X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Utrwal na fotografii tajemnice Warszawy

wycieczka po Warszawie
Już w najbliższą sobotę, tj. 8 sierpnia, kolejna odsłona edukacyjno – kulturalnego projektu "Tajemnice warszawskich ulic". Podczas spaceru, przewodniczka miejska, Ola Brzozowska, zdradzi tajemnice skrywane przez warszawską Tamkę.
Opowie m. in. o tym co ciekawego dzieje się na ulicy Kopernika, gdzie mieszkała Złota Kaczka oraz kto pozował do Pomnika Syreny. Dodatkowo uczestnicy będą mogli udokumentować wycieczkę, przy pomocy aparatów fotograficznych, które będzie można bezpłatnie wypożyczyć na czas spotkania.

"Tajemnice warszawskich ulic" to edukacyjna inicjatywa skierowana do dzieci i młodzieży, obejmująca 8 wycieczek poznawczych o charakterze warsztatowym, prowadzonych przez najlepszych warszawskich przewodników terenowych. Pomysłodawcą i organizatorem projektu jest fundacja Arte.

"Cieszy nas fakt, że tak wiele osób przychodzi na nasze spotkania. To dowód na to jak ważna jest dla nich historia Warszawy. Chcemy przybliżyć młodym ludziom dziedzictwo kulturowe tego niezwykłego miasta i pokazać, że nauka historii nie musi być wcale nudna. Mam nadzieje, że wspólne spacery zainspirują ich do dalszych, samodzielnych poszukiwań śladów przeszłości stolicy." – mówi Anna Drzewiecka, inicjatorka i koordynatorka programu z ramienia fundacji.

Dla uczestników spotkania przewidziana jest dodatkowa atrakcja - na czas wycieczek będą oni mogli bezpłatnie wypożyczyć aparaty fotograficzne marki Casio Exilim i zrobić zdjęcia najciekawszym, odwiedzanym podczas spaceru, miejscom. Wszystkie osoby zainteresowane wypożyczeniem aparatu powinny mieć ze sobą dokument tożsamości. Osobom niepełnoletnim, sprzęt fotograficzny będzie wypożyczany wyłącznie za zgodą rodziców.

Wszyscy chętni mogą wziąć również udział w konkursie "Historia mojej ulicy", wysyłając do 25 października prace, w dowolnej formie artystycznej, w treści nawiązującej do tematyki wycieczek. Najlepsze prace stworzą mini - przewodnik multimedialny po Warszawie. Główną nagrodą w konkursie jest aparat Casio EX-Z1 – ufundowany przez Casio Exilim. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej projektu

Projekt "Tajemnice warszawskich ulic" współfinansowany jest ze środków m. st. Warszawy.
Udział w projekcie jest bezpłatny.
Miejsce zbiórki: 8 sierpnia 2009 (sobota) godz. 11.00 przy pomniku Kopernika.


Michał Górski
Źródło: Core PR
19-01-28 07:17:03