X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Dzieci Ireny Sendlerowej

Dzieci Ireny Sendlerowej
Film oparty na książce Anny Mieszkowskiej "Matka dzieci Holocaustu" opowiada o działalności bohaterskiej Polki, Ireny Sendlerowej, która podczas II wojny światowej, wraz z grupą współpracowników zainicjowała szeroko zakrojoną akcję ratowania dzieci z warszawskiego getta.

Film koncentruje się przede wszystkim na ukazaniu wkładu narodu polskiego w ratowanie Żydów. Pokazane są tam zarówno wątki współpracy Ireny z Radą Pomocy Żydom – Żegotą, jak i jej bliska relacja z Kościołem. Dzięki szeroko zakrojonym działaniom Sendlerowej możliwe stało się bezpieczne wyprowadzenie z getta około 2500 dzieci, które umieszczone zostały w polskich rodzinach, sierocińcach i klasztorach. Prawdziwa tożsamość uratowanych była przez Irenę systematycznie odnotowywana na maleńkich kartkach ukrytych w słoiku zakopywanym w ogrodzie.
W 1943 r. bohaterka została aresztowana przez gestapo i skazana na śmierć, ale dzięki wysokiemu okupowi zapłaconemu przez Żegotę wyrok wykonano tylko "na papierze".

Film kończy się wyjazdem Ireny do gospodarstwa rolnego w górach, gdzie pod fałszywym nazwiskiem ukrywać się będzie wraz ze swoim narzeczonym Stefanem aż do wybuchu powstania warszawskiego.

Dzieci Ireny Sendlerowej
Opracowanie: Syrena Films


John Kent Harrison, znany reżyser i scenarzysta, z pochodzenia Kanadyjczyk, na co dzień współpracujący z amerykańskimi wytwórniami filmowymi, już po raz drugi stał się autorem filmu, który opowiada o najnowszej historii naszego kraju. W roku 2005 Harrison wyreżyserował głośny film "Jan Paweł II" z Jonem Voightem w roli głównej, a tematem kolejnej ekranizacji i inspiracją do pracy, stała się historia Polki, Ireny Sendlerowej, która w czasie II wojny światowej uratowała od śmierci ponad 2500 dzieci z getta warszawskiego, a wszystko to w imię Boga, honoru, lojalności i własnej godności, za każdym razem narażając życie swoje i swoich bliskich.

Dzieci Ireny Sendlerowej


Zarówno producenci filmu, jak i sam reżyser, już na etapie scenariusza przywiązywali szczególną uwagę do rzetelności i autentyczności opowiadanej historii. Scenariusz był pisany przez okres 6 miesięcy wyłącznie w Warszawie i przez cały czas był konsultowany z Anną Mieszkowską, autorką książki biograficznej "Matka Dzieci Holocaustu. Historia Ireny Sendlerowej". Harrison, poznając rozmiar ludzkiej tragedii w okupowanej stolicy, korzystał z opracowań naukowych Biblioteki Narodowej, obejrzał wiele filmów i zdjęć archiwalnych, spotkał się z ludźmi, którzy osobiście znali Irenę Sendlerową i Ocalonymi - panią Beatą Ficowską i prof. Michałem Głowińskim.

Film o Irenie Sendlerowej jest jej fabularyzowaną biografią i swego rodzaju pomnikiem wystawionym wielkiej Polce Sprawiedliwej Wśród Narodów Świata, nominowanej również do Pokojowej Nagrody Nobla, a jednak pomimo przejmującej dramaturgii okupacyjnych wydarzeń w filmie tym nie ma patosu i heroicznych zmagań. Widzimy natomiast realistyczny obraz codzienności, ludzkiej odwagi, siły i cierpienia. Jest tu także miejsce na miłość, która połączy Ireną Sendlerową i Stefana.

Film wymagał zaangażowania do produkcji osób z najwyższym doświadczeniem zawodowym. Rolę Ireny Sendlerowej powierzono laureatce Oscara Annie Paquin, a jej matkę zagrała Marcia Gay Harden – również zdobywczyni Oscara. Znakomicie zaprezentowali się zatrudnieni przy produkcji artyści z Polski: Danuta Stenka, Maja Ostaszewska, Olga Bołądź, Krzysztof Pieczyński i Jerzy Nowak. Inni znani Polacy przyjechali wprost z Hollywood: Waldemar Kalinowski – scenograf, Jerzy Zieliński – autor zdjęć, oraz nasz oscarowy kompozytor Jan A.P. Kaczmarek, który skomponował muzykę do ekranizacji dzieła.

