X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Pierwszy w historii bieg dookoła Ziemi

1 czerwca br. Rusza historyczny bieg, którego uczestnicy po raz pierwszy okrążą naszą planetę. 20 śmiałków z trzynastu krajów przebiegnie trasę o łącznej ponad długości 24 400 km.
Przez 95 dni - 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę, w dzień i w nocy nie zważając na warunki pogodowe będą przemierzać świat.

woda
Opracowanie: Snap®
Wszystko po to, by, przekazać idee Fundacji Blue Planet Run – pomoc ludziom, którzy nie mają dostępu do wody pitnej.
Do Polski bieg dotrze 20 czerwca. Uczestnicy przebiegną następującą trasę: Cieszyn, Oświęcim, Kraków, Kielce, Radom, Warszawa, Siedlce, Biała Podlaska i zakończą ją w Terespolu 22 czerwca. W każdym z wymienionych miast powstaną punkty, gdzie zainteresowani będą mogli zaczerpnąć informacji na temat Fundacji oraz porozmawiać z jej założycielami i uczestnikami biegu. Jest to możliwość promocji miast i uczestnictwa w imprezie o światowej randze.
Blue Planet Run Foundation (BPRF) z pomocą Dow Chemical Company oraz firmy Ignition postanowiła dzięki spektakularnemu biegowi dookoła świata, wypromować idee czystej wody. Bieg sztafetowy wystartuje 1 czerwca 2007 roku w Nowym Jorku. Jego trasa przebiegnie przez zachodnią (Austria, Niemcy, Irlandia, Wielka Brytania, Belgia, Francja, [Holandia[) i wschodnią (Polska, Czechy, Białoruś, Rosja) Europę, Chiny, Japonię oraz Stany Zjednoczone i zatoczy koło 4 września 2007 roku. Trzy kontynenty, 16 krajów , 24 462 km (15 200 mil) we wszystkich strefach czasowych - wszystko po to, by zwrócić uwagę na problem wody pitnej, zwiększyć świadomość społeczną i zebrać fundusze na projekty dotyczące zabezpieczenia dostępu do wody zdatnej do spożycia na całym świecie.

Dwudziestu biegaczy biorących udział w biegu, to amatorzy wybrani podczas otwartego naboru. Uczestnicy historycznego biegu pochodzą z 13 krajów, są wieku od 23 do 60 lat i reprezentujących wszystkie kontynenty naszej planety. Ponad wszelkimi podziałami będą tworzyć zwartą drużynę w słusznym celu.

Zadaniem Inicjatywy Blue Planet Run jest uświadomienie ludziom, że brak dostępu do wody pitnej to problem globalny, który dotyka jednego na sześciu mieszkańców Ziemi. Choroby wywołane zanieczyszczeniem wody pitnej są przyczynami wielu chorób, a nawet mogą prowadzić do śmierci. Chociaż istnieją sprawdzone rozwiązania problemu niedostatku wody, takie jak kopanie studni i odzyskiwanie deszczówki dopiero odpowiednie finansowanie oraz wspólna wola mogą spowodować, że ogólna dostępność czystej wody pitnej stanie się rzeczywistością.

Informacje ogólne
Fundacja Blue Planet Run Foundation (BPRF) jest 501(c)3 organizacją non-profit, zajmującą się zbieraniem środków oraz zwróceniem uwagi globalnej społeczności na problem zapewnienia dostępu do czystej wody (http://zdrowie-dom.pl/jonizatory-naczyniowe/93-jonizator-wody-aquator-silver.html) pitnej dla wszystkich mieszkańców Ziemi – jest to problem, który obecnie dotyczy ponad miliarda ludzi na świecie. Dzięki rewolucyjnemu programowi fundacji "Peer Water Exchange" (PWX), sto procent środków ofiarowanych BPRF przez darczyńców indywidualnych jest to przeznaczana na projekty dotyczące zapewnienia dostępu do wody na terenach wiejskich. Społeczność online PWX wspólnie zarządza i nadzoruje finansowanie projektów związanych z zapewnieniem dostępu do wody, przy minimalnych nakładach i zmaksymalizowanym, zespołowym podejściu do rozwiązywania problemów. Celem BPRF jest zapewnienie, do roku 2015, dostępu do czystej, bezpiecznej wody pitnej dla 20 miliardów ludzi przez całe ich życie.

The Dow Chemical Comapnyy – firma proponuje swoje usługi w ponad 175 krajach świata – zaczynając od dostarczania czystej wody, jedzenia, a kończąc na farbach i kosmetykach. Wartość sprzedanych produktów firmy szacuję się na blisko 49 milionów dolarów. Zatrudnia ona 43 000 pracowników na całym świecie. Firma spaja innowacyjną technologię z tradycją i pokazuje co można osiągnąć poprzez ludzki postęp. The Dow Chemiclal Company jest głównym sponsorem biegu dookoła planety i odpowiada za fundusze związane z administracją fundacji Blue Planet Run.

Ignition – firma otwarta na nowe wyzwania na całym świecie. Tworzy strategie skupione na wielowymiarowym odbiorze, szkoli i zapewnia szeroko pojętą rozrywkę. Po prawie dekadzie, w czasie której stworzyła pamiętne ,globalne wydarzenia, ignition ma zaszczyt wspierać tego lata dwie światowej rangi inicjatywy : Blue Planet Run oraz cykl koncertów Live Earth. Więcej informacji
Źródło: Fundacja Blue Planet Run
21-11-17 16:01:04