X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Consulting i coaching - rozwiązania, których celem jest wsparcie zarządzanego przez ciebie przedsiębiorstwa

Nawet najlepsze przedsiębiorstwo czasami potrzebuje asysty z zewnątrz. Zwłaszcza obecnie, kiedy dla gospodarki zbliżają się trudne czasy, gdyż z Zachodu płynie fala dekoniunktury. To chwila, kiedy skuteczny konsulting może uratować firmie życie.


Ta usługa (cfo outsourcing) zasadza się na tym, że zewnętrzna agencja consultingowa deleguje do firmy grupę doradców, którzy dokładnie oceniają sytuację rynkową firmy, a następnie przedstawiają managerom dostępne drogi modernizacji.
biuro firmy
Opracowanie: Kristin Nador
Źródło: http://www.flickr.com
Consulting może być przeprowadzany dla drobniejszych elementów funkcjonowania firmy, np. przed dokonaniem jakiegoś dużego działania biznesowego, takiego jak na przykład konsorcjum. kompetentni konsultanci niezależni mogą doradzić managerom, jak należy ulepszyć poszczególne segmenty działalności, na przykład zarządzanie procesami .

Kolejnym gatunkiem usług, które mogą wyciągnąć przedsiębiorstwo z kłopotów, jest coaching. W tym przykładzie firma doradcza wyznacza jednego specjalistę, który będzie mentorem dla kogoś z członków kadry twojego przedsiębiorstwa.
Szara strefa
Opracowanie: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Taki coach musi mieć posiadać certyfikat z takiego przybytku, jak szkoła coachingu, by efektywnie wyszkolić twojego człowieka. Tak jak w poprzednim przypadku, trener osobisty także zaczyna robotę od zebrania materiałów badawczych – obserwuje podopiecznego przy jego codziennych obowiązkach, takich jak np. zarządzanie zmianą, kolekcjonuje uwagi i pisze szczegółowy raport. Następnym zadaniem dla trenera osobistego jest wyszkolenie pracownika - opisanie niewłaściwych zachowań, zaproponowanie zmian i wdrożenie ich podczas kilku tygodni wytężonej pracy.

O ile ten wpis cię przekonał, że twoje przedsiębiorstwo wymaga fachowego doradztwa zewnętrznego, poszukaj renomowanej agencji, która realizuje tego gatunku usługi. Do wyszukiwarki internetowej wklej słowa „szkolenia Kaizen”.
24-02-09 19:01:10