X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Festiwal Tanga Argentyńskiego

Festiwal Tanga Argentyńskiego
8 maja br. rozpocznie się międzynarodowy Festiwal Tanga Argentyńskiego w Krakowie, w którym wezmą udział trzy znakomite pary mistrzowskie z Buenos Aires, jedni z najbardziej znanych na świecie mistrzów stylu tango nuevo. W programie festiwalu przewidziano trzy dni pełne tańca, muzyki oraz imprez towarzyszących m.in.: warsztaty, praktyki, pokazowe Milongi, z udziałem m.in. duńskiego artysty, DJ'a Thomas Zelikmana, a także prelekcje, filmy o tangu oraz pokazy mody.

Od 8 do 10 maja klimat pełnego namiętności i pasji Buenos Aires zagości na dobre w romantycznym Krakowie, podczas międzynarodowego festiwalu tanga. W ciągu 3 dni zobaczymy znakomite pary taneczne z Argentyny, tancerzy należących do światowej elity tanga: Pablo Inza i Eugenia Parilla, José Halfon i Virginia Cutillo oraz Sebastián Posadas i Eugenia Eberhardt. Swoją obecność na festiwalu zapowiedzieli również tancerze z takich krajów jak: Francja, Austria, Szkocja, Niemcy, Stany Zjednoczone, Grecja oraz pary z całej Polski.

Festiwal Tanga Argentyńskiego
Jedną z Milong poprowadzi DJ Thomas Zelikman z Kopenhagi, znany artysta, łączący w swojej twórczości elementy tanga i muzyki nowoczesnej. W ubiegłym roku grał on podczas Iceland Tango Festival w Reykjaviku.
Imprezy festiwalowe będą odbywać się w krakowskich klubach i centrach kulturalnych. Otwierająca festiwal Milonga Royal odbędzie się w budynku Cricoteki w Starej Elektrowni na Podgórzu, a kolejne Milongi: Lajkonik i Smok Wawelski w Domu Kultury Kolejarza przy ul. Św. Filipa 6. W warsztatach i w praktykach można uczestniczyć w klubach na Kazimierzu: Ptasiek i Swing oraz w Tango House Studio Tańca przy ul. J. Sarego w okolicach krakowskich plant. Pokazowa, otwarta dla wszystkich praktyka odbędzie się przed wejściem do Galerii Krakowskiej w sobotę, 9 maja o godz. 18-stej.

- Festiwal Tanga w Krakowie to przede wszystkim okazja do celebracji tego wyjątkowego tańca, a zarazem jest podkreśleniem dynamicznego rozwoju tanga argentyńskiego w naszym kraju - mówi Marcin Miszczak - inicjator i współorganizator festiwalu. -Głównym trzonem festiwalu jest przyjazd prosto z Argentyny trzech mistrzowskich par, należących do światowej czołówki tancerzy nowego pokolenia. Takiego wydarzenia jeszcze nie było nie tylko w Krakowie ale także w całej Polsce – dodaje Miszczak.

Patronaty nad wydarzeniem objęły: telewizja TVP Kraków, radio RMF Classic, portal Dziennik Polski, Moje Miasto Kraków, Miesiąc w Krakowie oraz Ambasador Argentyny w Polsce, Pan Carlos Alberto Passalaqua.
Głównym organizator festiwalu jest Tango House Studio Tańca, a partnerem m.in. Cricoteca, Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora oraz Centrum Kultury i Sztuki Moliere.

Dodatkowe informacje dostępne są na

Agnieszka Szybowska-Mróz
19-05-16 07:02:03