X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Zabezpieczenia biometryczne w przedszkolach

terminal biometryczny
Opracowanie: AutoID Polska
Zostawiając dziecko w przedszkolu wierzymy, że jest ono bezpieczne. Tymczasem zabezpieczenia placówek tego typu często okazują się niewystarczające. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych, firma AutoID Polska S.A. poleca stosowanie zabezpieczeń biometrycznych.

Wykorzystując terminal, każdemu dziecku można przypisać kilka osób, które mają prawo je odbierać. Osoby te dzięki technice biometrycznej będą w sposób jednoznaczny i pewny zidentyfikowane, co wykluczy niebezpieczeństwo, że osoba obca, legitymująca się skradzionym dowodem tożsamości lub kartą dostępu, będzie miała możliwość kontaktu z naszym dzieckiem.

Do bazy danych, oprócz wzorca biometrycznego, można wprowadzić zdjęcie opiekuna dziecka, wszystkie jego dane, a nawet zdefiniować kiedy ma prawo odbierać dziecko.
Przez przyłożenie palca do czytnika biometrycznego, u osoby czuwającej nad bezpieczeństwem dzieci, pojawia się aktualne zdjęcie osoby, która chce odebrać dziecko oraz to, które jest w bazie, razem ze wszystkimi danymi osób uprawnionych do kontaktu z dzieckiem.
Jeżeli dane biometryczne nie będą się zgadzały, osoba nie zostanie wpuszczona.

Zastosowanie w placówkach dydaktycznych kontroli dostępu opartej o czytnik linii papilarnych - terminal biometryczny VIRDI AC-6000, pozwala na zachowanie 100 procentowego bezpieczeństwa.

Dodatkowo, zastosowanie cyfrowego rejestratora obrazu Zetro współpracującego z 4 , 8 lub 16 kamerami wzmacnia ochronę budynku i terenu wokół placówki.

Monitory Zetro z wbudowanym rejestratorem wideo zaprojektowane zostały z myślą o łatwej instalacji i prostej obsłudze. Połączenie wysokowydajnego rejestratora wideo i monitora LCD to idealny zestaw do obserwacji, przeznaczony do samodzielnej instalacji. Pozwala monitorować zarówno teren wokół placówki, jak i środek budynku, niezależnie od pory dnia. Funkcja rejestracji pozwala gromadzić zapis ewentualnych zdarzeń.
22-05-18 07:01:33