X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Podróże na Walentynki

wycieczki walentynki
Opracowanie: Turistrada.pl
Walentynki to okres, gdy wielu z nas gorączkowo zastanawia się, jak sprawić naszej ukochanej osobie przyjemność i miło spędzić walentynkowy wieczór. Tegoroczne święto zakochanych wypada w weekend, więc tym bardziej rozważamy "ucieczkę od codzienności" i zaplanowanie romantycznej podróży tylko we dwoje, w romantyczny zakątek świata.

Najlepsza podróż na walentynki
Jeśli już zdecydujemy się na podróż, pierwsze pytanie, które musimy sobie zadać, brzmi - gdzie jechać? Które miejsce będzie najlepsze na tą wyjątkową okazję i będzie odpowiadało naszym oczekiwaniom. Obecnie wiele biur podróży przygotowuje na walentynki specjalne oferty dla zakochanych, do miast uważanych za stolice miłości, takich jak: Paryż, Rzym, Wenecja, Werona, ale również do mniej kojarzących się z walentynkami regionów np. do Skandynawii (oferta Itaki). Na walentynki powołują się nawet linie lotnicze sprzedając specjalne bilety dla zakochanych. Wybór jest szeroki, a ostateczna decyzja w większości przypadków zależy od zasobności portfela i mody, dlatego niezmiennie wygrywają: Włochy, Francja, Hiszpania oraz popularny Egipt.
Nie ma jednego dobrego sposobu na udaną romantyczną podróż, która spełni oczekiwania ukochanej osoby. Jednak można pokusić się o krótkie podsumowanie najczęściej wybieranych sposób spędzania Dnia Zakochanych.

Romantyczny spacer i "kocie łby"
Wieczorny spacer to pierwszy pomysł na walentynkowy wieczór. Warto jednak wiedzieć, gdzie się udać na spacer, aby nie zostać obrabowanym lub też nie narazić się na kilkugodzinny powrót w nocy na nogach, gdyż trafimy w miejsce oddalone od wszelkich środków komunikacji. Niestety walentynki przypadają w okresie zimowym i nawet w Europie Południowej dłuższy spacer może zakończyć się przeziębieniem, jeśli nie pomyślimy o cieplejszym ubraniu lub parasolu. Elegancki strój i wysokie szpilki podkreślą wagę wieczoru za to jest mało wygodny przy dłuższych spacerach, szczególnie w zabytkowych częściach miasta, gdzie często trafimy na brukowane uliczki, w Polsce znane jako "kocie łby". Trudno mówić wówczas o przyjemności chodzenia i romantycznym nastroju, jeśli zwyczajnie w świecie jest nam zimno i bolą nas nogi.
-Przechadzka po moście Milvio - rzymskim symbolu miłości, spacer na Wyspie Łabędzi czy Moulin Rouge w Paryżu, pocałunek przy Casa di Giulietta na via Cappello w Weronie – to idealne szlaki dla zakochanych. Czasami romantycznej spontaniczności bardziej pomoże odpowiedni wybór i wcześniejsze zaplanowanie wieczoru – radzi Magdalena Markowska z serwisu

ŚwieceŚwiece (więcej na tej stronie) i wolny stolik
Smaczny posiłek popijany czerwonym winem w przytulnej restauracji to kolejny najczęściej wybierany sposób na wieczór. Blask świec, w którym trudniej odczytać cyfry na rachunku z pewnością ma swój niezapomniany klimat. Problem może sprawić dieta ukochanej, która nie przewiduje ciężkiego sosu i makaronu, kelnerzy, nie mówiący, w żadnym ze znanych ci języków lub przypadkiem wylana na sukienkę ciekła część posiłku. Każda z tych sytuacji może spowodować, że nadszarpnięte w pracy nerwy nie pozwolą na czerpanie przyjemności z danej chwili. Jeszcze gorzej jest jeśli nie pomyślałeś wcześniej o rezerwacji stolika, a trafiliście właśnie na szczyt sezonu turystycznego w popularnym mieście. Znalezienie restauracji, która odpowiadałaby wyobrażeniom o idealnym wieczorze, może zająć dłuższą chwilę i nie przynieść spodziewanego efektu. Dla bezpieczeństwa można wcześniej zapytać o dobrą restauracje w hotelu lub sprawdzić w przewodnikach i zarezerwować miejsce telefonicznie. Pamiętajmy też, aby wychodząc po posiłku, nie zapomnieć żadnej części garderoby lub torebki, co może zepsuć nawet najbardziej dopracowany scenariusz wieczoru.