Film "Dzieci Ireny Sendlerowej" jest jednym z większych polskich przedsięwzięć kinowych ostatnich lat. W tej amerykańsko-polskiej koprodukcji o budżecie ponad 38 mln złotych zaangażowano ponad 2 tys. statystów, a rekwizyty i kostiumy sprowadzane były z Polski, Anglii i Czech. W trakcie samej produkcji prawdziwym ewenementem okazało się zastosowanie naturalnych obiektów i wnętrz z epoki, a przez to brak konieczności jakże powszechnej i popularnej dzisiaj komputerowej ingerencji w końcową obróbkę obrazu. Dla zwiększenia autentyczności dzieła, zdjęcia realizowane były na ulicach Rygi, która do złudzenia przypomina okupacyjną Warszawę.

Na osobistą prośbę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Polsce film został pokazany po raz pierwszy podczas ceremonii otwarcia obchodów 70 rocznicy wybuchu II wojny światowej, na którą licznie przybyli do Polski przedstawiciele państw z całego świata.

Niestety, Irena Sendlerowa nie zdążyła zobaczyć filmu opowiadającego o jej bohaterstwie i poświęceniu, zmarła 12 maja 2008 roku w wieku 98 lat.

Prawdziwa historia Ireny Sendlerowej
(…) Trzecia matka, która uratowała życie 2500 dzieci. Irena Sendlerowa - Sprawiedliwa wśród Narodów Świata, nominowana do Pokojowej Nagrody Nobla.
Narażając życie, uratowała z getta warszawskiego 2500 dzieci. Ich nazwiska zapisała na bibułce i ukryła w butelce pod jabłonką. Świat dowiedział się o niej późno. Za późno, by docenić i rozpatrzyć wniosek o przyznanie Pokojowej Nagrody Nobla. Skromna, uśmiechnięta, zawsze podkreślała, że sama nie zdołałaby uratować nikogo. Robiła to z innymi. Nie lubiła, gdy porównywano ją do Oskara Schindlera. On nie ryzykował życia, dając zatrudnienie Żydom. Ocalił ich, ale zarabiał też na ich pracy. Ona i dziesięcioro łączników codziennie narażali się na śmierć. Była dla nas symbolem wszystkich osób, nieznanych nam z nazwiska, które uratowały nam życie – mówi Krystyna Budnicka ze Stowarzyszenia Dzieci Holokaustu (…).

Żyje może kilkanaście osób w kraju i za granicą, które wiedzą, że to właśnie Irena Sendlerowa uratowała im życie. Miały z nią bliski kontakt – mówi Krystyna Budnicka, która nie zna tożsamości tych, którzy jej pomogli. – Wiele osób nie wiedziało, że to jej zawdzięczały życie. Nie wiadomo też, ile z tych dzieci przeżyło wojnę. Przeżyła Elżbieta Ficowska, która Irenę Sendlerową nazywała trzecią matką. W odróżnieniu od pierwszej żydowskiej, która dała jej życie, drugiej polskiej, która dała miłość, trzecia – uratowała jej życie. Wśród ocalonych przez Sendlerową jest także literaturoznawca prof. Michał Głowiński.
"Rzeczpospolita" (12.05.2008r), autor: Ewa K. Czaczkowska

(…) Oskar Schindler, upamiętniony w filmie Spielberga, ocalił ponad 1100 osób.
W jaki sposób ta kobieta mogła przyczynić się do uratowania dwa razy większej liczby ludzi i to dzieci?
Ta książka (ten film ) jest próbą odpowiedzi na to pytanie. Także na inne, które wypada zadać:
Kim była Irena Sendlerowa wcześniej, zanim w tragicznych dniach, miesiącach, latach drugiej wojny światowej została siostrą Jolantą?
Co ją ukształtowało w dzieciństwie i wczesnej młodości, że w wieku zaledwie 30 lat była tak zahartowana życiowo? Czy się nie bała? Gdyby nie to, że wszystko o czym pisze i mówi, zdarzyło się naprawdę, można by jej życie uznać za znakomicie napisany scenariusz filmu. A jej przeżycia za emocjonująca przygodę, w której ściga się z okrucieństwem okupanta i bezdusznością niektórych rodaków.
Anna Mieszkowska - "Matka Dzieci Holocaustu"
– Historia Ireny Sendlerowej

