X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

W poszukiwaniu miłości do… siebie

Czasami mimo że pozornie jesteśmy ludźmi sukcesu i rosnące bezrobocie wcale nas nie dotyka, obce jest nam poczucie satysfakcji i najzwyklejszej radości z naszego życia. Czasami przyczyny tego tkwią w naszej przeszłości, w relacjach z naszymi rodzicami lub partnerem. Łatwo przeoczyć moment, przestajemy panować nad naszym życiem. Problemy ze snem, brak umiejętności skutecznego wypoczynku, przesadne korzystanie z używek, apatia, konflikty małżeńskie, nieuzasadnione wybuchy agresji, wyładowywanie się na dzieciach, niskie poczucie własnej wartości – te symptomy powinny zwrócić naszą uwagę.
Stanowczo odradzamy sięganie po jakiekolwiek środki na stres czy depresję z pominięciem rozmowy z psychologiem. Bombardujące nas reklamy niezawodnych środków na stres czy depresję nie powinny uśpić naszej intuicji, która podpowiada nam, że należy zwalczyć przyczynę, a nie skutki naszych psychicznych problemów.

Polecamy też

Stres i depresja – są z nami od zawsze...

Korzeń arktyczny
Opracowanie: IMR advertising by PR
...i nie są to, jak starają się nas przekonać niektóre media i radykalni ekologowie, wynalazki naszych czasów spowodowane przyspieszonym rozwojem cywilizacyjnym.


tabletki
Opracowanie: kev-shine
Źródło: http://www.flickr.com
Na szczęście wizyta u psychoterapeuty przestała być czymś dziwnym, ludzie nie wstydzą się tego, sięgają po poradę specjalisty, co więcej – po sukcesie serialu „Bez Tajemnic” z najpopularniejszymi aktorami polskiej sceny stało się to modne. Jeśli celem naszych poszukiwań jest dobry gabinet psychoterapii, z jego tradycjami uniwersyteckimi, jest miejscem, gdzie działa wiele tego typu gabinetów. Możemy skorzystać z pomocy psychologicznej, terapii indywidualnej, terapii małżeńskiej i dla par, oraz coraz modniejszego coachingu. To wydobywanie pod opieką psychoterapeuty naszych nieuświadomionych lub pozornie nierealnych, tłamszonych w sobie marzeń w konkretne cele. To trening samorozwoju, z którego korzysta wielu ludzi sukcesu.

Jeśli jesteśmy mieszkamy w Krakowie lub w jego okolicach, znalezienie dobrego gabinetu powinniśmy rozpocząć od wklepania w wyszukiwarkę internetową fraz: psychoterapeuta (psycholog psychoterapeuta wrocław) kraków, a potem na przestudiowaniu witryn internetowych gabinetów i opinii o nich na forach internetowych. Nie zawsze pasującego do nas psychoterapeutę wyszukamy od razu. Warto jednak podjąć wyzwanie, bo najważniejsza jest samoakceptacja i satysfakcja z własnej egzystencji, bez zwracania uwagi na status materialny i tak zwana karierę. Sprawdzony specjalista: Horyzonty
Źródło:
22-06-06 07:01:06