X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Dylematy gościa weselnego – czyli rozprawa o desperacji kupującego prezent ślubny

prezenty ślubne
Opracowanie: www.sxc.hu
Z jak ogromnym stresem wiąże się ślub, wiedzą najlepiej… goście weselni.

Niczym zdenerwowanie państwa młodych i wycierających oczy brzeżkiem chusteczki matek i ciotek wobec katuszy, które przeżywa zaproszony na wesele gość. "Co podarować?", "Co się spodoba?", "Na widok czego młoda para ucieszy się szczerze i prawdziwie?", "Czy zrobić prezent samemu, czy dołożyć pieniądze do dużego podarunku?".

Udręka przedślubna i stres towarzyszący wyborowi podarku niszczą radość uczestniczenia w przyszłej, wyczekiwanej uroczystości. Bo kwestia prezentu ślubnego, co wie każdy, kto na ślub został kiedyś zaproszony, spędza sen z powiek. I dręczy upiornym strachem, czy prezent zaprezentuje się godnie.

Stare mody do lamusa
prezenty ślubne
Jeszcze do niedawna funkcjonowało przekonanie, że prezent, który wręczy się młodej parze, musi się spodobać, bo jest "darem serca". Nie dyskutowało się z upodobaniami estetycznymi obdarowywanych, wręczając im często przypadkowo dobrane prezenty, które podobały się, przede wszystkim… kupującemu. Niestety, często nie przypadały do gustu młodej parze. Kurtuazyjnie wyrażony zachwyt po otrzymaniu niepodobającego się podarunku sprawy nie rozwiązywał. Mało gustowny zegar z kukułką, trzecie żelazko o niezbyt wyrafinowanej formie, czy czwarty odkurzacz na niewiele zdawały się tym, którzy stali na początku mozolnej drogi "wyposażenia się" we wszystko, co potrzebne.
De gustibus non est disputandum
prezenty ślubne
Szczęściem, współcześnie łacińska maksyma – "o gustach się nie dyskutuje, o upodobania nie spiera", jest coraz częściej wprowadzana w czyn. Obecnie funkcjonuje zupełnie nowy trend kupowania prezentów ślubnych. Teraz już nikogo nie obraża pytanie, co życzyłby sobie dostać w ślubnym podarunku. Szczęśliwie, współcześnie nastały czasy "mądrych i trafionych prezentów". Świadomy gość weselny wie, że młodą parę nie koniecznie uszczęśliwi to, co jemu samemu przypadło do smaku. Więc – dyskutuje o gustach… Obecnie wręcz w dobrym stylu jest prosić przyszłą młodą parę o informację, co życzy sobie dostać w tym niezwykłym dla niej dniu. Takie, wybrane za zgodą obdarowywanych, podarunki nie będą wstydliwie zalegały szaf, jak te niechciane.

Jeśli ktoś jednak kultywując tradycję, woli sprawić podarunek-niespodziankę, musi pamiętać, że istotą prawdziwego prezentu ślubnego jest to, że celnie trafia w upodobania młodej pary. I choć problem jest na pozór skomplikowany, na szczęście, istnieje jego dość proste rozwiązanie. Na pewno nie należy pytać innych, jaki podarunek ślubny warto, czy wypada wręczyć młodej parze. Tu sugestii będzie tyle, ilu odpowiadających, a każda z nich, o zgrozo, może okazać się niewypałem. Bo, raz jeszcze podkreślamy – gust jest kwestią absolutnie indywidualną.

Subtelny doradca
prezenty ślubne
Jeśli ktoś zdecyduje się kupić prezent-niespodziankę, winien zdać się na pomoc fachowców – sprzedawców ciekawego, markowego sprzętu wyposażenia i wystroju wnętrz. Pierwszym i bardzo istotnym krokiem jest wybór właściwego sklepu, w którym złoży się zamówienie na prezent ślubny. Co powinno charakteryzować taki sklep? Na pewno obecność świadomego sprzedawcy – świadomego nie tylko zalet sprzedawanego towaru, ale i tajników natury ludzkiej. Ktoś taki doradzi sensowny wybór, zadając szereg pytań na temat upodobań młodej pary, ich charakteru, stylu życia i różnorodnych preferencji. Im więcej pytań, tym łatwiej będzie doradzić gościowi weselnemu, jaki prezent wybrać. Istotnym jest, by komuś, kto nie lubi gotować, nie darować naczyń, a wielbicielowi kuchni i domatorowi nie wręczać nawigatora satelitarnego GPS na piesze wędrówki.
Jest sporo metod, znanych świadomym sprzedającym, wspomagających dokonanie możliwie najlepszego wyboru. Prawdziwy sprzedawca musi je znać, bo to na nim spoczywa duża odpowiedzialność za przyszły wybór klienta.

