X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

BMW Jazz Club - odsłona trzecia

BMW Jazz Club
Opracowanie: BMW
Koncert śmiało można nazwać wydarzeniem muzycznym oraz godnym podsumowaniem mijającego roku – nie jest łatwym zadaniem zebrać na jednej scenie tyle gwiazd, indywidualności i talentów.

Anna Maria Jopek, Urszula Dudziak, Stanisław Soyka, Grzegorz Turnau, Mateusz Pospieszalski, Marcin Wasilewski Trio…jednym słowem Jo&Co. Ania Jopek już na wstępie poinformowała zebranych fanów, że koncert również dla niej będzie pewnym zaskoczeniem, gdyż ani ona ani żaden z artystów nigdy nie występował w takim składzie. Gospodyni wieczoru zaprosiła do wspólnego muzykowania swoich przyjaciół, którzy na jej prośbę przygotowali i zaśpiewali - często w zupełnie nowych aranżacjach, utwory największych polskich kompozytorów i mistrzów słowa. Były to zarówno piosenki ludowe, takie jak "O mój rozmarynie", jak i jazzowe utwory Krzysztofa Komedy i sentymentalne kompozycje Seweryna Krajewskiego.

Nie brakowało znanych wszystkim własnych kompozycji artystów i klasyków polskiej piosenki. Staszek Soyka zaśpiewał między innymi "Uciekaj moje serce" oraz "Do widzenia mówiliśmy", Grzegorz Turnau "Cichosza", "Nie dzieje się nic", a także w duecie z Anną Marią Jopek "Młode żądze". Urszula Dudziak zaprezentowała gamę swoich nieprzeciętnych możliwości wokalnych śpiewając z pomocą gości, a także całej sali, Papayę. Burzą braw i owacjami na stojąco przyjęto powstały spontanicznie na ten jedyny wieczór tercet, w którego skład (siedząc na wspólnym stołku przy jednym fortepianie) wchodzili Anna Maria Jopek, Grzegorz Turnau i Staszek Soyka. Z dużym poczuciem humoru i na zupełnym luzie wykonali piosenkę Seweryna Krajewskiego "Anna Maria". A wszystko to przeplatane solidną dawką solowych popisów Anny Marii, Marka Napiórkowskiego, Henryka Miśkiewicza oraz świetnych jazzowych kawałków w wykonaniu Marcin Wasilewski Trio.

Jednym z ostatnich utworów wykonanych przez całą znamienitą grupę artystów była piosenka, która okazała się sporym zaskoczeniem dla widowni. Był to pochodzący z serialu "Wojna domowa", utwór autorstwa Jerzego Matuszkiewicza, pt. "Tak mi źle".

"Po polsku" to już trzeci ze zrealizowanych wspólnie z Anną Marią Jopek i Marcinem Kydryńskim koncertów BMW Jazz Club. Pierwszym, we wrześniu 2006 roku, była "Noc Jazzu i Bossa Novy". Anna Maria Jopek wystąpiła wtedy w towarzystwie geniusza bossa novy, Oscara Castro Nevesa i wielkiego artysty instrumentów perkusyjnych, Mino Cinelu. Podczas drugiej odsłony – koncertu "African Moods", który odbył się w czerwcu 2007 roku, towarzyszyli jej niezapomniani muzycy Richard Bona oraz Dhafer Youssef. Nagranie z tego koncertu posłużyło do stworzenia płyty "JO&CO"– pierwszego albumu pod szyldem BMW Jazz Club.

Marka BMW od lat na całym świecie angażuje się w kreację ciekawych i wyjątkowych wydarzeń artystycznych. Wśród nich ważne miejsce zajmują projekty muzyczne, a w szczególności jazz, który doskonale pasuje do charakteru marki.

Autor: Marcin Skrzyński
Źródło: BMW
Źródło: Moto Target
19-05-16 07:02:03