X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Film Madonny: Mądrość i Seks

Mądrość i Seks
Opracowanie: Materiały prasowe
Błyskotliwa i seksowna komedia o trójce współlokatorów, którzy prowadzą ekscytujące życie w wielkomiejskim świecie Londynu. A.K. jest wokalistą zespołu punk-rockowego. Ponieważ nie może utrzymać się z muzyki, zarabia na życie, spełniając perwersyjne fantazje żonatych mężczyzn.

Zakochany jest w swojej współlokatorce Holly, baletnicy pracującej jako striptizerka. Ich przyjaciółka – seksowna lekomanka Juliette jest obiektem pożądania swojego żonatego szefa, którego awanse konsekwentnie odpiera. Te trzy różne osobowości stanowią centrum filmowej opowieści o życiu i ludziach, którzy nie boją się marzyć, bo wiedzą, że do każdego celu można dojść na różne sposoby. Co będzie dla nich ważniejsze – mądrość czy seks?
Każda z postaci jest swoistym nawiązaniem do niezwykłej i barwnej biografii Madonny. W autorskim filmie królowej popu nie zabraknie porywającej muzyki. W ścieżce dźwiękowej usłyszymy między innymi utwory samej Madonny, Britney Spears, a także cygański punk zespołu Gogol Bordello.

Syrena Films przedstawia film Madonny: Mądrość i Seks
Tytuł oryginalny: Filth and Wisdom
produkcja: Semtex Film koprodukcja HSI London
W kinach od 7 sierpnia 2009!


MADONNA O FILMIE
Zawsze ceniłam sztukę filmową i umiejętność opowiadania dobrych historii. Po prawie trzech dekadach występowania przed kamerą postanowiłam wreszcie wziąć sprawy w swoje ręce.
Praca przy tym filmie była dla mnie prawdziwą szkołą filmową. Niezwykle ważne było dla mnie tworzenie historii, kreowanie bohaterów i uczestniczenie w każdym etapie produkcji od początku do końca. Jestem przekonana, że moje niekończące się pytania doprowadzały do szału członków ekipy. To było niezwykle spełniające doświadczenie, ponieważ ono pozwoliło mi połączyć wszystko, co kocham od literatury po muzykę i taniec.
Na początku historia miała być krótka, ale gdy zakochałam się w bohaterach, zapragnęłam, żeby w ich życiu jeszcze więcej się działo i stworzyłam nowych, tak powstał trójkąt AK, Holly i Juliette. Kiedy film był skończony zdałam sobie sprawę, że w każdej z tych postaci jest część mnie, dlatego to przeżycie okazało się zarówno artystyczne jak i terapeutyczne.

MADONNA

Madonna Louise Ciccone urodziła się w Bay City, Michigan 16 sierpnia 1958. Piosenkarka, tancerka, producentka muzyki pop. Swój pierwszy singiel wydała w roku 1982, a pierwszy album muzyczny Madonna w 1983. Po raz pierwszy pojawiła się na ekranie w roku 1985 w filmie Desperately Seeking Susan, który stał się międzynarodowym sukcesem. W roku 1997 dobyła Złoty Glob za rolę Evity. Jest również projektantką mody, a także autorką słynnego albumu "SEX" (1992) i książek dla dzieci oraz laureatką 7 nagród Grammy. Mądrość i seks to jej debiut reżyserski.

GOGOL BORDELLO

Głównym bohaterem filmu jest A.K., lider zespołu punk-rockowego. W tej roli wystąpił Eugene Hütz. W filmie pojawia się również jego zespół Gogol Bordello. Eugene Hütz (Євген Гудзь; prawdziwe imię Evgeny Aleksandrovitch Nikolaev) jest piosenkarzem, autorem tekstów, DJem oraz aktorem. Urodzony w mieście Bojarka, w 1972 roku, w rosyjsko-ukaińsko-cygańskiej rodzinie (Nikolaev-Hütz-Gontcharov). Jego droga do Stanów Zjednoczonych była długą podróżą przez Polskę, Węgry, Austrię i Włochy. Razem ze swoją rodziną Hütz opuścił ojczyznę tuż po katastrofie w Czarnobylu. Siedem lat tułaczki po Europie wschodniej i szereg doświadczeń kulturowych ma wyraźne odzwierciedlenie w muzyce Hütza, ale to jego cygańskie korzenie stały się głównym źródłem inspiracji muzycznych zespołu Gogol Bordello. Hütz pojawił się w Vermont w 1993 jako uchodźca polityczny w ramach programu przesiedleń razem z matką i ojcem z zawodu rzeźnikiem, który również grał na gitarze w jednym z pierwszych ukraińskich zespołów rockowych Meridian. Hütz rozpoczął karierę muzyczną na Ukrainie ze swoim zespołem Uksusnik. W czasie pobytu w Vermont, stworzył The Fags oraz Flying Fuck, które były prototypami zespołu Gogol Bordello. W 1997 roku przeniósł się do Nowego Jorku. To właśnie tam poznał członków Gogol Bordello.
W krótkim czasie zespół zyskał fanów na całym świecie. Ich muzyka to brawurowy rytm, inteligentne teksty i pozytywne wibracje, które pobudzają ciało i umysł. Sięgający do korzeni cygańskich, słowiańskich i punk-rockowych Gogol Bordello wytycza nowe trendy i staje się pionierem brzmień, które łączą w sobie elementy wschodnioeuropejskie, cygańskie i wpływy zachodnie. Ten nowy kierunek w muzyce określany jest przez samego Hütza jako "transglobalny cygański punk rock". W roku 2002 Gogol Bordello wydał swój debiutancki album Voi-La Intruder produkcji Nicka Cave'a oraz perkusisty Bad Seeds Jima Sclavunosa. Jesienią tego samego roku wydano również Multi Kontra Culti vs. Irony. W roku 2005 pojawił się East Infection a następnie Gypsy Punks: Underdog World Strike. Najnowszy album Gogol Bordello SUPER TARANTA! (produkcja Victor Van Vugt) okazał się jednym z najwyżej cenionych wydarzeń muzycznych roku, określonych przez krytyka muzycznego Roberta Christgau jako "najlepszy rockowy album ostatniej dekady." Album zachwycił samą królową muzyki pop. "Ta muzyka jest fantastyczna, bardzo inspirująca, doskonale pasowała do filmu", powiedziała Madonna, zapytana o współpracę z zespołem Gogol Bordello na planie filmu Mądrość i seks.
Źródło: Syrena Films sp. z o.o.
19-02-08 07:17:03