na naszych stołach przez cały rok.
Źródło: Hill & Knowlton Poland Sp. z o.o.
19-11-09 07:07:13