X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Poranne kawy smakowanie Kubki Filippa K

kubki
Opracowanie: Rörstrand
Kubek jest jak bielizna… intymny, własny i nie do pożyczenia. Każdy miłośnik kawy, czy herbaty z niepokojem rozgląda się po kuchni, gdy nie widzi na półce ukochanego kubka. Jest w stanie dokonać ogromnego poświęcenia – wyjąć go z przepastnych otchłani zmywarki i samemu z pietyzmem umyć, by wypić w nim kawę czy herbatę.

I cóż z tego, że na półce pyszni się pięć innych porcelanowych cudów, skoro bez tego wybranego, ukochanego nie ma śniadania.
Przywiązanie do jednego jedynego kubka to miłość platoniczna. W innym już tak samo kawa czy herbata nie smakują!

Wielo- czy jednorazowy?
kubki
Przeurocze i zabawne w formie kubki Filippa K, szwedzkiej firmy Rörstrand, łudzą oczy swoim kształtem. Sprawiają takie wrażenie, jakby w jednym kubku mieściło się ich kilka, wsadzonych jedne w drugie. Nie wiadomo, na pierwszy rzut oka, czy to nie plastikowe, jednorazowe kubeczki z tworzywa sztucznego, czy luksusowa porcelana? Wystarczy jednak chwycić je w dłoń lub chwilę się przyjrzeć ich charakterystycznemu, ozdobnemu brzegowi, by docenić magię wyjątkowej porcelany projektowanej przed jeden z największych szwedzkich domów mody – Filippa K. Dom mody użyczył swojej nazwy serii kubków tworzonych dla marki Rörstrand. Specyficzne jest, iż dekory na kubkach inspirowane są tekstyliami – wzorami materiałów. Ale nie tylko – bo jeden z kubków, jak mówią jego projektanci, inspirację znalazł w filmie Stanley Kubicka – "Odyseja kosmiczna 2001". Chodzi o kubek Dots - "Kropki".

Mariaż potęg
kubki
Wagi i majestatu serii kubków Filippa K nadaje fakt, iż została stworzona przez dwie legendy szwedzkiego rynku projektantów i twórców dzieł sztuki użytkowej – jeden z największych domów mody oraz firmę Rörstrand, której historia rozpoczęła się już w 1726 roku! Szwedzka marka z dumą podkreśla, iż była świadkiem trzech kluczowych okresów historii swojego kraju. Od wielu lat jej nazwa jest synonimem elegancji, luksusu i wyrafinowanej estetyki rodem ze Skandynawii. Rörstrand jest drugim najstarszym w Europie producentem porcelany. Technologię jej produkcji skandynawska firma opanowała do perfekcji, stąd seria Filippa K to prestiż sam w sobie zamknięty w kubku do kawy bądź herbaty.

Kubki do podziwiania
kubki
Minimalistyczne w formie i niezwykle pomysłowe kubki Filippa K są przytulne w swojej oryginalności, mimo iż minimalizm z założenia kojarzy się z ascetycznym chłodem. Kubki, zmyślnie pakowane w eleganckie i nowoczesne pudełka, mogą stanowić jeden z bardziej oryginalnych prezentów. Łączą sprzeczności – wielowiekową tradycję marki Rörstrand z odkrywczą i świeżą stylistyką projektu szwedzkiego domu mody.
Kubki Filippa K to rarytas dla celebrujących poranne parzenie kawy czy herbaty.

Przekorny, uwodzący oczy i zmysły sklep , stawiając na tradycję wtopioną w nowoczesną porcelanę, zaprasza na degustację ulubionych napojów w serii kubków Filippa K.

Joanna J. Gawlikowska
Krystian Wawrzyczek
21-05-15 07:37:30