X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

IPL - nowatorski sposób na zbędne włoski

Studio Urody Essenza
Opracowanie: Studio Urody Essenza
Gdy zima w pełni, przekorna natura zamiast cieszyć się pięknem białego puchu, każe nam tęsknić za latem, marzyć o złotych wybrzeżach i upalnej pogodzie. Żeby jednak móc swobodnie napawać się urokami słonecznych miesięcy, musimy już teraz zacząć dbać o siebie, aby wakacje nie zastały nas ubrane w długie spodnie, ogromne okulary i kapelusze z nienaturalnie szerokim rondem.

Zimą często czujemy się niczym brzydkie kaczątka: poszarzała lub wyblakła cera, przesuszone, matowe włosy, zbędne kilogramy… pod swetrami i czapkami staramy się ukryć niechlubne efekty długiej zimy. Zaczynamy więc serię ćwiczeń w domu, nabywamy karnety na siłownię lub wejściówki na basen, aby wakacje, kiedy już nadejdą, były możliwie najbardziej beztroskie. Podczas, gdy zrzucenie kilogramów oraz przywrócenie puszystości włosom jest procesem żmudnym, jednak wykonalnym, utrzymanie idealnej gładkości nóg staje się nie lada wyzwaniem. Prawie codzienne usuwanie włosków podrażnia skórę, szczególnie podczas kontaktu z morską wodą. Okolice bikini to skóra jeszcze bardziej wrażliwa i podatna na wszelkiego rodzaju stany zapalne.

Żyjąc jednak w XXI w. mamy komfort wyboru metody skutecznego usuwania zbędnego owłosienia. I to nie jednej, ale przynajmniej kilku. Jedną z nich jest IPL, czyli Intense Pulsed Light- nowatorski wynalazek, pozwalający na stałe usunąć niechciane włoski. Dostępny w najlepszych salonach kosmetycznych, np. wrocławskim Studiu Urody Essenza, bazuje na działaniu skupionej wiązki światła, która bezinwazyjnie niszczy mieszek włosowy. Dodatkowym atutem urządzenia jest system chłodzenia, który chroni skórę i sprawia, że zabieg jest niemal bezbolesny. Polega on na emitowaniu promieni światła widzialnego oraz części światła podczerwonego. To jak długą wiązką zostaniemy potraktowani, zależy od rodzaju zmian poddawanych korekcie oraz typu naszej skóry. Aby zabieg okazał się skuteczny i, co najważniejsze, bezpieczny, długość fali musi być indywidualnie dobrana przez kosmetologa.

Trzeba też pamiętać, że ze względu na to, iż nie wszystkie włosy znajdują się w tej samej fazie wzrostu, zabieg musi być powtórzony min. 3 razy. I to na kilka tygodni przed rozpoczęciem sezonu letniego, gdyż promienie słoneczne mogą trwale uszkodzić świeżo depilowaną skórę. Usuwanie włosów to nie jedyne zastosowanie IPL-a, pozwalające nam brylować na wszystkich plażach. Za jego pomocą skutecznie walczyć można z popękanymi naczynkami, rumieniem, trądzikiem, przebarwieniami, a także starzeniem się skóry. Fotoodmładzanie za pomocą IPL-a widocznie napina i ujędrnia skórę nie tylko twarzy i dekoltu, ale także biustu. Udając się do kosmetyczki trzeba jednak zwrócić uwagę na profesjonalną obsługę aparatury, która, jak każda maszyna niewłaściwie użytkowana, może przynieść więcej szkód niż korzyści. Dlatego przed skorzystaniem z usług gabinetu, oferującego tego typu zabiegi, należy zapytać o jakikolwiek certyfikat, upoważniający placówkę do korzystania z aparatury, a także dowiedzieć się, czy personel został przeszkolony w kierunku obsługi sprzętu. Taką licencją może być np. zaświadczenie o współpracy z programem Bezpieczny Zabieg, posiadane także przez wyżej wspomnianą Essenzę. Możemy być pewni, że personel palcówek biorących udział w tym programie posiada kwalifikacje uzyskane podczas licznych szkoleń, a sprzęt i usługi oferowane przez gabinet są najwyższej jakości.

Pozwólmy więc, by nie tylko tegoroczne, ale każde kolejne wakacje wolne były od uciążliwych problemów, a nasza gładka i jędrna skóra promieniała zdrowiem. Bądźmy IPL: Idealnie Piękne Latem!
Źródło: PR Solutions
17-09-18 06:35:37