X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Rodzinny biznes w Promedica24

logo promedica
Opracowanie: Promedica24
Przyjemna atmosfera, godziwe wynagrodzenie, a przede wszystkim praca, której mogą się podjąć osoby w niemal każdym wieku. To wszystko sprawia, że w pracy w charakterze opiekunki osób starszych w Promedica24 z rodziną dobrze wychodzi się nie tylko na zdjęciach.

Jak pokazuje praktyka, opiekunki osób starszych w Niemczech wymieniają się doświadczeniami i coraz częściej polecają usługi firmy Promedica24 w gronie swoich znajomych i wśród członków rodzin. Zdarza się, że do Niemiec wyjeżdża nawet kilka osób z jednej rodziny. - Cieszymy się, że w Promedica24 coraz częściej pracują osoby spokrewnione ze sobą. Dobre warunki pracy i stabilne wynagrodzenie sprawiają, że opiekunki po powrocie do kraju rozpowszechniają pozytywne informacje o naszej firmie wśród członków rodziny. Zdarzają się sytuacje, kiedy do pracy zgłasza się mąż, a nawet matka opiekunki, która jest już zatrudniona w naszej firmie. - mówi Katarzyna Stasica, regionalny kierownik działu rekrutacji w Promedica24.

- Z pracy w Niemczech wróciłam zadowolona i pełna życia. Praca dla opiekunek, choć stosunkowo ciężka, dała mi mnóstwo satysfakcji. Kiedy wróciłam do Polski, podzieliłam się swoimi wrażeniami z kuzynką, która właśnie przeszła na wcześniejszą emeryturę i szukała dodatkowego zajęcia. Po dwóch dniach zadzwoniła do mnie i powiedziała, że też chce spróbować swoich sił jako opiekunka. Teraz jest już na swoim trzecim kontrakcie! - opowiada pani Celina, opiekunka osób starszych, która w Promedica24 pracuje od dwóch lat.

Warto podkreślić, że osoby, które zwerbują do pracy w Promedica24 członków swoich rodzin lub znajomych, mogą liczyć na premię od firmy. - Wynagradzamy wszystkie osoby, które chcą aktywnie uczestniczyć w procesie rekrutacji. Takie "polecanie" polega m.in. na zgłoszeniu danych kandydata do Promedica24. Premię wypłacamy po podpisaniu umowy z nową kandydatką - tłumaczy Katarzyna Stasica z Promedica24.

Ile można zarobić? Jest to uzależnione od doświadczenia nowo rekrutowanej opiekunki. Dodatkowo, często organizowane są promocje, które mają zachęcić opiekunki do aktywnego poszukiwania pracowników wśród członków rodziny i w gronie znajomych. Kwoty za polecenie wynoszą nawet kilkaset złotych.

- Jestem osobą samotną. Dzieci już dawno poszły "na swoje", mąż niestety zmarł kilka lat temu. Kiedy usłyszałam, że szwagierka jeździ do pracy do Niemiec i opiekuje się osobami starszymi, postanowiłam spróbować. Miałam doświadczenie w opiece domowej nad ciężko chorym mężem. To wystarczyło. Teraz mam stałe zatrudnienie, nie tracę czasu w domu i czuję się potrzebna - mówi pani Jadwiga, od niedawna opiekunka osób starszych w Promedica 24.

Często zdarza się również, że opiekunki pracujące w Niemczech szukają osób na zastępstwo wśród swoich znajomych lub w rodzinie. Dzieje się tak szczególnie przy wielomiesięcznych kontraktach. Jak pokazuje praktyka, osoby wyjeżdżające w zastępstwie członka swojej rodziny, pytają później o możliwość podjęcia stałej pracy i wyjazdu na samodzielny kontakt.

***
O Promedica24
Firma Promedica24 od 2004 roku świadczy usługi pielęgniarskie i opiekuńcze dla klientów indywidualnych i instytucjonalnych w Niemczech, Austrii i Polsce. Personel Promedica24 opiekuje się osobami chorymi w domach prywatnych, szpitalach, sanatoriach, domach opieki i innych placówkach służby zdrowia.
W skład grupy Promedica24 wchodzi agencja rekrutacyjna Promedica24 Recruitment specjalizująca się w rekrutacji do sektora medycznego i farmaceutycznego w Polsce oraz innych krajach Unii Europejskiej (m.in. Hiszpania, Wielka Brytania, Irlandia, Niemcy, Belgia, Holandia oraz Portugalia).
Źródło: Promedica24
18-10-11 07:13:02