X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Footvolley - brazylijska odmiana siatkonogi

siatkonoga
8 sierpnia br. w hotelu Anders w Starych Jabłonkach odbył się pierwszy w Polsce turniej brazylijskiej odmiany siatkonogi – Pepsi Footvolley Cup 2009. W turnieju,
w którym konkurowali ze sobą zarówno zawodowi piłkarze, jak i amatorzy footvolley, zwycięstwo zdobyła para Sylwester Czereszewski i Tomasz Sokołowski.

Z footvolley zmierzyli się także w meczu pokazowym polscy celebryci. Po efektownej walce aktor Tomasz Kozłowicz i piłkarz Łukasz Kościuczuk pokonali mistrza kick-boxingu Przemysława Saletę i piłkarza Tomasza Radziwona.

Przemysław Saleta
Footvolley to brazylijska odmiana siatkonogi. Zasady gry są podobne do siatkówki plażowej: grając na piasku, podczas 10-minutowego meczu należy tak odbijać piłkę, by dotknęła pola przeciwnika. Sporym utrudnieniem jest jednak to, że odbijać piłkę można wszystkimi częściami ciała, prócz rąk. W footvolley na świecie chętnie grają tacy mistrzowie piłki nożnej jak Thierry Henry, Fernando Torres, Lionel Messi, Cesc Fabregas, Kaká oraz Frank Lampard, traktując ją jako interesująca odmianę, a także świetne ćwiczenie.

8 sierpnia 2009 podczas trwającego w Starych Jabłonkach Pucharu Świata
w Siatkówce Plażowej odbył się także pierwszy w Polsce turniej siatkonogi brazylijskiejPepsi Footvolley Cup 2009. Zwycięzcami turnieju została para Sylwester Czereszewski (były reprezentant polski w piłce nożnej) i Tomasz Sokołowski (były pomocnik Legii Warszawa). Do walki stanęli także inni gracze m.in. były zawodnik Stomilu Olsztyni Pogoni Szczecin, Tomasz Radziwon oraz były zawodnik Stomilu Olsztyn, Łukasz Kościuczuk.

siatkonoga
"Gra w siatkonogę to dobre ćwiczenie uzupełniające i odgrywa ważną rolę w okresie przygotowawczym do gry w piłkę nożną." – powiedział po meczu Łukasz Kościuczuk. "Siatkonoga jest jednak trochę cięższa, bo gra się na piasku. Zmusza do pracy inne niż zwykle partie mięśni, tak więc wymaga ona odmiennej struktury pracy ciała." – dodaje.

Po rozgrywkach konkursowych z footvolley zmierzyli się także wspierani przez polskich piłkarzy, celebryci. W meczu Przemysław Saleta i Tomasz Radziwon kontra Tomasz Kozłowicz i Łukasz Kościuczuk wygrali ci ostatni.

"To był mój pierwszy mecz siatkonogi." – wyznaje znany pięściarz Przemysław Saleta. "Powiem szczerze, że nie przepadam za piłką nożną, a siatkonoga sprawia mi dużo więcej frajdy. W sumie myślałem, ze będzie trudniej. Przyznaję jednak, że najlepiej było, gdy piłkę przejmował mój kolega z drużyny (Tomasz Radziwon). Siatkonoga to sport równie męczący, jak siatkówka plażowa, dodatkowo gra na piasku niesie ze sobą określone niebezpieczeństwo – można łatwo skręcić stopę. Chętniej oglądam siatkówkę i chętniej gram w siatkówkę, ale jeśli jeszcze będę miał okazję to w siatkonogę także pogram."

Swoimi wrażeniami po meczu podzielił się także znany z takich seriali, jak "Ekstradycja", "Na wspólnej" czy "Glina", aktor Tomasz Kozłowski: "To był mój pierwszy mecz i dość trudno mi się wypowiadać, bo płuc brak. Na piachu gra jest naprawdę trudna i wyczerpująca. Ja kiedyś trenowałem siatkówkę, ale to jest nieporównywalne. Czym innym się odbija. Kopnięcie nogą zwiększa zasięg przebijanej piłki."

Odbywające się w Starych Jabłonkach Mistrzostwa Świata w Siatkówce Plażowej to już tradycja. Być może po zakończonym sukcesem turnieju siatkonogi, do tradycji tej dołączy nowa dyscyplina – Footvolley.
Źródło: Hill & Knowlton Poland Sp. z o.o.
21-01-19 07:23:18