X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Runy - zaczarowany Świat Runy 15 Algiz

runa Algiz
Opracowanie: www.4taroty.pl
Runa Algiz jest piętnastą Runą w Futharku. Na karcie Voenix widać potężnego łosia, który, brnąc przez bagno toruje sobie drogę wspaniałym, rozłożystym porożem. Ale łoś pozostaje czujny. Na łosiu piękna wojowniczka odziana w złoty płaszcz z mieczem w dłoni przemierza czas. Znakiem graficznym tej Runy jest poroże łosia.

Algiz jest Runą ochronną. To parasol, który ochrania człowieka, dając mu Boską opiekę i zapewniając prowadzenie do dobra, Algiz to siła i uzdrowienie. Na karcie widać też tęczę, jako symbol mostu pomiędzy człowiekiem a Bogiem. A piękne łabędzie symbolizują boginie Walkirie, córki Odyna, dziewice i wojowniczki, uzbrojone we włócznie i tarcze, które sprowadzały dusze znakomitych, poległych w boju wojowników do Walhalli.

Runa Algiz zapewnia Cię, że jesteś pod szczególną ochroną. Śmiało więc realizuj swoje marzenia i plany, bądź też przygotowany do obrony swoich praw czy zadbaj o bezpieczeństwo swoich zamiarów.

Jeśli Runa Algiz, na postawione pytanie ułoży się w pozycji prostej:
- W finansach daje nadzieję na rozwiązanie problemów, oznacza też bezpieczeństwo, dobrobyt.
- W partnerstwie – rozkwitająca miłość, wierność, zaufanie. Pojednanie w konfliktach. Dobry, kochający partner czy partnerka.
- W zdrowiu też dobre rokowania i wyzdrowienie, pomyślna rekonwalescencja, dobry stan umysłu i pogoda ducha.
- W sprawach zawodowych- dobrze rozwijająca się kariera i praca intelektualna.
- A w nauce Runa Algiz oznacza sprzyjający czas na egzaminy czy przyswajanie sobie wiedzy.
- Jeśli zajmujesz się sztuką wróżenia- znak Runy Algiz –rogi łosia zapewniają rozkwit i inspirację w pracy z energiami Aniołów, z kartami Tarota i znakami graficznymi Run.

Jeśli zaś na zadane przez Ciebie pytanie Runa Algiz ułoży się w pozycji odwróconej, znaczy, że straciłeś swój złoty, ochronny płaszcz a niebezpieczeństwo czyha za rogiem. Może towarzyszyć ci rozkojarzenie, lęk, depresja lub nerwowość, ale pamiętaj, że masz jeszcze schowany miecz, którym możesz się obronić. I ani się obejrzysz, a w prezencie znów otrzymasz ochronę i opiekę Sił Wyższych i znów poczujesz się chroniony i bezpieczny.
Odwrócona Algiz sugeruje, że powinieneś być szczególnie ostrożny od teraz do około trzech miesięcy(bo taki jest czas działania energii tej Runy).
W finansach uważaj na kradzież lub oszustwo. Trzymaj w tajemnicy też swoje plany biznesowe.

W partnerstwie nieuzasadniony niepokój czy zazdrość, mogą prowadzić do nadmiernej kontroli. Można też łatwo cię zranić.
W zdrowiu- osłabienie, krótka choroba, przyjmowanie leków i witamin podnoszących odporność. W tym czasie zalecane jest zadbanie o dietę, trochę więcej snu, a może medytacja?
W pracy - możliwość wykorzystania, ataki z zewnątrz, konieczne wprowadzenie małych zmian.
A w nauce - odwrócona Runa Algiz oznacza podatność na złe wpływy lub szkolną bójkę.

Przesłaniem odwróconej Runy Algiz jest zdanie:
"Przemyśl bieżące sprawy, nie wpadaj w panikę i nie bój się, że złożył się twój ochronny parasol i została laska. Szybko poradzisz sobie i znów wrócisz do bezpiecznej przystani."

