X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Opieka nad oczami

Myślałeś kiedykolwiek nad tym, jak okropne jest życie osoby, która nie widzi? To przerażająca rzecz, stracić szansę spoglądania na ten świat. Sporo ludzi uzna, że nasz świat jest brzydki, straszny i zły – cóż, najczęściej jest tak, że widzimy istotę rzeczy dopiero, gdy je tracimy.

Polecamy też

Bądź królową sylwestrowej nocy

Satinea
Opracowanie: ASA - INT. LTD.
Która z nas nie pragnie zostać królową sylwestrowej nocy? Pewnie każda kobieta marzy po cichu, aby być tą najpiękniejszą w tak wyjątkowy wieczór. Już na kilka tygodni przed noworocznym balem obmyślamy w jakiej kreacji wystąpić, umawiamy się do fryzjera i kosmetyczki. Ale wszystkie te zabiegi nie ukryją zmęczonej i poszarzałej skóry. Aby olśnić wszystkich swym blaskiem, powinnaś pomyśleć o tym dużo wcześniej!


Zaćma – choroba utrudniająca życie!
Opracowanie: Bird&Co.
Źródło: Bird&Co.
Nasze oczy są zagrożone przez dużo czynników. Gwałtowny rozwój technologii komputerowych spowodował, że coraz więcej dni spędzamy spoglądając w monitor – tableta, telefonu, komputera stacjonarnego. Takie męczące seanse wykazują zły wpływ na formę naszych oczu. Identycznie niebezpieczne dla wzroku są odpady, których znajduje się dużo w dzisiejszym powietrzu. Wielu młodych ludzi choruje na wady oczu, które z czasem oczywiście się zwiększają. To kluczowa rzecz, żeby znaleźć obecną wadę w miarę szybko, ponieważ pacjent musi zakładać okulary. Zaznaczmy raz jeszcze: trzeba systematycznie badać wzrok. O ile zamierzasz znaleźć gabinet okulistyczny, który ma w ofercie robienie takich dogłębnych badań oczu, do Google wklej frazę „badanie wzroku Cieszyn”. Od czasu do czasu takie kontrole robione są darmowo, w ramach jakiejś szerszej akcji. Aktualną wadę wzroku możesz określić także u optyka, o ile jest tam dostępna odpowiednia maszyna badawcza.

Nie zapominaj, że na kondycję oczu ma wielki wpływ odpowiednia dieta. Jeśli zamierzasz dbać o oczy, powinieneś jeść dużą ilość dań mlecznych, tłustych ryb oraz jajek. Trzeba też wspomagać się odpowiednimi suplementami diety. Ważnym związkiem odżywczym, który wykazuje świetny wpływ na ludzkie oczy, jest luteina. Znajduje się w wielu dostępnych na rodzimym rynku artykułach. Jeśli spędzasz dnie przed wyświetlaczem, zainwestuj w wspaniałe krople, które efektywnie nawilżą zmęczone oczy i pomogą ci lepiej widzieć w trakcie pracy. To niezbędny suplement w trakcie sesji egzaminacyjnej.

W sytuacji, gdy szukasz sprawdzonego okulisty w Cieszynie, do wyszukiwarki internetowej wklej sformułowanie „gabinet okulistyczny Cieszyn”.
Źródło: BeskidMed
17-09-18 06:41:43