X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Świetlny tuning

samochód
Opracowanie: Richard Hsu
Nowy sposób tuningu pojazdu. Nowy pomysł na bezpieczeństwo. Nowy, cichy i naprawdę zauważalny sposób zabezpieczenia pojazdu przed złodziejami. Nowa metoda promocji własnej marki.
Nowy, długotrwały, energooszczędny, ekologiczny, niezawodny i… - sposób na to, by być rozpoznawalnym.

Jasny, słoneczny dzień. Za kółkiem samochodu, za kierownicą motoru lubimy i chcemy być widoczni. Dobrze się czujemy, gdy siedząc wygodnie w fotelu lub przytuleni do baku suniemy po drodze ścigani spojrzeniami ludzi snujących się chodnikiem. W tym celu nie jeden z nas pucował swój pojazd na błysk, montował alufelgi, szerokie opony, spojlery, wydawał fortunę na fantastyczne kolory i wzory lakierów. Co jeszcze? Przycinamy sprężyny, dajmy sportową kierownicę, kubełkowe siedzenia, przyciemniamy szyby, itd. Wszystko super. Jednak trudno oprzeć się wrażeniu, że to już było… Nuda! Na to nikt już nie zwraca uwagi. Trudno nie popaść w kompleksy, skoro wszyscy mają to samo.

Nie tak dawno na polskim rynku pojawiło się coś, co może zrewolucjonizować sposób tuningowania pojazdów. Przewody LumiTEC, zwane popularnie wężami świetlnymi, mają bardzo szerokie zastosowanie, jednak to w face liftingu zaczynają robić błyskawiczną karierę.

Dzikie węże?
Centymetrowy kołnierz przewodu w wersji LumiTEC-T pozwala go umocować do dowolnej powierzchni poprzez wszywanie, klejenie czy przybijanie. Poszerza to znacznie możliwości zastosowań przewodów LumiTEC i znacznie ułatwia jego zamontowania we własnym zakresie. Wąż świetlny dostępny jest w siedmiu kolorach: czerwonym, ultramarynowym, zielonym, białym, żółtym, cytrynowym i turkusowym. Pracuje bez zakłóceń zarówno przy -20 stopniach C jak i 50 stopniach C, co pozwala zamontować go niemal w każdym miejscu karoserii. Ponad to po podłączeniu go do akumulatora zużycie energii jest porównywalne do ubytków prądu spowodowanych korzystaniem z kierunkowskazów.
- Równomierny rozkład zimnego światła na całej długości przewodu, możliwość przecięcia go w dowolnym miejscu oraz niski pobór energii i nadzwyczajna trwałość to tylko część zalet, dzięki którym rośnie ich popularność - mówi Mariusz Gawroński, specjalista od oświetlenia w firmie Lars, która dostarcza przewody LumiTEC do wrocławskiego multipleksu.

BEZPIECZEŃSTWO I DESIGNE
Wyłożenie na przykład bocznych progów i listew samochodu poza fantazyjnym, nowoczesnym wyglądem, zwiększa bezpieczeństwo jazdy po zmroku. Lepiej oświetlone boczne elementy zapewnią lepszą widoczność na drodze. Ta zaleta przewodów świetlnych jest nieoceniona także w tuningu motocykla, który siłą rzeczy jest mniej zauważalny, porusza się z większą prędkością i przez to jest bardziej narażony na kolizję. Nie tylko progi, wszelkie krawędzie auta i zderzaki, ale również wnętrze samochodu zyskuje na swej oryginalności i użyteczności dzięki zastosowaniu węży świetlnych. Przewody można ciąć w dowolnym miejscu i formować wedle upodobania. Linie ciemnej tapicerki podkreślone przez chłodne światło koloru białego czy ultramarynowego urozmaicą wrażenia z jazdy nawet najmniej atrakcyjnego pojazdu.

Do tych wszystkich zalet nowoczesnego tuningu należy dodać bardzo niską cenę zakupu przewodów (cena netto 23,12 zł/m - przewodach zobacz (więcej pod tym linkiem) 2,5mm i 3,2mm średnicy; od ok. 27 do ok. 31 zł w zależności od koloru - 5mm średnicy), niską cenę eksploatacji oraz ich długowieczność, wytrzymałość i niezawodność (przy odpowiedniej ich izolacji).

Jedyne co teraz pozostaje, to podjęcie właściwego wyboru dotyczącego kompozycji kolorów lakieru i tapicerki z właściwą barwą węża, który oplecie twój pojazd. Następny krok, to cierpliwie czekać na zachód słońca i ruszać w ciemną noc w prawdziwie książęcej i ultranowoczesnej oprawie. Bądź widoczny, bądź sobą!
Źródło: LARS
18-02-23 14:04:02