W kinach od 18 września 2009 roku
Dzieci Ireny Sendlerowej

Scenariusz i reżyseria: John Kent Harrison
Na podstawie książki Anny Mieszkowskiej: "Matka Dzieci Holocaustu. Historia Ireny Sendlerowej"
Zdjęcia: Jerzy Zieliński
Muzyka: Jan A.P. Kaczmarek
Scenografia: Waldemar Kalinowski
Kostiumy: Małgorzata Braszka i Paweł Grabaczyk

Produkcja: Hallmark Hall of Fame
Beata Pisula - K&K Selekt Sp. z o.o.
Krzysztof Grabowski - Grupa Filmowa Baltmedia
Narodowy Instytut Audiowizualny reprezentujący Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Polski Instytut Sztuki Filmowej
Telekomunikacja Polska S.A.

Scenariusz i reżyseria: John Kent Harrison
John Kent Harrison, znany reżyser i scenarzysta, z pochodzenia Kanadyjczyk, na co dzień współpracujący z amerykańskimi wytwórniami filmowymi, już po raz drugi jest autorem filmu, który opowiada o najnowszej historii naszego kraju. W roku 2005 wyreżyserował on głośny film "Jan Paweł II" z Jonem Voightem w roli głównej, a tematem kolejnej ekranizacji i inspiracją do pracy, stała się historia Polki, Ireny Sendlerowej, która w czasie II wojny światowej, narażajac życie własne i bliskich, uratowała od śmierci ponad 2500 dzieci z getta warszawskiego.

Filmografia (reżyseria):
2009 - Dzieci Ireny Sendlerowej - (The Courageous Heart of Irena Sendler)
2007 - Rozdroża: opowieść o przebaczeniu (Crossroads: A Story of Forgiveness)
2006 - Conrack (The Water Is Wide)
2005 - Jan Paweł II (Pope John Paul II)
2004 - Bilet do innego świata (The Winning Season)
2004 - Historia pewnego misia ( A Bear Named Winnie)
2003 - Helena Trojańska (Helen of Troy)
2001 - Miłość i wojna (In Love and War)
2000 - Podzielony dom (A House Divided)
1999 - Wiesz kim jestem (You Know My Name)
1997 - Stary (Old Man)
1997 - Co usłyszał głuchy (What the Deaf Man Heard)
1995 - Strażnik, kucharz i dziura w niebie (The Ranger, The Cook and a Hole In the Sky)
1995 - Córeczka Johnny'ego (Johnny's Girl)
1994 - For the Love of Aaron
1992 - City Boy
1992 – The Sound and the Silence
1990 - Beautiful Dreamers

Filmografia (scenariusze):
2009 - Dzieci Ireny Sendlerowej - (The Courageous Heart of Irena Sendler)
2005 - Jan Paweł II (Pope John Paul II)
2004 - Historia pewnego misia (A Bear Named Winnie)
1999 - Wiesz kim jestem (You Know My Name)
1996 - Odnaleźć siebie (Calm at sunset)
1995 - Córeczka Johnny'ego (Johnny's Girl)
1992 - City Boy
1992 - The Sound and the Silence
1990 - Beautiful Dreamers
1982 - Morderstwo przez telefon (Murder by Phone)
1977 - Shock Waves

Scenografia: Waldemar Kalinowski
Waldemar Kalinowski – wybitny scenograf urodzony w Austrii, wychowywał się w Warszawie. Tytuł magistra sztuki uzyskał w California Institute of Arts. Jest autorem scenografii między innymi do takich filmów jak: "Golden Dreams", "Stygmatyczka", "Wrestling Ernest Hemingway", "Zostawić Las Vegas" ("Leaving Las Vegas") i "Mr. Jones". Kalinowski ma na swoim koncie również reżyserię wielu wideoklipów, filmów reklamowych, projektów telewizyjnych i instalacji scenicznych.

