X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Gdy często zapominasz o opłaceniu rachunków

Księgowość
Opracowanie: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
W natłoku codziennych spraw łatwo zapomnieć o jednej z wielu płatności. Brak opłacenia rachunku w terminie może jednak skutkować przykrymi konsekwencjami. Expander zwraca jednak uwagę, że aby tego uniknąć wystarczy skorzystać z automatycznego przelewu, takiego jak zlecenie stałe czy polecenie zapłaty. Pozwoli to również zaoszczędzić czas i pieniądze.

Czym jest zlecenie stałe?
Jeżeli co miesiąc do uregulowania mamy wiele płatności to łatwo, o którejś zapomnieć. Są jednak proste sposoby na to, by ułatwić sobie życie i płacić rachunki na czas. Jednym z nich jest zlecenie stałe – Jest to bardzo prosta usługa. Polega ona na tym, że bank wykonuje za nas zlecony przelew wielokrotnie, zawsze na tę samą kwotę i do tego samego odbiorcy. W dyspozycji określa się również kiedy takie przelewy mają być wykonywane. Może to być np. zawsze tego samego dnia miesiąca, ale również raz na kilka miesięcy. Można też wskazać kiedy taka usługa ma przestać działać – mówi Jarosław Sadowski, Główny Analityk firmy Expander.
Oczywiście, aby zlecenie było realizowane na koncie musi znajdować się odpowiednia ilość pieniędzy. W ten sposób możemy również opłacać kilka różnych rachunków. Należy jednak pamiętać, że dotyczy to wyłącznie tych płatności, których kwota się nie zmienia i następuje regularnie.

Jak można opłacić rachunki telefoniczne?
Do opłacenia rachunków, których kwoty są zmienne lub przychodzą nieregularnie można wykorzystać polecenie zapłaty - Polega ono na tym, że bank przelewa z naszego konta pieniądze wskazanej przez nas firmie np. operatorowi komórkowemu, wtedy gdy ta prześle do banku informację o wysokości wystawionego rachunku – mówi Jarosław Sadowski, ekspert Expander.
Jest to kolejny bardzo wygodny sposób na płatności. Cały czas jednak wiele osób podchodzi do niego z rezerwą z obawy, że firma, która otrzymuje przy jego pomocy pieniądze może zawyżać kwoty rachunków. Według ekspertów nie ma się jednak czego obawiać - Funkcjonuje bowiem zabezpieczenie polegające na tym, że klient może zażądać zwrotu środków. Wtedy przelew wykonany w ramach polecenia zapłaty jest anulowany i pieniądze (serwis www) wracają na konto. Gdyby ktoś chciał nas oszukać, to w ten sposób można łatwo odzyskać wpłacone fundusze – dodaje ekspert Expander.

Banki oferują również inne usługi, które mogą ułatwić nasze życie lub które pozwolą zaoszczędzić czas i pieniądze. Warto sprawdzić co mają do zaoferowania lub skorzystać z pomocy doradcy finansowego, który pomoże znaleźć najkorzystniejsze produkty z ofert wielu banków.
Źródło: Żarówka PR i Marketing
Opracowanie: Agata Zarębska
19-10-27 07:07:07