X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Idealny projekt łazienki

Preciosa 2 marki KOŁO
Opracowanie: KOŁO
Źródło: KOŁO
Choć prawie każdy z nas marzy o tym, by poszczególne pomieszczenia w domu były jednocześnie funkcjonalne i wyjątkowe, w praktyce okazuje się, że nie zawsze sami jesteśmy w stanie zaprojektować idealne wnętrze. Zanim więc zaczniemy planować zakupy poszczególnych sprzętów, mebli i materiałów remontowych, koniecznie warto rozejrzeć się na rynku akcesoriów łazienkowych i poszukać natchnienia przeglądając już zrealizowane projekty. Wówczas z pewnością łatwiej będzie nam określić własne oczekiwania i poszukać możliwych sposobów ich realizacji.

Kilka kroków do sukcesu
Meble KOŁO Twins z błyszczącymi frontami
Opracowanie: KOŁO
Źródło: KOŁO
Poszukiwanie inspiracji warto rozpocząć od kilku sprawdzonych metod:
1. Po pierwsze, poszukaj ciekawych, inspirujących łazienek w sieci internetowej, sprawdź aranżacje łazienek na przejrzyj fora internetowe i poszukaj kontaktu do osób, które zdecydowały się na niestandardowe (a interesujące rozwiązania) i chętnie podzielą się swoimi uwagami.
2. Po drugie – wynotuj rozwiązania łazienkowe, które „wpadną Ci w oko” – oglądaj zdjęcia, sprawdź, jakie elementy składają się na dany wystrój, dokonaj odpowiednich pomiarów (nie wszystkie wymarzone sprzęty zmieszczą się do niewielkiej łazienki w bloku). Wynotuj nazwy ciekawych aranżacji i kolekcji mebli, zobacz dostępną kolorystykę i ceny. Dobrym pomysłem jest utworzenie bazy danych – zestawu pomysłów, z których będziesz następnie czerpał przy tworzeniu bardziej konkretnego projektu.
3. Pomyśl nad tym, w jaki sposób możesz najbardziej efektywnie wykorzystać przestrzeń we własnej łazience – staraj się szukać rozwiązań efektownych, ale i praktycznych, dzięki którym nawet niewielka łazienka zyska na funkcjonalności.

Łazienki dla osób o specjalnych potrzebach
Pamiętajmy, że jeśli z łazienki będą korzystały dzieci, osoby starsze lub osoby niepełnosprawne, warto pomyśleć o przydatnych rozwiązaniach, np. o wyposażeniu łazienki w poręcze, antypoślizgowe kafelki czy też uchylne lustra, itp. Sprzęty takie są między innymi dostępne w serii łazienek dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Sprawdź aranżacje łazienek na
Źródło: Sanitec KOŁO
Opracowanie: Sanitec KOŁO Sp. z o.o.
19-12-19 07:10:03