X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Miłosne eliksiry na Dzień Zakochanych.

Dzień [Walentynek|Walentynki to odpowiedni czas na miłosne wyznania, to też święto tych, którzy miłość już sobie wyznali. Warto znaleźć swój sposób na spędzenie tego dnia z ukochaną osobą.

eliksir
Opracowanie: hlkljgk
Co to jest eliksir?
Eliksiry (z łac. elixir - płyn przedłużający życie i zapewniający wieczną młodość) znane są od stuleci. Średniowieczne legendy i podania mówią o eliksirach miłosnych, nasennych, zapomnienia czy zazdrości. Pomagały zachować młodość, przyciągnąć miłość i szczęście, albo zapewnić niewidzialność. Toniki odurzające, olejki wywołujące sen, tajemne mikstury przyśpieszające albo spowalniające bicie serca mogły zarówno leczyć, jak i szkodzić. Nietrudno sobie wyobrazić, że przy odpowiednim doborze składników taki eliksir mógł na przykład zamienić nienawiść w miłość.
Do dziś zachowały się autentyczne receptury, z których wiemy, że wiele składników miało pochodzenie zwierzęce. Pewne z nich mówią m.in. o kolcach jeżozwierza, sproszkowanym szkielecie ropuchy, sercu krokodyla czy śledzionie szczura. Z czasem napoje nabrały bardziej przyjemnego smaku i w większości zaczęto je przyrządzać z ziół.

Eliksir miłości
U podstaw legend o magicznych właściwościach eliksirów leży z pewnością wiara w działanie pewnych substancji i ziół na umysł człowieka. Eliksiry miłości miały podobno sprawić, że ten kto je wypije, natychmiast zakocha się w osobie, od której miksturę otrzymał. Pewien przepis mówi o pomarańczach, korzeniu mandragory, werbenie i zarodnikach paproci zmieszanych z wodą, herbatą albo winem. Szczęście w miłości zapewniał m.in. aster, fiołek, jaśmin, kminek, irys, rozmaryn i oczywiście lubczyk. Magowie warzyli napoje i mikstury z ziół zebranych odpowiednią porą – tylko w pierwszej kwadrze księżyca lub jego pełni, kiedy to w naturze gromadzi się najwięcej energii. Miłosne eliksiry stosowane były zarówno przez kobiety jaki i mężczyzn, rozrabiane z ulubionym napojem swego wybranka.

Spuścizna po magach
Obecnie biała magia nie jest praktykowana. Nikomu raczej nie przyjdzie do głowy, by gotować wywar w kociołku ze składników niewiadomego pochodzenia, by później dolać go ukochanemu do herbaty!
Jedynie przygotowywane w domowych warunkach nalewki, mogą przypominać nam o legendarnych eliksirach. Warto też skorzystać z gotowych przepisów na walentynkowe drinki, dla tych którzy już znaleźli, jak i dla tych którzy dopiero szukają swojej Walentynki lub Walentego. Dlaczego z żołądkową gorzką?
O tajemnicy tego trunku decyduje wyszukany dobór suszonych owoców i ziół, do których należą piołun, tysiącznik, korzeń goryczki, kora chinowa, pieprz, kubeba i kłącze galangi. Aromatu przydają zaś goździki, cynamon i gałka muszkatołowa. Charakterystyczną barwę zapewnia dodatek karmelu, którego bursztynowy kolor kojarzy się z ciepłą atmosferą i niezapomnianymi emocjami. Czy można wyobrazić sobie bardziej magiczne połączenie?

Aby przyciągnąć miłość przygotowaliśmy walentynkową recepturę na drinki. Doskonale sprawdza się też w pielęgnowaniu już istniejącej miłości.

Rodzaj: cocktail
Nazwa: Walentynkowy krem
20 ml Żołądkowa Gorzka z Miodem
20 ml CREME by Żołądkowa Gorzka
20 ml mleko
Kieliszek koktajlowy ukoronuj czekoladą. Wódkę, CREME i mleko wlej do shaker'a. Wymieszaj i przelej zawartość do kieliszka wypełnionego lodem.

Long Drink- Eliksir amora
20 ml Żołądkowa Gorzka z Miodem
30 ml CREME by Żołądkowa Gorzka
30 ml mleko
30 ml napar z kawy (ekspres)
20 ml syrop waniliowy

Do wysokiej szklanki wrzuć kilka kostek lodu.
Wszystkie składniki przelej do shaker'a. Wymieszaj i przelej zawartość do szklanki.
Górę posyp czekoladą.
Źródło: Agencja Reklamowa Media Forum Sp. z o.o.
19-04-04 07:19:03