X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Kupujesz wózek? Zwróć uwagę na…

Wózek dzieciecy X-Lander X-Cite
Opracowanie: X-Lander
Źródło: X-Lander
Jedną z poważniejszych decyzji zakupowych, jaka stoi przed osobami spodziewającymi się dziecka, jest kupno wózka. Młodzi rodzice mogą czuć się zagubieni pośród szerokiego asortymentu firm oferujących produkty dziecięce. Podpowiadamy jak wybrać produkt bezpieczny i wygodny, który jednocześnie będzie nam służył maksymalnie długo.

Na początku zastanówmy się, w jakich warunkach będziemy się przemieszczać. Czy wózek będziemy przewozić w bagażniku samochodu, czy planujemy poruszać się głównie komunikacją miejską. Pomyślmy, gdzie będziemy go trzymać – w garażu, na klatce schodowej, w mieszkaniu? Odpowiedzi na te pytania pomogą nam podjąć odpowiednią decyzję podczas zakupu.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu
Wózek marki X-lander
Opracowanie: X-lander
Źródło: X-lander
Dobry wózek powinien być funkcjonalny oraz zapewniać komfort i bezpieczeństwo Tobie oraz Twojemu dziecku. W pierwszej kolejności sprawdź, że spełnia on wszystkie standardy bezpieczeństwa zgodne z normami Unii Europejskiej. Dodatkową wskazówką może być także pozytywna opinia Instytutu Matki i Dziecka. – Dobry wózek powinien mieć solidny stelaż wykonany z wytrzymałych materiałów, np. aluminium. Dzięki niemu nie będziemy musieli obawiać się o bezpieczeństwo dziecka nawet podczas pokonywania trudnych nawierzchni– mówi ekspert marki X-lander. – Niektóre modele wózków wyposażone zostały w dodatkowe elementy zwiększające poziom bezpieczeństwa, np. światełko ledowe w podnóżku, które zapewnia widoczność po zmroku – dodaje.

Komfort nie do przecenienia
Interesującą propozycją na rynku wózków dziecięcych są modele z odwracaną spacerówką. Możemy je prowadzić tak, że dziecko jest przodem albo tyłem do kierunku jazdy. Dzięki temu mamy wybór – maleńkie dziecko możemy mieć cały czas na oku, a gdy podrośnie, wystarczy tylko zmienić ustawienie nadwozia spaceroweg, żeby pozwolić mu podziwiać otaczający świat. – Warto zdecydować się na model z regulowanym podnóżkiem. Dzięki niemu będziemy mogli dostosować wózek do wzrostu dziecka. Płynna regulacja oparcia pozwoli dopasować go do pozycji, w której znajduje się maluch. Dla własnego komfortu warto z kolei wybrać model z regulowaną rączką. Pomoże ona dostosować wózek do wzrostu osoby, która go prowadzi - radzi Tomasz Butkowski. Ciekawym elementem wózka jest także klin powiększający budkę. Ochroni on malucha przed słońcem i deszczem.

Gondola? Spacerówka? A może 2w1?
Wózek dziecięcy X-lander
Opracowanie: X-lander
Źródło: X-lander
Wózek to spory wydatek, dlatego warto dobrze się zastanowić nad optymalną wersją. Dobrym rozwiązaniem mogą być dostępne na rynku wózki typu 2w1. – W pierwszych miesiącach życia dziecka niezbędna jest gondola, czyli wózek głęboki. Jednak mniej więcej w 6-8 miesiącu maluch wyrasta z gondoli i wtedy należy zamienić ją na spacerówkę. Jeśli od początku zdecydujemy się na wózek 2w1, czyli taki, który może być zarówno gondolą, jak i spacerówką, unikniemy dodatkowego wydatku – sugeruje Tomasz Butkowski, Specjalista ds. Rozwoju Rynku marki wózków i akcesoriów dziecięcych X-lander.

Wózek dopasowany do stylu życia
Przy wyborze wózka rodzic powinien również wziąć pod uwagę to, jak spędza wolny czas. Na rynku dostępne są np. modele dedykowane w szczególności aktywnym rodzicom. Wszyscy ci, którzy nie wyobrażają sobie życia bez wysiłku fizycznego, powinni zwrócić uwagę, czy wózek posiada duże, pompowane, ale jednocześnie zwrotne koła, które umożliwią szybkie i sprawne manewry. Jeśli jesteśmy miłośnikami joggingu, wybierzmy wózek, który poza dużymi kołami będzie miał także ręczny hamulec oraz dzwonek w rączce. Z kolei wszyscy ci, którzy lubią szybkie tempo, ale wolą manewrować pomiędzy sklepami w galerii handlowej, powinni wybrać wózek lekki i zwrotny.
Źródło: SFERA GROUP
Opracowanie: Martyna Głowińska
18-06-26 11:09:02