X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Wielkanoc na dłużej...

wielkanoc jajka
Opracowanie: Vorwerk
Wielkanoc to czas odpoczynku i spotkań z najbliższymi. Zwalniamy na chwilę, by w spokoju i pozytywnym nastroju po prostu ze sobą być. Warto sprawić, by nie tylko same święta, ale i przygotowania do nich, były pełne rodzinnego, świątecznego nastroju. Gotujmy i pieczmy razem, to świetna zabawa!

Radość gotowania
Mówi się, że jedzenie jest jedną z największych przyjemności w życiu. Dlaczego nie traktujemy podobnie samego gotowania? Wspólne przygotowywanie potraw może stać się świetną zabawą i dać nam ogromną satysfakcję. Samodzielnie upieczony mazurek, choć nie tak perfekcyjny i pięknie ozdobiony jak ten ze sklepu, na pewno będzie nam bardziej smakował. Warto zaprosić do świątecznych przygotowań wszystkich członków rodziny. Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń kuchennych, które ułatwiają kulinarne zmagania. Wielofunkcyjny robot kuchenny Thermomix potrafi np. sam w kilka minut wyrobić ciasto, zmielić mięso, zetrzeć chrzan, czy zrobić majonez. Wystarczy włożyć do niego składniki, nastawić czas i włączyć "Start".

Kuchnia kreatywna
wielkanoc jajka
Kiedy żmudną pracę związaną z zagniataniem ciasta wykona za nas robot, my mamy więcej czasu np. na poszukiwanie i przygotowanie ozdób na świąteczny mazurek czy babkę. Delegowanie obowiązków kuchennych maszynie pozwala skupić się na tym, co w gotowaniu najprzyjemniejsze – poszukiwaniu ciekawych przepisów i eksperymentowaniu ze smakiem. O ile atrakcyjniejsze dla całej rodziny będą przedświąteczne przygotowania, kiedy nudny obowiązek zamienimy w kreatywną zabawę kulinarną!

Kulinarne inspiracje
Dla osób, które stawiają pierwsze kroki w kuchni, ogromną pomocą mogą być przepisy z wydanej przez firmę Vorwerk książki pt. "Thermomix na Wielkanoc". Profesjonaliści mogą potraktować zbiór tych podstawowych przepisów jako bazę, z którą można eksperymentować i poszukiwać własnych wielkanocnych inspiracji.
Źródło: Sfera PR
22-03-04 07:01:14