X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

12 lat i koniec

dwanaście lat i koniec
Opracowanie: Vivarto
Bohaterami filmu "12 lat i koniec" jest czwórka przyjaciół. Ich paczka to dziwna mieszanka charakterów. Rudy i Jacob to bliźniacy, którzy bardzo różnią się od siebie - jeden jest odważny, charyzmatyczny i pewny siebie, drugi wycofany, cichy i ustępliwy. Do grupy należy także grubasek Leonard, którego największą przyjemnością jest jedzenie i Malee, dziewczynka wychowywana tylko przez matkę i tęskniąca za wyobrażeniem ojca.

Dzieciaki mają swój domek na drzewie. Tu spotykają się, uciekając od codziennych problemów. Niby mają po 12 lat, ale w środku są porysowani i emocjonalnie znacznie dojrzalsi od rówieśników. Domek na drzewie jest oazą dla tej czwórki małych outsiderów.

Pewnego popołudnia między Rudym, a chłopakami z okolicy, Jeffem i Kennym, dochodzi do kłótni. Ci dwaj od dawna nękali grupę Rudy'ego, strasząc zniszczeniem domku. W nocy ma dojść do ostatecznego rozrachunku. Pod naciskiem Rudy'ego, Leonard decyduje się walczyć o domek - przeciwko akcji jest Jacob, który wie, że nie mają szans z wyrostkami.

W nocy Rudy i Leonard wymykają się z domów i udają się do kryjówki. Mają pełnić wartę - niestety obaj zasypiają. Jeff i Kenny nie wiedząc, że chłopcy są w środku, wrzucają przez okienko butelkę z benzyną. Domek zaczyna płonąć i jedynie Leonardowi udaje się z niego wydostać.

Śmierć Rudy'ego jest ogromnym wstrząsem dla wszystkich i odwraca cały ten spokojny świat do góry nogami. Jacob pielęgnuje w sobie zemstę, Leonard zaczyna się odchudzać, Malee szuka swojej kobiecości. Ale to zaledwie początek drogi, która ich czeka. Zaledwie krawędź dorosłości, która wcale nie jest tak różowa, jak im się wydawało. Będą musieli stawić czoła swoim lękom i wyobrażeniom. Na ich drodze pojawi się jeszcze śmierć, zemsta i przerażające rozczarowanie miłosne.

Reżyseria- Michael Cuesta
Scenariusz - Anthony Cipriano
Producent - Leslie Urdang, Brian Bell, Jenny Schweitzer
Producent wykonawczy - Mike Downey, Michael Hoffman, Doug Mankoff,
Michael Nozik, Amy Robinson, Andrew Spaulding, Frank Frattaroli
Zdjęcia - Romeo Tirone
Muzyka - Pierre Földes
Montaż - Eric Carlson, Kane Platt

OBSADA:
Jacob/Rudy Carges: CONOR DONOVAN
Leonard Fisher: JESSE CAMACHO
Malee Chuang: ZOË WEIZENBAUM
Jim Carges: LINUS ROACHE
Carla Chuang: ANNABELLA SCIORRA
Gus Maitland: JEREMY RENNER
Ashley Carges: JAYNE ATKINSON
Grace Fisher: MARCIA DEBONIS
Patrick Fisher: TOM MCGOWAN
Coach Gilmore: BRUCE ALTMAN
Pan Farmer: MARK LINN-BAKER
Doktor: TONY ROBERTS
Kenny: MICHAEL FUCHS
Jeff: MARTIN CAMPETTA
Keith Gardner: JOSEPH "C.J." FOSTER

Premiera: 12 grudnia 2008
Produkcja: USA 2005
Czas projekcji: 95'
Źródło: VIVARTO sp. z o. o.
17-09-18 06:34:09