X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Piękna sylwetka na lato

. Receptą jest jak najszybsze rozpoczęcie stosowania optymalnie zbilansowanej diety oraz serii zabiegów wyszczuplających i modelujących ciało.

Większość z nas chce zazwyczaj od razu przejść do intensywnego naprawiania nabytych defektów. Zaczynamy mordercze treningi, zapisujemy się na zabiegi i każdego dnia niecierpliwie wypatrujemy w lustrze pierwszych efektów. Tymczasem w pierwszej kolejności powinnyśmy zajrzeć bardziej w głąb, a konkretnie do żołądka. Zmiany żywieniowe powinny być bowiem pierwszym etapem w walce o piękne (i zdrowe) ciało. Zwłaszcza, że ten krok może okazać się całkiem przyjemny i możesz wykonać go praktycznie w każdym momencie. A im szybciej, tym lepiej! Najważniejsze, żeby podejść do tematu „z głową”.

Dieta
.
Elektrostymulacja to jedna z bardziej skutecznych metod rzeźbiących mięśnie i redukujących tkankę tłuszczową. Mgr Małgorzata Szot, masażystka z krakowskiej kliniki MTTEstetica, wymienia ją jako zabieg idealny dla ludzi niemających czasu lub ochoty na regularną aktywność fizyczną. – Zabieg polega na podpięciu za pomocą elektrod wybranych partii ciała pacjenta do specjalnego urządzenia. Następnie elektrostymulator wysyła wiązki prądu zmiennego, które pobudzają podpięte mięśnie do pracy. W ten sposób, nie wykonując żadnego wysiłku fizycznego, zmuszamy nasz organizm do ćwiczeń. Dla zobrazowania, 45-minutowy zabieg porównywalny jest z dwugodzinną sesją na siłowni, a jeden zabieg na brzuch daje efekty takie jak 1200 brzuszków. W ten sposób nie tylko rzeźbimy mięśnie, ale również pozbywamy się tkanki tłuszczowej i cellulitu. Dla uzyskania optymalnych efektów zalecam wykonanie serii dziesięciu zabiegów w przeciągu jednego miesiąca.
Jeśli nie masz problemu z nadwagą, ale mimo to zmagasz się z cellulitem, najprawdopodobniej Twoim problemem jest nieprawidłowe mikrokrążenie. Istnieje wiele zabiegów pomagających zniwelować również ten problem. Jednym z nich jest masaż bańką chińską, która zasysając fałd skóry, pobudza w niej przepływ krwi i limfy, pomagając pozbyć się zastojów. Chyba każda z nas wie, jak trudno jest pozbyć się tzw. „pomarańczowej skórki”, dlatego kurację za pomocą tej metody trzeba rozpocząć już na półtora miesiąca przed „wielkim wyjściem”. W tym czasie trzeba będzie wykonać co najmniej dziesięć zabiegów, które początkowo mogą być dość nieprzyjemne.

Dla przyśpieszenia i wzmocnienia działania bańki chińskiej, Małgorzata Szot poleca wykonanie zabiegu Body Wrapping, który może być porównywany do nieinwazyjnej lipolizy. – Nacierając ciało specjalnym żelem rozgrzewającym i owijając je w folię, powodujemy, że zbędne składniki przemiany materii są szybciej uwalniane z organizmu. To również bardzo korzystnie wpływa na pozbywanie się cellulitu (będącego po prostu źle zbudowaną tkanką) i ujędrnianie skóry. Po serii zabiegów możemy spodziewać się efektu do 3 cm miej w obwodzie ud.

O wiele bardziej inwazyjną odmianą tego zabiegu, ale na pewno też dającą szybsze efekty, jest lipoliza iniekcyjna. To wykonywany przez lekarza zabieg medycyny estetycznej, który polega na ostrzykiwaniu skóry specjalnymi preparatami rozpuszczającymi tkankę tłuszczową. W ten sposób nie tylko odchudzamy ciało i działamy antycellulitowo, ale też ujędrniamy skórę i leczymy rozstępy. Samo nakłuwanie dermapenem jest korzystnym impulsem dla organizmu zmuszającym go do tworzenia nowego kolagenu.

Uzupełnieniem wszystkich zabiegów redukujących tkankę tłuszczową powinien być drenaż limfatyczny, który wykonywany najczęściej manualnie jest delikatnym masażem. Można wykonywać go codziennie, omijają te dni, w których decydujemy się na inne metody modelujące sylwetkę.

Każda z nas chciałabym móc bez skrępowania zakładać latem krótkie szorty i pięknie prezentować się w bikini. Niestety, rzeczywistość często jest bezlitosna i kiedy nadchodzą pierwsze ciepłe dni okazuje się, że ubrania sprzed roku nie leżą już tak dobrze jak w poprzednim sezonie, a tu i ówdzie pojawił się cellulit. W takim przypadku można zacząć rozpaczać, można też zacząć wymieniać ciuchy na większe i bardziej maskujące niedoskonałości sylwetki, albo można też wziąć się w garść i zmobilizować do walki z nagromadzonym tłuszczykiem. Według specjalistów z krakowskiej kliniki MTTEstetica, jak widać wystarczy zaledwie kilka tygodni, żeby odmienić swoje ciało nie do poznania. Warto zacząć robić to już dziś.
Źródło: Media Kobiet
Opracowanie: Joanna Siemińska
18-07-12 02:42:02