X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Nowy projekt jachtu Sunreef 92 Double Deck

jachty Sunreef
Opracowanie: Sunreef Yachts
Ostatni projekt żaglowego super jachtu marki Sunreef wyznacza nowy trend dizajnerski w dziedzinie super i mega jachtów.

Imponujący Sunreef 92 Double Deck charakteryzuje się wysoce opływowymi kadłubami wraz z wpisaną w łuk nadbudówką oraz gigantycznym pokładem słonecznym zadaszonym zamontowanym na stałe bimini.

Modna i jednocześnie ponadczasowa linia kadłuba wynika z nieustannych poszukiwań nowych inspiracji i rozwiązań estetycznych przy użyciu najnowszych technologii dizajnerskich. Podczas projektowania kształtu kadłuba, biuro projektowe w stoczni Sunreef użyło metody CFD – numerycznej symulacji opływu kadłuba, w celu maksymalnej redukcji jego oporu przy współpracy z K-Epsilon, specjalistyczną firmą z Sophia Antipolis, prestiżowego technologicznego centrum badawczego we Francji. Ponadto, przy współpracy z Rivoyre Ingenierie mieszczącej się również w Sophia Antipolis zaprojektowana została konstrukcja jachtu zweryfikowana obliczeniem typu MES (metoda elementu skończonego).

jachty Sunreef
Sunreef 92 DD posiada kadłuby z redanem wzdłużnym co powoduje, że szerokość kadłuba na linii wodnej jest dużo mniejsza, w konsekwencji czego wzrastają jego osiągi, przy zachowaniu komfortu oraz dużej przestrzeni wnętrz. Jacht jest przeznaczony dla 6–10 gości, którymi zajmować się będzie 3-5 członków załogi. Budowany z Aluminium, Sunreef 92 DD będzie wyposażony w węglowy maszt i bom typu V, produkowane na drodze infuzji próżniowej przez specjalistów Sunreef.

Innowacyjnym elementem na pokładzie tego super jachtu jest dodatkowe półpiętro - mezzanine mieszczące się w jadalni na lewej burcie i zawierające odpoczynkową lounge ze stolikiem koktajlowym. Dzięki takiemu rozwiązaniu kabiny umieszczone pod pokładem zyskują na przestrzeni. Ponadto, istnieje również możliwość umieszczenia dodatkowej kabiny lub schowka w lewym kadłubie. Na życzenie klienta mezzanine może być również umieszczone na prawej burcie.

jachty Sunreef
Dwupiętrowy suite właścicielski zajmuje przednią część jachtu ciesząc się tym samym wspaniałym, panoramicznym widokiem. W jego skład wchodzi prywatna sypialnia, łazienka, biuro, siłownia i garderoba. Luksusowe kabiny dla gości mieszczą się w kadłubach, każda z nich posiada prywatną łazienkę z toaletą, przestrzenną garderobę i pełnowymiarowe łóżko king size z trzystronnym dostępem. Kabiny wyposażone są w najnowocześniejszy sprzęt audio-video oraz indywidualnie kontrolowaną klimatyzację.

Przestrzeń wypoczynkowa na zewnątrz to kokpit o powierzchni 70m2 zawierający duży stół obiadowy dla 10 osób, bar koktajlowy, kanapy i fotele oraz materace do opalania, pod którymi umieszczone zostaną dwa skutery i ponton motorowy. Na górze dominuje przestrzenny pokład słoneczny wyposażony w sterówkę, jacuzzi, barbecue, bar koktajlowy z maszynką do lodu oraz liczne materace do opalania.

SPECYFIKACJA SUNREEF 92 DOUBLE DECK:
Długość: 27.00 m/88.85ft
Szerokość: 11.20 m/36.60ft
Ciężar: 80 T
Zanurzenie maksymalne (kadłub z mieczem szybrowym): 1.60 m/5.2 ft
Całkowita wysokość: 43.20 m/ 142 ft
Wysokość masztu: 35.40 m/ 116ft
Grot: 280 m²/3 013 ft²
Genaker: 350 m²/3 767 ft²
Genua: 160 m²/1 722 ft²
Solent: 90 m²/ 968 ft²
Motoryzacja: 2 x 405 HP
Zbiorniki paliwa: 12 000 L/3 170 Gal
Zbiorniki klikaj wody: 2 x 2000 L/2 x 528 Gal
Prędkość średnia na żaglach: 15 węzłów
Liczba gości : 10
Liczba załogi: 3
Biuro Projektowe/Stocznia: Sunreef Yachts

Ewa Stachurska
Źródło: Sunreef Yachts
18-11-07 07:14:05