X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Jakie działania podjąć przed tym jak na miejsce wypadku przyjedzie karetka?

Jednym z wielu przydatnych sprzętów, kiedy pierwsza pomoc przedmedyczna okazuje się niewystarczająca w czasie ratowania rannego człowieka, jest deska ortopedyczna. Jest to specjalny rodzaj nosideł, które mają na celu stabilizacja uszkodzonych części ciała rannego. Deska ortopedyczna może służyć również jako pomoc w transporcie rannego.


Istotne znaczenie nosideł a deska ortopedyczna
Apteczka samochodowa
Źródło: czarmed.pl

Ponadto niesamowicie użyteczna jest w chwili, gdy na dworze panują niesamowicie trudne warunki atmosferyczne. Stabilizator, jakim bez wątpienia jest deska ortopedyczna, wykorzystywana jest w chwilach, kiedy zauważalne lub zakładane są obrażenia ciała. Przede wszystkim jednak istotny jest kręgosłup. Jego ewentualne uszkodzenia sprawdza się na samym początku, dlatego szczególnie ważna jest pierwsza pomoc przedmedyczna w celu wykluczenia obrażeń w tym miejscu.

Wspomagają oddychanie dostarczając powietrza – butle tlenowe
Przyrząd taki, jak ciśnieniomierz nadgarstkowy powinien znajdować się w każdej apteczce, jednak szczególnie u tych, którzy mają problem z ciśnieniem krwi. Sprężony tlen, jaki mają w sobie butle tlenowe, ma na celu zwiększenie zawartości tlenu w pobieranym powietrzu. Podczas wycieczki w góry butle tlenowe mogą uratować wspinającym się życie, ponieważ im wyżej, tym ciśnienie atmosferyczne zmniejsza się. Na przykład na szczytach Himalajów żadna osoba nie może poruszać się bez sprzętu takiego, jakim są właśnie butle tlenowe.

Czy analizowany wpis nie jest zajmujący? Jeżeli tak uważasz, kliknij ten odnośnik - zalecamy ten serwis (https://herina.com/program/sport/kontrola-wagi/), gdyż przeczytasz tam przykuwające wzrok artykuły.

Innym typem tego rodzaju urządzeń są butle tlenowe, jakich używa się wtedy, kiedy potrzebna jest pierwsza pomoc przedmedyczna. W tym przypadku butle tlenowe nie muszą być szczególnie lekkie. Podobnie – nie ma takich wymagań, by butle tlenowe były wyjątkowo odporne na skutki skutej lodem powierzchni.

Czynności podtrzymujące funkcje życiowe rannego
Jeśli ktoś ma problemy ze zdrowiem, powinien kupić ciśnieniomierz nadgarstkowy - , który pozwoli kontrolować ciśnienie krwi i będzie szczególnie przydatny do samobadania.
1 2