X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Opieka nad oczami

Myślałeś kiedykolwiek nad tym, jak okropne jest życie osoby, która nie widzi? To przerażająca rzecz, stracić szansę spoglądania na ten świat. Sporo ludzi uzna, że nasz świat jest brzydki, straszny i zły – cóż, najczęściej jest tak, że widzimy istotę rzeczy dopiero, gdy je tracimy.

Polecamy też

Oczy to nasz skarb

Okulista
Źródło: bc-injury-law.com
Od dziecka warto każdemu Polakowi wpajać zasadę, że o wzrok powinno się dbać. Na oczy czyha wiele zagrożeń. Coraz więcej Polaków zapada na różnorakie choroby oczu, takie jak na przykład jaskra. Tak jak w wypadku innego gatunku schorzeń, ważne jest systematyczne kontrolowanie stanu oczu u okulisty. Jeśli interesuje cię badanie wzroku w Cieszynie czy w innym ośrodku miejskim, w sieci znajdziesz wszelkie wymagane informacje. Można też spytać o to doktora pierwszego kontaktu.


Zaćma – choroba utrudniająca życie!
Opracowanie: Bird&Co.
Źródło: Bird&Co.
Nasze oczy są zagrożone przez dużo czynników. Gwałtowny rozwój technologii komputerowych spowodował, że coraz więcej dni spędzamy spoglądając w monitor – tableta, telefonu, komputera stacjonarnego. Takie męczące seanse wykazują zły wpływ na formę naszych oczu. Identycznie niebezpieczne dla wzroku są odpady, których znajduje się dużo w dzisiejszym powietrzu. Wielu młodych ludzi choruje na wady oczu, które z czasem oczywiście się zwiększają. To kluczowa rzecz, żeby znaleźć obecną wadę w miarę szybko, ponieważ pacjent musi zakładać okulary. Zaznaczmy raz jeszcze: trzeba systematycznie badać wzrok. O ile zamierzasz znaleźć gabinet okulistyczny, który ma w ofercie robienie takich dogłębnych badań oczu, do Google wklej frazę „badanie wzroku Cieszyn”. Od czasu do czasu takie kontrole robione są darmowo, w ramach jakiejś szerszej akcji. Aktualną wadę wzroku możesz określić także u optyka, o ile jest tam dostępna odpowiednia maszyna badawcza.

Nie zapominaj, że na kondycję oczu ma wielki wpływ odpowiednia dieta. Jeśli zamierzasz dbać o oczy, powinieneś jeść dużą ilość dań mlecznych, tłustych ryb oraz jajek. Trzeba też wspomagać się odpowiednimi suplementami diety. Ważnym związkiem odżywczym, który wykazuje świetny wpływ na ludzkie oczy, jest luteina. Znajduje się w wielu dostępnych na rodzimym rynku artykułach. Jeśli spędzasz dnie przed wyświetlaczem, zainwestuj w wspaniałe krople, które efektywnie nawilżą zmęczone oczy i pomogą ci lepiej widzieć w trakcie pracy. To niezbędny suplement w trakcie sesji egzaminacyjnej.

W sytuacji, gdy szukasz sprawdzonego okulisty w Cieszynie, do wyszukiwarki internetowej wklej sformułowanie „gabinet okulistyczny Cieszyn”.
Źródło: BeskidMed
22-01-11 07:01:10