X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Oryginale prezenty dla babci i dziadka

babcia
Opracowanie: iStockphoto.com
21 stycznia świętujemy Dzień Babci. Dzień później, 22 stycznia swoje święto obchodzą dziadkowie - Dzień Dziadka. Internetowe sklepy mają w swojej ofercie wiele ciekawych produktów, które z pewnością spodobają się naszym dziadkom. Z tej okazji serwis porównujący ceny postanowił stworzyć listę niestandardowych prezentów dla seniorów.

Kocham kino … i książki
"Casablanca", "Noce i dnie" czy ekranizacja "Trylogii" Sienkiewicza? Dziadkowie z pewnością docenią prezent pozwalający cieszyć się dobrym filmem. Zestaw kina domowego z pewnością sprawi przyjemność miłośnikom dziewiątej muzy. Dostępne w sklepach internetowych zestawy zadowolą zarówno osoby chcące korzystać z podstawowych funkcji, jak i miłośników nowoczesnych, skomplikowanych rozwiązań. Zestaw Samsung HT-CSamsung - zapraszamy serdecznie -óry obsługuje najpopularniejsze formaty płyt, kupimy już od 460 zł. Za kilkanaście złotych znajdziemy w sieci filmy, które będą stanowić miły dodatek do prezentu.

Osobom ceniącym literaturę i nie bojącym się technologicznych nowinek na pewno spodoba się czytnik e-booków. Chociaż czytniki nie są jeszcze w powszechnym użyciu to miłośnicy literatury docenią ich pojemność (możliwość przechowywania kilkuset tytułów). Większość dostępnych na rynku czytników ma możliwość regulowania wielkości czcionki, więc nawet osoby z problemami ze wzrokiem będą mogły swobodnie korzystać z prezentu. Najtańszy na model – Bookeen Cybook Opus dostępny jest w kilkunastu e-sklepach, a jego cena waha się na poziomie ok. 700 zł.

Pomimo miłości do książek niektórzy seniorzy nie mogą się nimi cieszyć. Spowodowane wiekiem bądź niektórymi chorobami problemy ze wzrokiem przeszkadzają bądź uniemożliwiają cieszenie się słowem pisanym. Rozwiązaniem problemu może być korzystanie z audiobooków. Dostępne na płytach oraz w formatach przystosowanych do odsłuchu na odtwarzaczach MP3 i 4, książki dźwiękowe czytane są przez najlepszych polskich aktorów. Polskie tytuły dostępne są w sklepach internetowych w cenie od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Więcej zapłacimy za zagraniczne bestsellery oraz książki obcojęzyczne.

Senior na sportowo
Fakt posiadania wnuków nie znaczy, że seniorzy przestają prowadzić aktywny tryb życia. W ostatnich latach coraz więcej seniorów aktywnie uprawia sport. Na emeryturze lub rencie dziadkowie mogą cieszyć się zasłużonym odpoczynkiem oraz mają czas rozwijać swoje pasje. Osoby starsze polubiły nordic walking – maszerowanie ze specjalnymi kijkami. Skandynawski sport poprawia kondycję, ale dzięki specjalnej technice chodzenia nie obciąża stawów i kręgosłupa. – Nordic walking staje się coraz popularniejszy pośród osób starszych. Mamy coraz więcej zapytań o sprzęt. Seniorzy chwalą sobie ten rodzaj ruchu ponieważ nie obciąża on organizmu i pozwala zachować dobrą kondycję – mówi Łukasz Andrzejewski ze e-sklepu z pewnością ucieszy prezent w postaci gumowej piłki do ćwiczeń lub maty do jogi. Seniorki są coraz częstszymi bywalczyniami klubów fitness. Coraz więcej ośrodków sportowych organizuje również specjalne zajęcia dla babć – takie ćwiczenia mają już kluby w dużych miastach, a moda na nie dociera również do mniejszych miejscowości. Piłki fitness nie są dużym wydatkiem. Gumową piłkę z masującymi wypustkami firmy Body Sculpture (model BB 003) można kupić od 40 zł. Jeśli planujemy wydać na prezent więcej niż kilkadziesiąt złotych, możemy pomyśleć o dobrej jakości macie do ćwiczeń. W przedziale cenowym 100 – 150 zł sklepy internetowe oferują modele, które przydadzą się podczas zajęć jogi i pilates.

Dla kochających aktywny tryb życia dziadków przydatnym prezentem może okazać się masażer. W ofercie e-sklepów dostępnej na znaleźć można zarówno modele przeznaczone do całego ciała, jak i specjalnie zaprojektowane, aby koić zmęczone stopy. Internetowa oferta cenowa jest szeroka. Najtańsze masażery kupimy za kilkadziesiąt złotych. Za najdroższe zapłacimy kilkaset.

Trochę elektroniki
… i człowiek się gubi? Dzisiejszy seniorowie sprawnie radzą sobie z telefonami komórkowymi. Korzystają z Internetu oraz nawiązują wirtualne znajomości. Również producenci starają się, aby ich produkty były jak najprostsze w obsłudze. Może więc warto zainwestować przed Dniem Babci czy Dziadka w poręczny aparat fotograficzny czy ramkę elektroniczną do której trafią zdjęcia wnuków i dzieci? Doceniany przez użytkowników za przystępną cenę, funkcjonalność i łatwą obsługę aparat Canon PowerShot A495 można kupić już od 212 zł. Dużą popularnością cieszą się również cyfrowe ramki (ceny od 30 zł). Kilka megabajtów pojemności z pewnością pomieści wszystkie zdjęcia zrobione podczas wspólnych spacerów i wypraw na place zabaw.
20-08-11 17:20:02