Nocne pieszczoty na plaży
Na licznych forach internetowych internauci wskazują sex na plaży za najbardziej ekscytujący sposób uprawiania miłości i jedną z najbardziej niezapomnianych chwil podczas romantycznych podróży. Szum fal, piasek, gwiazdy i my…, wielu trudno jest oprzeć się takiej pokusie. Trzeba jednak pamiętać, że nieprzyzwoite zachowanie w miejscu publicznym, a tak określana jest miłość na plaży, traktowane jest jako wykroczenie i może grozić nieprzyjemnymi konsekwencjami. Spotkało to już niejedną europejską parę i to nie tylko w krajach muzułmańskich. Nie wszyscy też lubią dreszczyk emocji związany z możliwością przyłapania przez straże lub późniejszego znalezienia filmiku w sieci, ze sobą w roli głównej.

Można również przypuszczać, że połowa lutego nie jest idealnym czasem na spędzenie nocy na plaży, po prostu ze względu na niewysoką temperaturę powietrza i wiejący od wody wiatr. Nawet w reklamowej, gorącej Hiszpanii o tej porze roku może być naprawdę zimo. W poszukiwaniu prawdziwego ciepła musimy udać się nieco dalej niż do północnego Egiptu, gdzie w ciągu dnia jest obecnie ok. 20°C. Naprawdę gorące plaże znajdziemy na przykład w Tajlandii, Indiach, Malezji, Dubaju, na wyspach Barbados, czy Arubie. Są to jednak dużo kosztowniejsze wyjazdy. Na Bornego (Polinezja Francuska) cena wycieczki na tydzień to koszt ponad 14 tys. zł. Ofertę na Karaiby znajdziemy już od 7 tys. zł, za tydzień spędzony w słońcu i pod palmami. Korzystniej na tym tle wypada Tajlandia, gdzie spędzimy cały tydzień za mniej niż 3 tys. zł (dane: na stoku
Zamiast złotego piasku możemy wybrać białe stoki. To jedna z tańszych opcji na walentynki. Tygodniowy pobyt we włoskim Tyrolu kosztować może ok. 1 500 zł (Rio Di Pusteria) ale znajdziemy ceny znacznie niższe. W ofercie last minute zapłacimy nieco ponad 500 zł za 7-dniowy pobyt we włoskim Val Di Sole. W ostatniej chwili możemy zdecydować się na propozycję tygodnia na nartach w austriackim Tyrolu, w górskiej miejscowości Oez – już od 531 zł (źródło hotelowym zaciszu
Romantyczny wieczór możemy spędzić po prostu w hotelu. Jednak, jeśli już zdecydujemy się na taką formę wypoczynku, warto zainwestować czas przed podróżą na sprawdzenie opinii o danym miejscu na serwisach służących do oceny hoteli, takich jak np. Lepiej jest również nie oczekiwać od najtańszej oferty noclegów w danym mieście, wysokiej klasy obsługi i licznych wygód. W szczególności jeśli zdecydujemy się na pobyt w krajach arabskich czy azjatyckich, nie zawsze gwiazdki gwarantują taki standard, jaki możemy spodziewać się w europejskich hotelach. Warto też sprawdzić, jakie dodatkowe atrakcje oferuje hotel, a dla wygody zamówić opcję All inclusive, która niejednokrotnie po prostu bardziej opłaca się przy spędzaniu większej ilości czasu w hotelu i jego pobliżu.

Propozycji na walentynkowy wieczór jest wiele, ale najważniejsza jest sama możliwość spędzenia czasu tylko we dwoje i umiejętność pozostawienia problemów w domu. Wszak Święty Walenty ponoć zakochał się, będąc wtrąconym do więzienia i to w niewidomej kobiecie – to się nazywa umiejętność czerpania szczęścia z każdej chwili.
Źródło: Turistrada.pl
19-04-30 07:20:04