Design z najwyższej półki
prezenty ślubne
Jeśli wybierać opcję "prezent-niespodzianka" – nie wolno liczyć się z kosztami. Zakupy w sklepie ze sprzętem znanych, światowych producentów i designerów gwarantują, że podarunek wywoła uśmiech na twarzach młodej pary.
Jak pokazuje praktyka, wieloletnie badanie ludzkich upodobań i gustów pozwoliło stworzyć prawie uniwersalny model prawdziwego prezentu, takiego, który spodoba się niemal każdemu. Na jest istotę składa się nie tylko cena, ale materiał, z którego przyszły podarunek został wykonany, niezwykle oryginalny design i niepowtarzalność.
Jeśli nawet młoda para nie zareaguje entuzjastycznie na ślubny podarunek, można mieć pewność, że fakt, iż prezent jest sygnowany marką Bugatti, Blomus, Dyson, Güde, MENU czy Silit sprawi, że na pewno nie trafi do szafy, a zajmie istotne miejsce w domu nowożeńców. I to nie tylko z racji marki danego sprzętu, ale jego wyjątkowej estetyki i niepowtarzalnej funkcjonalności.

Pragnienia na wyciągnięcie ręki – lista prezentów
prezenty ślubne
Najskuteczniejszą metodą trafienia w gusta młodej pary jest jednak szczera rozmowa na temat prezentów, które życzyłaby sobie dostać. Nowożeńcy sami najlepiej wiedzą, czego im potrzeba: czy chcą wyposażać cały dom, czy konkretne pomieszczenie, czy może mają ochotę pojechać na wyprawę w egzotyczne kraje.
Jeszcze raz trzeba podkreślić, iż współczesny świat nie traktuje takiego typu rozmowy jako nietaktu. Młoda para będzie na pewno bardzo cieszyć się z wyczekanego prezentu, na który sama przez jakiś czas nie mogłaby sobie pozwolić.
Jak się okazuje, czasem, by spełnić marzenia, warto iść za głosem rozsądku – sprawdzić listę prezentów, którą stworzyli dla siebie państwo młodzi. Tu ogromną pomocą służą różnego typu sklepy z ciekawym asortymentem. Mądrym rozwiązaniem jest e-wizyta w luksusowym sklepie internetowym. Taki sklep pozwala na zapoznanie się z szerokim asortymentem intrygujących propozycji prezentów. Państwo młodzi mogą poprosić obsługę sklepu o stworzenie dla nich listy prezentów, które życzą sobie dostać. Później – wystarczy, że wręczą listę i adres sklepu gościom – a sprawa sama toczy się dalej. Każdy z gości, po konsultacji ze sklepem, może dowiedzieć się, co już zostało kupione, a co jeszcze jest do zamówienia. W ten sposób zadość stanie się życzeniu młodej pary, by dostać to, czego pragnie. A i goście pozbędą się przerażającego i stresującego dylematu – co kupić, by się podobało.
Trzeba pamiętać tylko o jednym – czas na skompletowanie prezentów z listy państwa młodych może przeciągnąć się nawet do kilku tygodni, w zależności od prestiżu marki i dostępności produktów w danym sklepie. Stąd – warto z wyprzedzeniem rozpocząć planowanie i zakupy.

W cyklu artykułów dotyczących ślubnych prezentów doradzimy Państwu, jakie przedmioty mogą stanowić idealny podarunek na ten jeden z najważniejszych i najbardziej niezapomnianych dni w życiu. Podpowiemy, co może sprawić przyjemność młodej parze, co wzruszy, stając się urzekającą niepospolitym urokiem pamiątką z wesela.

Sprawnie rozwiązujący dylematy kupujących prezenty ślubne (http://saladlaciebie.com/sale-weselne/dom-weselny.html) sklep zaprasza przyszłych nowożeńców i gości weselnych do odwiedzin i konsultacji. Wybór staje się oczywisty, gdy ma się za partnera sklep ceniący wysmakowany urok gustownych podarunków od serca.

Joanna J. Gawlikowska
Krystian Wawrzyczek
19-04-18 12:20:02