Wybrana filmografia / scenografia:
2009 - Crazy Heart
2009 - Dzieci Ireny Sendlerowej - (The Courageous Heart of Irena Sendler)
2009 - Good Behavior
2008 – Appaloosa
2008 – Caminando
2008 – Kisses
2005 - Hawana - miasto utracone (The Lost City)
2002 - Crossroads - Dogonić marzenia (Crossroads)
2002 - Na ścieżce wojennej (Path to War)
2001 - Szybcy i wściekli (The Fast and the Furious)
2001 - Golden Dreams
2000 - Gorąca linia (Hanging Up)
1999 - Stygmaty (Stigmata)
1999 - Przeciw przemocy (A.T.F.)
1998 - Zatańcz ze mną (Dance With Me)
1997 - Ta jedna noc (One Night Stand)
1995 - Magia dla początkujących (Rough Magic)
1995 - Zostawić Las Vegas (Leaving Las Vegas)
1995 - Zagadka Powdera (Powder)
1993 - Zapasy z Ernestem Hemingwayem (Wrestling Ernest Hemingway)
1993 - Mr. Jones
1991 - Wychodząc z mroku (Liebestraum)
1990 - Wydział wewnętrzny (Internal Affairs)
1989 - Przestępczość zdezorganizowana (Disorganized Crime)
1986 - Playing for Keeps
1983 - Testament (The Testament)

Zdjęcia: Jerzy Zieliński

Jerzy Zieliński jest pracującym od dłuższego czasu w USA i Europie Zachodniej, wybitnym polskim operatorem filmowym. W 1974 r. ukończył studia na wydziale operatorskim PWSFTViT w Łodzi. W kraju zrobił wysoko ocenione zdjęcia m.in. do "Klucznika" (TV), "Zmór" i "Dreszczy" Wojciecha Marczewskiego; do "Arii dla atlety" (Brązowe Lwy za zdjęcia na VI Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdańsku, 1979), "Wizji lokalnej 1901" i "Limuzyny Daimler-Benz" Filipa Bajona; do "Czułych miejsc" Piotra Andrejewa oraz do "Przeznaczenia" Jacka Koprowicza. Jerzy Zieliński jest również autorem zdjęć do kilkudziesięciu innych obrazów fabularnych i dokumentalnych. Wśród jego najważniejszych filmów z lat 80 znajdują się "Medium" (1985) Jacka Koprowicza o siłach parapsychologicznych oraz na poły fantastyczny obraz "Na srebrnym globie" (1987) Andrzeja Żuławskiego. W 1991 r. razem z Marczewskim pracował przy głośniej "Ucieczce z kina Wolność", za którą otrzymał Nagrodę Przewodniczącego Komitetu Kinematografii za zdjęcia do filmu fabularnego.
Film ten był jego drugim obrazem (po "Calu", 1984), który został zaprezentowany na festiwalu w Cannes. W latach 90 Zieliński zrealizował zdjęcia do zagranicznych dzieł Agnieszki Holland: "Tajemniczego ogrodu" (1993), "Placu Waszyngtona" (1997) oraz "Trzeciego cudu" (1999). W 1995 pracował razem z Victorem Salvą nad "Zagadką Powdera". Jego nazwisko stało się popularne po drugiej stronie oceanu. Poczesne miejsce wśród ostatnich projektów Zielińskiego zajmują: telewizyjny "A.T.F." (1999) oraz kinowe "Galaxy Quest" (1999), "Bubble Boy" (2001) i "Cletis Tout" (2001).

