X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

W centrum ciepła

grzejniki
Opracowanie: JAGA
Stała wystawa grzejników marki Jaga wzbogaciła się o długo oczekiwany element – grzejnik Heatwave. Od kilku tygodni grzejnik-ornament zajmuje główne miejsce na ekspozycji w Centrum Prezentacji firmy ANB.

Centrum Prezentacji grzejników Jaga, przygotowane przez firmę ANB, przedstawiciela marki na polskim rynku, jest miejscem niezwykłym z kilku powodów. Po pierwsze można tu zobaczyć przekrój oferty belgijskiego producenta. Po drugie, jest to doskonałe miejsce szkoleniowe dla architektów współpracujących z firmą oraz klientów. Wreszcie zaś, jest to jedno z dwóch takich miejsc na świecie (pierwsze Centrum Prezentacji Jaga powstało w Dusseldorfie).

W Centrum przy ul. Ostrobramskiej 91 prezentowana jest kompleksowa oferta grzejników belgijskiego producenta. Ci, którzy przyjdą tu po raz pierwszy mogą być zaskoczeni bogactwem oferty Jaga. Na wystawie można zobaczyć praktycznie wszystkie dostępne na rynku rodzaje grzejników: grzejniki dekoracyjne, łazienkowe, pokojowe, konwektory (ścienne, stojące oraz kanałowe), zabudowy na specjalne zamówienie, a także nagrzewnice przemysłowe.
– Przygotowując ekspozycję chcieliśmy pokazać różnorodność oferty Jaga – mówi Dariusz Majchrzak, dyrektor handlowy ANB Sp. z o.o. – Nacisk położyliśmy także na kwestie techniczne – grzejniki kanałowe zamontowaliśmy w taki sposób, aby pokazać potencjalnemu klientowi wszystkie aspekty: sposób montażu, kanał, wymiennik oraz to, jak urządzenie prezentuje się po zamontowaniu. Większość grzejników prezentowanych w Centrum jest podłączona do sieci c.o.

grzejnki
Czarnym koniem ekspozycji Jaga jest grzejnik Heatwave. Grzejnik wykonany ze specjalnego rodzaju betonu ma kształt barokowego ornamentu. Urządzenie zaprojektowane przez holenderskiego designera Jorisa Laarmana przygotowane zostało jako system modułów, które w razie potrzeby można ze sobą łączyć. Taka konstrukcja pozwala uzyskać grzejnik idealnie dopasowany mocą do potrzeb ogrzewanego pomieszczenia. Heatwave może składać się od 1 do 6 modułów; jeden moduł zajmuje powierzchnię ok. 70x55 cm, waży ok. 12 kg i emituje 200 W. Na wystawie możemy oglądać grzejnik w wersji 2-modułowej.

I choć jednym z wyróżników oferty Jaga jest to, że grzejniki oferowane są w blisko 70 kolorach, w Centrum Prezentacji pokazywane są wyłącznie grzejniki w kolorze szarym i białym. Zdaniem architekta projektującego ekspozycję to celowy zabieg, który wpływa nie tylko na klarowną estetykę prezentacji, ale też pobudza wyobraźnię oglądających produkty. Czy rzeczywiście tak jest? Zachęcamy do sprawdzenia.
Źródło: Jaga
20-02-04 07:10:14