Medytacja z Runą 15 Algiz

Usiądź lub połóż się wygodnie, zamknij oczy i spokojnie głęboko oddychaj. Głęboki wdech i licz w myślach jeden, dwa, trzy. Głęboki wydech i znów licz jeden, dwa, trzy.
I tak około 8-10 razy.
Wyobraź sobie, że zbliżasz się do swojego medytacyjnego mostu z twoim Aniołem Stróżem.
Zobacz swoim "trzecim okiem" jak wygląda twój most, jak jesteś ubrany i jak wygląda kroczący obok ciebie twój Anioł Stróż.
Daj sobie czas. Nie musisz nigdzie się spieszyć.
W tej medytacji jesteś całkowicie bezpieczny. Teraz nie masz żadnych problemów ani trosk.

Poproś Anioła Stróża, by zaprowadził cię do lasu lub na bagno, gdzie czekać na ciebie będzie potężny łoś z pięknymi, rozłożystymi rogami.
Poproś łosia o pozwolenie i usiądź na jego grzbiecie trzymając się poroża. Za tobą usiadł też Anioł Stróż.
Poproś Anioła Stróża i łosia o prowadzenie i dobre rady w konkretnej sprawie…

Wyobraź sobie lub zobacz swoim "trzecim okiem" jak na ciebie i twój problem czy plan spływa złoty, długi płaszcz. Popatrz, czy płaszcz ma kaptur i zawiązany jest pod szyją.
Na rękach pojawiają się też złote rękawice, a na nogach wysokie złote buty, popatrz jak wysoko sięgają. To twoja dodatkowa ochrona.
Odczuj bezpieczeństwo i spokój. Poczuj jak jesteś chroniony i szczęśliwie realizują się twoje plany i zamiary.
Pod złotym płaszczem pojawia się też miecz i tarcza. Teraz już wiesz, że nic nie stanie ci na przeszkodzie, że sobie poradzisz ze wszystkim, bo masz ochronę i siłę do realizacji swoich zamierzeń.

Wiesz, że nie musisz nikogo niszczyć, by zrealizować swoje plany, ale pokazujesz, że nie dasz sobą manipulować, że szczęśliwie osiągniesz cel, a jeśli ktoś lub coś stanie ci na drodze do zwycięstwa- po prostu użyjesz tarczy i miecza.
W medytacji z rogami łosia i Runą Algiz mogą pojawić się wszystkie kolory tęczy, dominować zaś będzie kolor złoty, biały, zielony i fioletowy. Znak Runy Algiz symbolizuje boskie siły, opiekę Anioła, przysparza dobrobytu i mądrości.
Medytując z rogami łosia - ze znakiem graficznym Runy Algiz możesz również wyrównać energię w czakrze podstawy i czakrze korony. Dobrze krążąca energia w tych czakrach zapewni ci odwagę do realizacji planów i przebojowość, dobre zdrowie i pogodę ducha, dobrobyt, nieograniczony potencjał, oświecenie i łaskę.
I kiedy uznasz, że pobyt w towarzystwie łosia dobiegł końca, pięknie podziękuj Aniołowi i łosiowi za ochronę, opiekę i dobre pomysły czy rady. Daj im prezenty.

Co to jest?
Pożegnaj się z łosiem i wiedz, ze zawsze możesz tu wrócić, po oddech, pomysł czy ochronę.
Powoli ze swoim Aniołem Stróżem przejdź przez las czy bagno i wejdź na ścieżkę, która za moment zaprowadzi cię na twój medytacyjny most.

Popatrz na siebie, co się w tobie zmieniło, jak wyglądasz teraz i co jeszcze trzymasz pod złotym płaszczem?
Z Aniołem Stróżem i nowymi siłami i pomysłami przejdź do "tu i teraz'. Realizuj swoje marzenia i bądź szczęśliwym, spełnionym człowiekiem.
A potem przeciągnij się, otwórz oczy i uśmiechnij się.

Elżbieta Ellis
Źródło: www.4taroty.pl
20-10-06 07:19:33