X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Walentynki na Mostach Miłości

kłódki
Opracowanie: Feedback/ Hill & Knowlton
Mosty Miłości? Można je spotkać na całym świecie – w Rzymie, Wilnie, a nawet Seulu! Ich barierki pokrywają kłódki z wypisanymi na nich imionami lub inicjałami.

Umieszczają je tam zakochani wierząc, że w ten symboliczny sposób dają wyraz trwałości uczucia, które ich łączy.

W te Walentynki ten piękny zwyczaj propagować będzie Lipton Ice Tea. 14 lutego przy najbardziej romantycznych mostach w Polsce m.in. w Warszawie i we Wrocławiu rozdawać będzie zakochanym kłódki.

Zwyczaj zawieszania kłódek na moście przez zakochanych opisał w swojej powieści "Trzy metry nad niebem" Federico Moccia. Bestsellerowa książka, która rozeszła się w milionach egzemplarzy na całym świecie, opowiada o życiu młodych rzymian. Główny bohater opowiada dziewczynie legendę, według której kochankowie zawieszają na jednej z latarni łańcuchy i kłódki, a klucze wrzucają do rzeki. - A co potem? - pyta dziewczyna. - Potem już nigdy się ze sobą nie rozstają - odpowiada bohater.

most kłódki
Opisany w powieści "Trzy metry nad niebem" most istnieje naprawdę. To Ponte Milvio w Rzymie. Kłódek wisi na nim już tak wiele, że władze Rzymu zmuszone zostały do umieszczenia na nim dodatkowych łańcuchów, na których mogłyby się wszystkie pomieścić. Zwyczaj zawieszania kłódek na mostach zawitał także do Wilna. To w tym mieście coraz więcej par wprost z urzędu stanu cywilnego udaje się na most Uzupio i z zawieszania kłódki czyni motyw przewodni ślubnej sesji fotograficznej

Pierwsze kłódki na mostach pojawiły się już także w polskich miastach – m.in. we Wrocławiu na mostku prowadzącym na Ostrów Tumski. To właśnie tam, ale także przy innych mostach w Polsce w Walentynki zakochanym kłódki rozdawać będzie marka Lipton Ice Tea.

"Walentynki to świetna okazja do tego, by ukochanej osobie okazać, jak wiele dla nas znaczy. Można to zrobić wybierając się wspólnie na randkę na Most Miłości i zawieszając na nim swoją kłódkę. Kłódki takie rozdawać będziemy w Walentynki przy wybranych mostach w Polsce. Wszystkich, którym podoba się ten zwyczaj zapraszamy także do grona przyjaciół Mostów Miłości na Facebooku" – tłumaczy brand manager marki Lipton Ice Tea Magdalena Sylwestrzak.

Szczegółowe informacje znajdziemy pod adresem
Źródło: Feedback/ Hill & Knowlton
19-04-30 07:20:03