Wybrana filmografia / zdjęcia:
2009 - Dzieci Ireny Sendlerowej - (The Courageous Heart of Irena Sendler)
2001 - Balonowy chłopak (Bubble Boy)
2001 - Paparazzi (Who Is Cletis Tout?)
1999 - Galaxy Quest - Kosmiczna załoga (Galaxy Quest)
1999 - Trzeci cud (The Third Miracle)
1999 - Jak wykończyć panią T.? (Teaching Mrs. Tingle)
1997 - Plac Waszyngtona (Washington Square)
1995 - Zagadka Powdera (Powder)
1993 - Tajemniczy ogród (The Secret Garden)
1990 - Ucieczka z Kina "Wolność"
1988 - Anglik w Nowym Jorku (Stars and Bars)
1985 – Medium
1983 – Przeznaczenie
1983 - Pastorale heroica
1981 – Dreszcze
1981 - Limuzyna Daimler-Benz
1980 - Wizja lokalna 1901
1980 - Czułe miejsca
1979 - Aria dla atlety
1976 – Elementarz
1963 - Dwa żebra Adama - dekoracja wnętrz
1962 - Gangsterzy i filantropi - dekoracja wnętrz

Kostiumy: Małgorzata Braszka
Filmografia / kostiumy:

2009 - Dzieci Ireny Sendlerowej - (The Courageous Heart of Irena Sendler)
2006 - THR3E
2005 - TORBA, TABLICE, BENZYNA, CZOŁGI, KRAJOBRAZ w SOLIDARNOŚĆ, SOLIDARNOŚĆ...
2005 - KOMORNIK
2003-2008 - GLINA
2002 - PRZEDWIOŚNIE (serial tv)
2002 - KARIERA NIKOSIA DYZMY
2001 - PRZEDWIOŚNIE
2001 - LISTY MIŁOSNE
1999 - TOROWISKO
1997 - KSIĘGA WIELKICH ŻYCZEŃ
1996 - POZNAŃ 56
1995 - GRAJĄCY Z TALERZA
1994 - PODRÓŻ NA WSCHÓD
1993 - 20 LAT PÓŹNIEJ w C' EST MON HISTOIRE
1991 - DZIECKO SZCZĘŚCIA
1988 - PRZYJACIELE WESOŁEGO DIABŁA
1988 - BLISKIE SPOTKANIA Z WESOŁYM DIABŁEM
1987 - KINGSAJZ Kostiumy, Kostiumy teatralne (kostiumy na pokazie mody)
1986 - PRZYJACIEL WESOŁEGO DIABŁA
1984 - ENGAGEMENT
1983 - TAJEMNICA STAREGO OGRODU
1983 – SEKSMISJA
1981 – WAHADEŁKO
1981 - LIMUZYNA DAIMLER – BENZ
1981 - BYŁ JAZZ
1980 - WIZJA LOKALNA 1901
1980 - PARTY PRZY ŚWIECACH
1980 – PAŁAC
1979 – SZANSA
1979 – OBOK
1979 - KOBIETA I KOBIETA
1979 - ARIA DLA ATLETY
1977 - LALKA (1977; serial tv) - Współpraca kostiumograficzna
1976 - OCALIĆ MIASTO - Asystent kostiumografa

Nagrody filmowe:
2002 – Orzeł, Polska Nagroda Filmowa (nominacja) w kategorii: najlepsze kostiumy; za rok 2001 – PRZEDWIOŚNIE
2001 - Gdynia (do 1986 Gdańsk) Festiwal Polskich Filmów Fabularnych nagroda za kostiumy PRZEDWIOŚNIE
1996 - Gdynia (do 1986 Gdańsk) Festiwal Polskich Filmów Fabularnych nagroda za kostiumy - POZNAŃ 56

Paweł Grabaczyk
Paweł Grabarczyk kostiumolog i grafik. Absolwent Wydziału Grafiki Warszawskiej Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi (1983). Od 1984 pracuje jako projektant lub współpracuje przy realizacji kostiumów dla filmu i teatru.
Filmografia / kostiumy

