X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

BMW Sauber F1 - testy na torze Silverstone

Grand Prix Wielkiej Brytanii
BMW Sauber F1 - testy na torze Silverstone Podczas drugiego dnia testów na torze Silverstone Robert Kubica reprezentował barwy BMW Sauber F1 Team. 23-latek przejechał 67 okrążeń liczącego 5,141 kilometra toru.

Wietrznie, słonecznie, pochmurno, trochę opadów i temperatura sięgająca 18 stopni Celsjusza. Pogoda podczas drugiego dnia testów była wyjątkowo brytyjska. W tych trudnych warunkach Robert był jednym z dziesięciu kierowców, którzy kontynuowali przygotowania do Grand Prix Wielkiej Brytanii.

Robert przejechał 344 kilometry legendarnego brytyjskiego toru. Jego najlepszy wynik to 1.20,982. Heikki Kovalainen z McLarena był z czasem 1.20,015 najszybszym tego dnia zawodnikiem.

Dwa czynniki oznaczały dla Roberta i BMW Sauber F1 Team przedwczesny koniec testów, ale nie były to problemy techniczne. Typowa brytyjska pogoda oznaczała silne wiatry i mżawkę, która przyszła dokładnie o 10:56, niwecząc plany zespołu na testy aerodynamiki.

Obostrzenia dotyczące testów, nakładające na zespoły limit 30 tysięcy kilometrów i 300 zestawów opon rocznie sprawiły, że na godzinę przed planowanym na 17:00 (GMT) końcem sesji zespół już przygotowywał sprawozdanie. Zaplanowany program testów został zrealizowany, a inżynierowie przygotowywali się do trzeciego dnia. Część testów dotyczyła wyboru ogumienia Bridgestone na Grand Prix Wielkiej Brytanii i została z powodzeniem ukończona.

Nick Heidfeld przylatuje wieczorem, aby przejąć trzeciego dnia testów obowiązki. Zespół ma nadzieję, że pogoda będzie dla Nicka łaskawsza, planując testy aerodynamiki i mechaniki, jak również prace nad oponami przed przyszłotygodniowym wyścigiem.

Autor: Marcin Skrzyński
Źródło: BMW
18-06-29 07:09:02