X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Wyjątkowy duet z okazji Zaduszek

koncert
Opracowanie: Karolina Glazer
2 listopada, w klubie Gościniec w Bełchatowie, wystąpi wyjątkowy duet muzykówwokalistka jazzowa Karolina Glazer i Krzysztof Ścierański, legenda polskiej muzyki basowej.

Podczas koncertu zatytułowanego ,,Przenikanie" będzie można usłyszeć muzykę z niemal całego świata. Nowoczesne aranżacje przenikać się będą z tradycją, a dźwięki basu z kobiecym głosem. Ideą projektu było szukanie nowych wartości muzycznych poprzez wykorzystanie kontrastów: Kobieta – Mężczyzna, Młodość - Dojrzałość, Sopran – Bas. Premierowe koncerty duetu Glazer- Ścierański, miały miejsce w Austrii i Niemczech tego roku, teraz muzycy będą koncertować w Polsce. Początek koncertu w Klubie Gościniec zaplanowany jest na godzinę 20.00.

Krzysztof Ścierański
Krzysztof Ścierański, uznawany za najlepszego gitarzystę basowego w Polsce, prezentuje unikalny styl, będący wynikiem połączenia dźwięków gitary basowej z urządzeniami elektronicznymi. Swoją karierę muzyczną rozpoczynał w zespole "Laboratorium", następnie grał w ,,Air Condition" Zbigniewa Namysłowskiego, by wreszcie stać się jednym z filarów ,,String Connection" Krzesimira Dębskiego.

Karolina Glazer, eksperymentuje z nowym brzmieniem wokalnym, w czym pomaga jej 4-oktawowa skala głosu oraz duża wyobraźnia muzyczna. Jej koncerty to za każdym razem podróż w inne zakątki muzyki – w jej wykonaniu można usłyszeć zarówno klasyczne standardy, jak i własne kompozycje. Jest tegoroczną stypendystką Ministra Kultury oraz laureatką wielu nagród i wyróżnień muzycznych. W lipcowym wydaniu amerykańskiego miesięcznika Singer Universe z 2007 r., typującym najlepszych wokalistów, została uznana za jedną z 5 najlepiej rokujących wokalistek na świecie, będąc jednocześnie pierwszą Polką, której ten laur został przyznany.

2 LISTOPADA, godz. 20.00
Klub "Gościniec", Plac Narutowicza 6
97-400 Bełchatów,
Rezerwacje biletów pod numerem: 044/ 733 08 27
Źródło: Agencja EGO Public Relations
17-09-18 06:34:00