2009 - Dzieci Ireny Sendlerowej - (The Courageous Heart of Irena Sendler)
2008 - TOLKO NIE SIEJCZAS
2008 - PORA MROKU
2008-2009 - OJCIEC MATEUSZ (serial TV)
2007 - TWARZĄ W TWARZ (2007; serial TV)
2007 - PRAWO MIASTA (serial TV)
2007 - NOTTURNO BUS
2006 – STATYŚCI
2006 - PALIMPSEST
2005-2008 - PITBULL (serial TV, seria II)
2005-2006 – OKAZJA
2004 – SUBLOKATORZY
2004 - STARA BAŚŃ (serial tv)
2004-2006 - PENSJONAT POD RÓŻĄ (serial TV)
2003 - STARA BAŚŃ
2002 - QUO VADIS (serial tv)
2002 - CHOPIN. PRAGNIENIE MIŁOŚCI
2001 - STACJA
2001 - QUO VADIS
2000 – ZAKOCHANI
2000 - TO MY
2000 - OGNIEM I MIECZEM (serial tv)
1999 - WROTA EUROPY
1999 - PAN TADEUSZ - Współpraca kostiumograficzna
1999 - OGNIEM I MIECZEM
1999-2009 - NA DOBRE I NA ZŁE (serial TV: odcinki: 1-145)
1998 – SPONA
1997-2009 - ZŁOTOPOLSCY (odcinki: 1-3)
1997 - SPOSÓB NA ALCYBIADESA
1997 - POKÓJ 107
1997 – KILER
1996 – SZAMANKA
1996 - MASZYNA ZMIAN. NOWE PRZYGODY
1995 - CYRKOWA PUŁAPKA
1994 - OCZY NIEBIESKIE
1993 - WYNAJMĘ POKÓJ...
1993 – JAKUB
1993 - JACEK
1993 - CZŁOWIEK Z...
1992 - SZWADRON Militaria (kostiumy wojskowe polskie)
1991 - V. I. P. Konsultacja (ds. broni i kostiumograficzna)
1990 - LA NOTE BLEUE - Asystent kostiumografa
1989 - ŻELAZNĄ RĘKĄ
1989 - KANCLERZ
1988 - NIEZWYKŁA PODRÓŻ BALTAZARA KOBERA - Współpraca kostiumograficzna

Nagrody filmowe:
2007 - Orzeł, Polska Nagroda Filmowa (nominacja) w kategorii: najlepsze kostiumy STATYŚCI
2004 - Orzeł, Polska Nagroda Filmowa w kategorii: kostiumy; za rok 2003 STARA BAŚŃ
2003 - Orzeł, Polska Nagroda Filmowa (nominacja) w kategorii: najlepsze kostiumy - CHOPIN. PRAGNIENIE MIŁOŚCI
2002 - Orzeł, Polska Nagroda Filmowa w kategorii: najlepsze kostiumy; za rok 2001 - QUO VADIS
2001 - Orzeł, Polska Nagroda Filmowa w kategorii: najlepsze kostiumy; za rok 2000 - WROTA EUROPY
2001 - Orzeł, Polska Nagroda Filmowa (nominacja) w kategorii: najlepsze kostiumy; za rok 2000 – ZAKOCHANI
1999 - Gdynia (do 1986 Gdańsk) Festiwal Polskich Filmów Fabularnych nagroda za kostiumy - WROTA EUROPY

Muzyka: Jan A.P. Kaczmarek
Jan A. P. Kaczmarek - kompozytor, muzyk. Jest autorem muzyki do ponad trzydziestu filmów długometrażowych i dokumentalnych. Kaczmarek rozpoczął swoją karierę zakładając Orkiestrę Ósmego Dnia. Sukcesy grupy doprowadziły do nagrania pierwszej płyty długogrającej 'Music for the End'. Kaczmarek komponował również muzykę do spektakli teatralnych. W 1993 roku otrzymał nagrodę Drama Desk przyznawaną przez nowojorskich krytyków teatralnych za najlepszą muzykę teatralną roku. Nagroda została przyznana za muzykę do 'Tis Pity She's a Whore' na New York Shakespeare Festival. W 2005 roku zdobył Oscara za muzykę do filmu Marzyciel (Finding Neverland) wyreżyserowanego przez Marca Forstera. Kaczmarek jest reżyserem trzech produkcji multi-medialnych: 'Waiting for Halley's Comet', 'One Man Symphony' i 'Tower of Babel'.

Ważniejsze daty:
2002 - Nagroda "Skrzydeł" - "za szczególne osiągnięcia w dziedzinie sztuki filmowej poza Polską, za rozwinięcie skrzydeł w świecie" na Festiwalu Filmu Polskiego w Ameryce)
2005 – Nagroda Amerykańskiej Akademii Filmowej – Oscara, za muzykę do filmu Marzyciel (Finding Neverland) wyreżyserowanego przez Marca Forstera.
2005 - Nagroda Fundacji PGNiG S.A. im. Ignacego Łukasiewicza za "promocję polskiej kultury filmowej za granicami kraju" przyznana na 30 Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
2006 - Nagroda Neptuna przyznana przez prezydenta miasta Gdańska, wręczona podczas 11. Festiwalu Gwiazd.

