X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Najnowsze trendy koktajlowe

W sezonie wiosna – lato najmodniejsze będą koktajle z "egzotycznymi" dodatkami.

Coraz chętniej jeździmy po świecie, poznajemy nowe smaki, a po powrocie chcemy mieć do nich dostęp w domu czy restauracji. Interesujemy się dobrymi markami alkoholu, przeróżnymi rodzajami drinków. Coraz częściej także przyrządzamy koktajle na bazie wódek smakowych. Warto zatem poznać nowe trendy, jak zmiksować najmodniejszy drink 2008.

Czym zabłysnąć tego lata przygotowując koktajle dla znajomych…?
Można na przykład podać koktajle przygotowane z naturalnych składników, takich jak: świeże egzotyczne owoce mieszane z alkoholem,
suszone owoce,
świeże warzywa np. ogórek lub przyprawy używane dotąd tylko w kuchni.

Ważny jest również kolor
Niejednokrotnie zamawiając drinka, zwracamy uwagę na jego walory estetyczne. W sezonie 2008 dominują barwy pomarańczowe i czerwone, bliżej upalnego lata możemy pokusić się o orzeźwiającą zieleń, a nawet słoneczny żółty – kolor, który zdominował modowe wybiegi. Niezbędnymi dodatkami są wszelkie likiery, które dopełniają koktajle, by były bardziej kolorowe i bogatsze w smaku, a także lód i kawałki owoców. Wśród likierów króluje melonowy. Popularne są także o smaku jagód, truskawek i gruszek.

Podstawowym założeniem drinka jest to, że musi on nam po prostu smakować. Z roku na rok trendy się zmieniają. Wczoraj zachwycaliśmy się brandy z odrobiną wody źródlanej, dziś proponowana jest z sokiem gruszkowym i likierem toffi. Wczoraj piliśmy [Żołądkową Gorzką|Żołądkowa Gorzka z dodatkiem soku pomarańczowego, dziś koktajle na jej bazie to prawdziwa wirtuozeria. Sprawdźcie sami !

Najnowsze trendy koktajlowe
Opracowanie: Media Forum
Coctail – Apetie Toffie
30 ml brandy Stock 84
20 ml syropu Monin Toffi
10 ml świeżego soku z cytryny
40 ml sok gruszkowy

Do kieliszka koktajlowego wrzuć kilka kostek lodu, aby schłodzić szkło. Do szklanicy barmańskiej z lodem wlej brandy, świeżo wyciśnięty sok z cytryny, sok gruszkowy. Wszystko mieszamy i przelewamy do pustego kieliszka koktajlowego. Przystrajamy plastrami gruszki.

Najnowsze trendy koktajlowe
Long drink – Cherry Berry
40 ml Czysta de Luxe Żołądkowa Gorzka
20 ml syrop Monin Vanille
20 ml sok ze świeżej cytryny
60 ml sok wiśniowy
Coca-cola top up

Uzupełnij szklankę kruszonym lodem.
Do shakera wlej wódkę, syrop waniliowy, sok cytryny i sok wiśniowy. Shakerujemy i przelewamy do szklanki. Dopełnij coca-colą. Całość wymieszaj, przystrój wisienką koktajlową.

Najnowsze trendy koktajlowe
Coctail – Fraise de Luxe
30 ml Czysta de Luxe Żołądkowa Gorzka
20 ml syropu Monin Fraise (truskawka)
20 ml soku z cytryny
30 ml soku wiśniowego

Do kieliszka koktajlowego wrzuć kilka kostek lodu, aby schłodzić szkło. Do szklanicy barmańskiej z lodem wlej wódkę, syrop truskawkowy, sok ze świeżo wyciśniętej cytryny, sok wiśniowy. Wszystko mieszamy i przelewamy do pustego kieliszka koktajlowego. Dekorujemy ćwiartką cytryny.

Najnowsze trendy koktajlowe
Long Drink – Mint Surfer
50 ml Żołądkowa Gorzka z Miętą
20 ml likier Monin melonowy
20 ml sok ze świeżej cytryny
50 ml sok jabłkowy
Sprite lub 7up

Uzupełnij szklankę kruszonym lodem. Wódkę, likier melonowy, sok ze świeżej cytryny i sok jabłkowy wlej do shaker'a z lodem. Wymieszaj i przelej zawartość do szklanki. Dopełnij Spritem lub 7-up. Dekoruj cząstkami cytryny i czerwoną wisienką koktajlową.

Najnowsze trendy koktajlowe
Long Drink – Sweet Dream
20 ml Żołądkowa Gorzka tradycyjna
10 ml świeżego soku z cytryny
40 ml sok ananasowy
Sprite lub 7up
Plastry świeżego ogórka

Do wysokiej szklanki wrzuć kilka kostek przekładając plastrami ogórka. Wódkę i sok ze świeżej cytryny i sok ananasowy wlej do shaker'a z lodem. Wymieszaj i przelej zawartość do szklanki. Dopełnij Spritem lub 7-up.
20-10-06 07:19:09