X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Kobieca Kolekcja Sputnika na DVD

DVD Sputnik
Limitowany box Kolekcji Sputnika. 3 rosyjskie filmy na DVD specjalnie dla Pań i nie tylko.
Premiera już 6 marca. Nostalgiczne, przenikliwe kino Andrieja Zwiagincew w postaci filmu Wygnanie, kino obrazu, klimatu – Podróż ze zwierzętami domowymi oraz film Okrucieństwo - brutalne, zaskakujące bez krzty romantyzmu.

Wygnanie - "Hipnotyzująca historia piękna" - Brytyjski The Times
Podróż ze zwierzętami domowymi - "Storożewa opowiada historię, którą trudno będzie zapomnieć; pokazuje bohaterkę, która zwycięsko zawalczyła o pamięć płci" - Łukasz Maciejewski, Dziennik
Okrucieństwo - Historia kobiecej przyjaźni, nazywana "rosyjską Thelmą i Louise".

OKRUCIEŃSTWO reż. Marina Lubakowa
W filmie "Okrucieństwo" mężczyzna staje się impulsem, który popycha bohaterki filmu do naruszenia wszelkich socjalnych norm i łamania prawa. Wspólnym mianownikiem przyjaźni dobrze usytuowanej damy - prawniczki Zoi (Renata Litwinowa) i trudnej nastolatki Wiki (Anna Biegunowa) staje się porzucenie. Obie odczuwają podobny rodzaj obrazy na świat, obydwie też mają poczucie, że są nikomu niepotrzebne. Dwie kobiety przekraczają niebezpieczną granicę w nadziei, że poczują swobodę i "prawdziwe życie", którego nigdy wcześniej nie zaznały. Będzie to jednak miało wysoką cenę…

rok produkcji: 2007,
czas trwania: 89min.

WYGNANIE reż. Andriej Zwiagincew
To film o nas wszystkich, dobrych i pięknych ludziach w tragicznych okolicznościach braku nadziei. Metaforyczny obraz rodziny - mąż, żona i dwoje dzieci przenoszą się z miasta przemysłowego na wieś, do miejsca urodzenia męża, aby zamieszkać w starym domu jego ojca. Małżonkowie, pozostawieni sami sobie, muszą skupić się na własnych relacjach. Zamknięte w swojej samotności postaci odkrywają przed nami tajemnice własnych dusz. Surowa przyroda staje się niemym świadkiem tragicznych wydarzeń.
"Ziarno zostało zasiane i muszą nadejść żniwa."

rok produkcji: 2007,
czas trwania: 150min.

PODRÓŻ ZE ZWIERZĘTAMI DOMOWYMI reż. Wiera Storożewa
Niezwykle klimatyczne kino, w którym intensywne obrazy prześladują słowa a dialogi nikną pod siłą niezwykłej wizji plastycznej. Natalia wraz z mężem mieszka w domku w pobliżu torów kolejowych. Szare stroje skutecznie maskują jej urodę i stanowią odzwierciedlenie stanu ducha. Jedynym jej zajęciem jest prowadzenie domu, a główną rozrywką obserwowanie pociągów jadących do innego, nieznanego świata. Kiedy mąż Natalii niespodziewanie umiera, w jej życiu pojawi się pełen życia kierowca Siergiej.

rok produkcji: 2007,
czas trwania: 97min
Źródło: 35 mm
18-08-01 14:10:08