X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Krzyż Kawalerski dla zespołu Sabaton!

Menforum apeluje do Prezydenta Kaczyńskiego!

sabaton
Opracowanie: PR
Portal dla mężczyzn stał się w ostatnim czasie inicjatorem nietuzinkowej akcji. Redakcja wysyłała list do Prezydenta i Premiera RP, którego treść można przeczytać na stronie portalu. Proszą w nim o nadanie Krzyża Kawalerskiego Orderu Zasługi Rzeczpospolitej Polskiej V klasy, dla szwedzkiej grupy Sabaton za zasługi dla promocji wizerunku Polski i jej historii.

Sabaton to obecnie jeden z najpopularniejszych w Europie zespołów muzyki power metal, która stworzyła hymn na cześć bohaterstwa polskich żołnierzy, którzy w 1939 roku bronili linii rzeki Narew (www.saladlaciebie.com/sale-weselne/narew.html) pod Wizną. Wydana na ostatnim albumie grupy piosenka pt. "40:1" sławi bohaterską obronę Polaków oraz śmierć ich dowódcy, a tytuł piosenki nawiązuje do drastycznie nierównych sił obrońców i napastników w bitwie zwanej "polskimi Termopilami".

Wideoklip z piosenką w ciągu kilku dni obejrzało w Internecie 1,5 miliona Polaków, wyrażając swoje poparcie dla formacji i propagowania polskiej historii. Obecnie piosenka bije rekordy popularności w naszym kraju i całej Europie. Członkowie zespołu Sabaton w czasie wizyty w Polsce 23-24 października 2008 roku odwiedzili Wiznę, gdzie zostali przyjęci z honorami i złożyli kwiaty pod pomnikiem polskich bohaterów.

Sabaton


Walki o Wiznę trwały od 7 do 10 września 1939 r. Siedmiuset polskich żołnierzy odpierało atak czterdziestu tysięcy Niemców XIX korpusu pancernego dowodzonego przez generała Heinza Guderiana. To fragment naszej historii, o którym w szkołach nie znajdziemy ściennych gazetek. Nie ma na ten temat filmu, nie słychać nawet, by jakiś scenarzysta zainteresował się tą historią. Przyłączmy się zatem Wszyscy do akcji !
Źródło: Michał Borowik
18-07-12 03:57:06