X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

II edycja festiwalu The Best of Montownia

Rafał Rutkowski
Komedia dell'arte, papierowa scenografia i aktor wcielający się w kilkanaście ról. Wszystko razem, wszystko w jednym miejscu będzie można zobaczyć podczas Festiwalu The Best of Montownia.

Fanów Teatru Montownia czeka prawdziwa gratka – w ciągu kilka dni będą mogli obejrzeć wszystko to, co najlepszego teatr stworzył w ciągu swojej kilkunastoletniej działalności. Wybrano spektakle cieszące się uznaniem zarówno wśród krytyków jak i – lub przede wszystkim – zwykłych widzów.

30 stycznia "Kamienie w kieszeniach", g.20.00
31 stycznia "Utwór sentymentalny na czterech aktorów", g. 20.00
1 lutego "LOVV", g. 12.00 oraz g. 18.00.
1 lutego "To nie jest kraj dla wielkich ludzi", g. 21.00
2 lutego"Szelmostwa Skapena" g. 20.00
3 lutego " EDMOND", g. 20.00
4 lutego "Wojna na trzecim piętrze", g.20.00

Festiwal The Best of Montownia
30 stycznia - 4 lutego 2010 w OCH Teatrze


Spektakle będą grane w:
OCH-TEATRZE (dawne kino Ochota) przy ul. Grójeckiej 65.
Bilety do nabycia w Teatrze Polonia ul. Marszałkowska 56.
Tel do kasy:22-622 21 32 lub e-mailem: w kieszeniach"
"Kamienie…" są sztuką wręcz stworzoną dla Teatru Montownia. Zupełnie pusta scena, brak rekwizytów to dla Montowniaków prawdziwe aktorskie wyzwanie, ale też chleb powszedni... To sztuka o przyjaźni, odpowiedzialności, wolności i marzeniach.

"Utwór sentymentalny na czterech aktorów"

Kolejny wspólny projekt Piotra Cieplaka i Teatru Montowni. Bezimienni bohaterowie pokazują świat samotnych mężczyzn - swoją codzienność; przyzwyczajenia, wzloty i upadki. Historie opowiedziane bez słów – za pomocą ciała, gestu oraz kartonu, sznurka, bambusowych drążków i oczywiście muzyki. Świat stworzony na scenie to papierowa rzeczywistość ze snu, bez komputerów, nowoczesnej techniki, ale niemniej skomplikowana i zaskakująca precyzyjną strukturą oraz… precyzją puszczonej w ruch maszynerii teatralnej.

"LOVV"
"Lovv" czyli miłość. Spektakl o nastolatkach dla nastolatków i ich wychowawców. O trudzie dojrzewania, bliskości, dorosłości - mądrze, ale bez pouczania. Sztuka szwedzkiego autora, która w Szwecji odniosła ogromny sukces – przetłumaczona na zamówienie Teatru Montownia.

"To nie jest kraj dla wielkich ludzi"
One-man show w wykonaniu aktora Teatru Montownia, Rafała Rutkowskiego, który wraz z dramatopisarzem Michałem Walczakiem przygotował godzinę perwersyjnej, niepoprawnej politycznie rozrywki. Wcielając się w kolejne, typowo polskie postaci, poprowadzi widza przez labirynt masek, potworów i świętych polskich. Artyści, kaznodzieje, kabotyni, wojskowi, szarlatani i ginekolodzy. Wirtuozeria aktorska i zjadliwość tekstów.

"Szelmostwa Skapena"

"Szelmostwa Skapena" są znakomitym pretekstem do zabawy konwencją komedii dell'arte. Czterech aktorów teatru Montownia gra kilkanaście postaci, zachowując przy tym rytm i czytelność fabuły. Usunęli z tekstu role kobiece, a tylko opowiadają o kobietach i oczywiście są w nich zakochani.

"Edmond"
Sztuka jest rodzajem współczesnego moralitetu opisującego zagubienie jednostki w wielkomiejskiej dżungli. Pokazuje sytuację próby - kiedy szary, zwykły człowiek postanawia pewnego dnia zerwać ze swoim dotychczasowym życiem, swoimi bliskimi i rozpoczyna wędrówkę po najmroczniejszych zakamarkach miasta. Równocześnie podejmuje próbę bycia sobą w świecie ułudy, hipokryzji, w którym wszyscy "grają" jakieś role, zapominając o swoich potrzebach i tożsamości.
Miasto występuje w sztuce jako przestrzeń inspirująca i destrukcyjna jednocześnie, kusi możliwościami szybkiej kariery i spektakularnego sukcesu, a jednocześnie pokazuje swą ciemną stronę, niszcząc tych, którzy nie potrafią dostosować się do panujących w nim reguł.

"Wojna na trzecim piętrze"
Czegoś takiego jeszcze nie było! Absurdalny żart rodem z Monthy Pythona z przerażającym chwilami absurdem kafkowskiej rzeczywistości. Duża dawka czeskiego humoru, świetne aktorstwo i imponujące efekty pirotechniczne tworzą prawdziwie wybuchową mieszankę.
Źródło: Kostrzewa PR
22-05-18 07:01:28