X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Kupuj przez internet i płać mniej

skąpiec logo
Opracowanie: Skapiec.pl
31 października obchodzimy Światowy Dzień Oszczędzania. Serwis porównujący ceny postanowił przyjrzeć się sposobom oszczędzania podczas robienia zakupów w Internecie.

Kryzys finansowy już za nami, ale nawyk oszczędzania pozostał. Coraz częściej Polacy przyznają się, że kupują wybrane artykuły po promocyjnych cenach i potrafią o kilka miesięcy odłożyć upragniony zakup, aby kupić go po niższej cenie. Dużą popularnością ciszą nie tylko porównywarki cenowe, ale również strony promujące zakupy grupowe czy wymianę barterową.

Zanim kupisz porównaj ceny
W porównaniu do zachodnich rynków polskie e-commerce ciagle raczkuje, ale usługi w Internecie są coraz bardziej profesjonalne i konkurencyjne w stosunku do tradycyjnych sklepów. Przez Internet kupimy nie tylko części komputerowe czy książki i płyty, ale zaopatrzymy się również w sprzęt elektroniczny, AGD czy nawet świeże artykuły spożywcze.

Niższe koszty prowadzenia sklepu internetowego przekładają się na niższe ceny towarów. Nie musimy także tracić czasu na dojazd do centrum handlowego i błądzenie między półkami w poszukiwaniu interesującego nas produktu. Wpisując nazwę produktu do porównywarki cenowej widzimy w których internetowych sklepach produkt jest dostępny i ile kosztuje. – Porównywarki cenowe są dużym udogodnieniem dla klientów. W kilka sekund użytkownik może odnaleźć interesujący go produkt. W dostępne są również filtry za pomocą których jesteśmy w stanie zawęzić poszukiwanie do produktu o konkretnych parametrach. W zależności od kategorii użytkownicy mają do dyspozycji od kilku do kilkunastu filtrów – mówi Monika Witoń, specjalista ds. PR w

Ceny w sklepach internetowych kuszą konsumentów. Zdarza się że produkty z branży elektronicznej czy gospodarstwa domowego można kupić nawet o 25% taniej. – Aby zapewnić naszym użytkownikom możliwość dokonywania zakupów po najniższych cenach co miesiąc porównujemy ceny na z cenami w wybranych marketach. Zdarza się, że artykuły w sklepach internetowych są tańsze o kilkanaście procent. Nawet doliczając koszty wysyłki i tak w naszym portfelu zostaje od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Największe różnice widoczne są w segmencie RTV/AGD, telefonów komórkowych a także elektronicznych gadżetów takich jak odtwarzacze MP3 i MP4 – komentuje Witoń.

Śledź ceny w czasie i czekaj na okazję
Polacy coraz rzadziej decydują się na zakup pod wpływem chwili, szczególnie jeśli chodzi o produkty na które wydają kilkaset złotych. Coraz częściej szukamy informacji i śledzimy ceny w konkretnych przedziałach czasu. – W serwisie dostępna jest opcja alarmu cenowego dla konkretnych produktów. Użytkownik powiadamiany jest e-mailem w momencie, gdy oznaczony przez niego produkt osiągnie wybraną przez konsumenta cenę – mówi Monika Witoń.

Polegaj na opiniach
Istotnym aspektem robienia zakupów w sieci jest bezpieczeństwo. Duża konkurencja na rynku e-commerce spowodowała, że coraz rzadziej trafiają się sklepy, które nie wywiązują się z zobowiązań. Watro jednak skorzystać z jednego z serwisów internetowych w którym możemy znaleźć opinie o sklepach, czy taż zapoznać się z komentarzami innych konsumentów na formach internetowych. – W Opineo znajduje się ponad 9500 sklepów, które ocenili internauci. Samych opinii jest już ponad 500 tysięcy i ta liczba ciągle rośnie – mówi Paweł Kucharzak, właściciel

Podążaj za trendami
Rozwój rynku e-commerce i czerpanie wzorców ze Stanów i Europy Zachodniej spowodował, że co jakiś czas w Polce pojawiają się coraz bardziej korzystne dla konsumenta tendencje. Hotrednem tego roku są zakupy grupowe. Koncepcja polega na uzyskiwaniu od usługodawców pakietów usług po bardzo korzystnych cenach (większość takich ofert jest tańsza o 50%) a następnie ich dystrybucji za pomocą Internetu. Zniżka ważna jest dopiero, gdy na jej zakup zdecyduje się określona liczba osób.

Korzystając z zakupów grupowych możemy spróbować jedzenia w egzotycznej restauracji, kupić karnet do ekskluzywnej siłowni czy to swoisty przewodnik po wirtualnych zakupach. Umożliwia sprawdzenie i porównanie zasobów e-sklepów - z uwzględnieniem cen produktów, ich parametrów, warunków zapłaty i doręczenia.
Źródło: Skapiec.pl
20-07-16 07:16:24