Filmografia:
2009 - THE HORSEMEN – Muzyka
2009 - TAJEMNICA WESTERPLATTE – Muzyka
2009 - CITY ISLAND – Muzyka
2009 - Dzieci Ireny Sendlerowej - (The Courageous Heart of Irena Sendler) - Muzyka
2008 - PINOCCHIO – Muzyka
2008 - PASSCHENDAELE – Muzyka
2008 - KARAMAZOVI - Muzyka, Orkiestracja, Producent muzyczny
2007 - THE VISITOR – Muzyka
2007 - WAR AND PEACE - Muzyka, Aranżacja
2007 - HANIA (2007) - Muzyka, Orkiestracja, Producent nagrania
2007 - EVENING - Muzyka, Orkiestracja
2006 - A GIRL LIKE ME: THE GWEN ARAUJO STORY – Muzyka
2006 - KTO NIGDY NIE ŻYŁ... - Muzyka, Orkiestracja, Producent muzyczny
2004 - FINDING NEVERLAND - Muzyka, Orkiestracja
2003 - A SOLDIER'S GIRL - Muzyka
2002 - UNFAITHFUL - Muzyka
2002 - QUO VADIS (serial tv) - Muzyka, Produkcja muzyczna
2001 - A MOTHER'S FIGHT FOR JUSTICE - Muzyka
2001 - SHOT IN THE HEART - Muzyka
2001 - QUO VADIS - Muzyka, Aranżacja, Produkcja muzyczna
2001 - JENSEITS - Muzyka
2001 - EDGES OF THE LORD - Muzyka, Instrumentacja
2000 - LOST SOULS - Muzyka
1999 - THE THIRD MIRACLE - Muzyka, Producent muzyczny
1998 - AIMEE & JAGUAR - Muzyka
1997 - WASHINGTON SQUARE - Muzyka
1996 - DEAD GIRL - Muzyka
1996 - BLISS - Muzyka
1995 - TOTAL ECLIPSE - Muzyka, Wykonanie muzyki
1995 - FELONY - Muzyka
1993 - GOSPEL ACCORDING TO HARRY - Muzyka, Wykonanie muzyki
1993 - EMPTY CRADLE - Muzyka
1993 - DOPPELGANGER - Muzyka
1992 - THREE OF HEARTS - Obsada aktorska (ksiądz)
1992 - BIAŁE MAŁŻEŃSTWO - Muzyka
1990 - PALE BLOOD - Muzyka
1987 - DO DOMU - Muzyka
1985 - JEŹDZIEC NA OGNIU w ZDANIEM OBRONY - Muzyka, Wykonanie muzyki
1985 - NA WOLNOŚĆ - Muzyka, Wykonanie muzyki
1985 - GRA W ŚLEPCA - Muzyka, Realizacja nagrań (Orkiestra Ósmego Dnia)
1984 - BOHUN I KMICIC, EDWARD I STEFAN, JAN, MARTA, MICHAŁ w 1944 - Muzyka
1981 – PRZYJACIELE, serial TV (4) - Wykonanie muzyki
1981 - CIEŃ - Muzyka

Występują:
Anna Paquin jako Irena Sendlerowa


Anna Helene Paquin ur. 24 lipca 1982 w Winnipeg w Kanadzie. W dzieciństwie razem z rodzicami przeniosła się do Nowej Zelandii, a obecnie mieszka w Stanach Zjednoczonych. Po Tatum O'Neal, Anna jest najmłodszą zdobywczynią Oscara w historii – otrzymała go w 1994 za drugoplanową rolę w "Fortepianie" Jane Campion. Miała wówczas 12 lat. W filmie zagrała córkę niemej kobiety (Holly Hunter) ze Szkocji, korespondencyjnie wydanej za mąż za nowozelandzkiego rolnika. Była to jej debiut kinowy. Paquin ma na swoim koncie role w "Amistad", "Buffalo Soldiers", "25. Godzinie", serii filmów "X-Men" oraz w serialu TV "Czysta krew". Zajmuje się także dubbingiem - jej głos można usłyszeć m.in. w angielskich ścieżkach dźwiękowych dwóch animacji: "Steamboya" (2004) i "Laputy – zamku w chmurach" (1986)
Filmografia

