X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Bezpłatne kursy językowe – szansa na pracę za granicą

logo promedica
Opracowanie: Promedica24
Znajomość języka obcego to jeden z podstawowych warunków zatrudnienia za granicą. Z tego powodu wielu Polaków – szczególnie tych po 30. roku życia – rezygnuje z wyjazdu. Szansą dla takich osób są bezpłatne kursy językowe organizowane przez polskie firmy rekrutujące do pracy za granicą.

Według opublikowanych ostatnio statystyk instytutu Eurostat, prawie połowa dorosłych Polaków jest zainteresowana wyjazdem do pracy za granicę. Przeszkodą w znalezieniu zatrudnienia w innych krajach Unii Europejskiej jest jednak nieznajomość języków obcych. Na szczęście coraz więcej firm oferujących pracę za granicą wprowadza do swojej oferty kursy językowe.

W firmie Promedica24, zatrudniającej opiekunki osób starszych w Niemczech, jednym z warunków zatrudnienia jest pozytywne zaliczenie testu w formie rozmowy w języku niemieckim. Dlatego firma proponuje kursy językowe osobom, które są zdecydowane wyjechać i miały już kiedyś styczność z tym językiem. Promedica24 prowadzi takie kursy już od kilku lat, opierając się o swoje doświadczenia w branży opiekuńczej. Dzięki temu uczestnicy kursu uczą się tego, co rzeczywiście przyda im się w przyszłej pracy.

- Nasze Opiekunki cenią sobie fakt, że na szkoleniu są trenowane konkretne sytuacje, w których można się znaleźć w Niemczech, w domu podopiecznego. Od osób wracających z pracy wiemy, że szczególnie przydatny okazuje się zeszyt z kursu, w którym uczestnicy zapisują nie tylko niezbędne zwroty i słownictwo, ale też na przykład informacje na temat niemieckich zwyczajów. Cieszymy się, że notatki z kursu stają się swego rodzaju przewodnikiem opiekunki po Niemczech – mówi Anna Ciołek, Koordynator w Dziale Rekrutacji.

Zajęcia językowe są prowadzone we wszystkich regionalnych biurach Promedica24 i odbywają się w małych grupach kilka razy w tygodniu. Czas trwania kursu jest dopasowywany do potrzeb uczestników i to oni decydują jak szybko chcą się nauczyć języka niemieckiego i wyjechać do pracy – intensywny kurs może być zrealizowany nawet w cztery tygodnie.

Przyszłym opiekunkom Promedica24 oferuje też inne, bardziej elastyczne formy nauczania. - Jeśli pracownikowi zależy na szybkim wyjeździe za granicę i zna podstawy języka niemieckiego, wówczas przekazujemy materiały szkoleniowe i później weryfikujemy postępy w nauce podczas cyklicznych rozmów telefonicznych. Staramy się traktować naszych klientów indywidualnie. Nie umawiamy się na rozmowy na konkretną godzinę, wprowadzamy element zaskoczenia. Takie działanie bardzo motywuje do pracy - przekonuje Anna Ciołek.

Do tego, że warto uczyć się języków obcych przekonuje praktyka. Osoby, które komunikują się w języku obowiązującym w kraju, w którym pracują, mogą liczyć na większą przychylność współpracowników, mają też większe szanse na nawiązanie długoterminowych kontaktów.

Dzięki bezpłatnym kursom oferowanym przez polskie firmy rekrutacyjne bariery językowe znikają jeszcze przed wyjazdem do obcego kraju. To znacznie poprawia komfort pracy i zmniejsza stres związany z samodzielnym wyjazdem za granicę.

Najbliższy kurs językowy, z którego skorzystać mogą wszystkie osoby posiadające doświadczenie w opiece rozpocznie się 01.08.2010 we Wrocławiu. Zapisy już trwają!

***
O Promedica24
Firma Promedica24 od 2004 roku świadczy usługi pielęgniarskie i opiekuńcze dla klientów indywidualnych i instytucjonalnych w Niemczech, Austrii i Polsce. Personel Promedica24 opiekuje się osobami chorymi w domach prywatnych, szpitalach, sanatoriach, domach opieki i innych placówkach służby zdrowia.
W skład grupy Promedica24 wchodzi agencja rekrutacyjna Promedica24 Recruitment specjalizująca się w rekrutacji do sektora medycznego i farmaceutycznego w Polsce oraz innych krajach Unii Europejskiej (m.in. Hiszpania, Wielka Brytania, Irlandia, Niemcy, Belgia, Holandia oraz Portugalia).
Źródło: Promedica24
19-03-09 07:18:03