X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Dzień teściowej

teściowa
Opracowanie: quinn.anya
Nie wszyscy wiedzą, że jest taki dzień w roku, ale to prawda. Wbrew pozorom to nie nowa tradycja. Obchody pochodzą z Francji i mają swój początek w latach 80 XX.

Święto teściowej, podobnie jak dzień matki, jest wyrazem szacunku i dziękczynienia ze strony synowej, zięcia lub świekry. Podziękowania dotyczą pomocy w wychowaniu dzieci, prowadzenia gospodarstwa domowego i wspólnego rozwiązywania problemów.

Utarło się, że dla mężczyzn teściowa jest postrachem i bohaterką niezliczonych dowcipów. Dla wielu teściowych mąż córki lub żona syna nie jest wymarzonym partnerem życiowym, wymaga wielu korekt i pouczeń. Powstaje wiele sporów o to, że małżonek jest nie dość dobry, bogaty, przystojny i oddany. Ingerencje mamusi rozbiły nie jedno małżeństwo. Jedynym dobrym lekarstwem jest zdrowy kompromis i zrozumienie obu stron.

Nie taki diabeł straszny...
Nie należy do końca wierzyć utartym stereotypom. Jak wiadomo opinii negatywnych w każdym wypadku jest więcej niż pozytywnych, stąd rzadko słyszy się o wspaniałych teściowych. Dobrych teściowych, wbrew pozorom, jest bardzo dużo – kto wie, czy nie więcej niż złych?!

Być może 5 marca to dobry dzień na zakopanie toporów wojennych i rozpoczęcie wszystkiego na nowo? Teściowa to bardzo ważna osoba w rodzinie. Jest ukochaną babcią dzieci i oddaną opiekunką rodziny. Tego należy się trzymać składając życzenia teściowym z okazji dorocznego święta.
20-10-02 07:19:05