2009 - Margaret - jako Lisa
2009 - Odważne serce Ireny Sendler (The Courageous Heart of Irena Sendler) - jako Irena Sendler
2009 - Dzieci Ireny Sendlerowej - (The Courageous Heart of Irena Sendler)
2008 - Trick 'r Treat - jako Laurie
2007 - Blue State - jako Chloe
2007 - Pochowaj me serce w Wounded Knee (Bury My Heart at Wounded Knee)- jako Elaine Goodale
2006 - X-Men: Ostatni bastion (X-Men: The Last Stand) - jako Rogue
2005 - Walka żywiołów (The Squid and the Whale) - jako Lili
2003 - X-Men 2 (X2) - jako Rouge
2002 - Ciemność (Darkness)- jako Regina
2002 - 25 godzina (25th Hour) - jako Mary D'Annunzio
2001 - Buffalo Soldiers - jako Robyn Lee
2001 - Breaking the Silence: The Making of 'Hannibal' - jako ona sama (na premierze w Nowym Jorku)
2000 - X-Men - jako Marie / Rogue
2000 - Szukając siebie (Finding Forrester) - jako Claire Spence
2000 - U progu sławy (Almost Famous) - jako Polexia
1999 - Wściekłość (All the Rage) - jako Annabel Lee
1999 - Spacer po księżycu (A Walk on the Moon)- jako Alison Kantrowitz
1999 - Cała Ona (She's All That) - jako Mackenzie Siler
1998 - Harmider (Hurlyburly) - jako Donna
1997 - Amistad - jako Queen Isabel II
1997 – The Member of the Wedding - jako Frankie Addams
1996 - Jane Eyre - jako Young Jane
1996 - Droga do domu (Fly Away Home) - jako Amy Alden
1993 - Fortepian (Piano, The) - jako Flora McGrath
1986 - Laputa – podniebny zamek (Tenkû no shiro Rapyuta) - jako Sheeta (głos, wersja anglojęzyczna)

Marcia Gay Harden jako matka Ireny Sendlerowej

Marcia Gay Harden - amerykańska aktorka. Zdobywczyni Oscara za drugoplanową rolę Lee Krasner w filmie Pollock wyreżyserowanym przez Eda Harrisa.

Filmografia:
2009 - Dzieci Ireny Sendlerowej - (The Courageous Heart of Irena Sendler) - jako Janina Sendler
2008 - Noah's Ark: The New Beginning - jako Aamah (głos)
2008 - The Maiden Heist
2008 - Thomas Kinkade's Home for Christmas - jako Maryanne Kinkade
2008 - The Tower - jako Zoe Cafritz
2008 - Sex and Lies in Sin City: The Ted Binion Scandal - jako Becky Binio
2007 - Niewidzialny (The Invisible) - jako Diane Powell
2007 - Wszystko za życie (Into the Wild) - jako Billie McCandless
2007 - Home - jako Inga
2007 - Więzy życia (Rails & Ties) - jako Megan Stark
2007 - Mgła (The Mist) - jako Pani Carmody
2006 - Blef (The Hoax) - jako Edith Irving
2006 - Siedem żyć (The Dead Girl) - jako Melora
2006 - Canvas - jako Mary Marino
2006 - Jak zostać gwiazdą (American Dreamz) - jako Pierwsza dama
2006 - Nocny gość (In From the Night) - jako Vicki
2005 - Drużyna specjalnej troski (The Bad News Bears) - jako Liz Whitewood
2005 - Broń dla każdego (American Gun)- jako Janet
2005 - Przygoda Felicity (Felicity: An American Girl Adventure) - jako Pani Merriman
2004 - Miller - jako Celia
2004 - P.S. - jako Missy
2004 - Witamy w Mooseport (Welcome to Mooseport) - jako Grace Sutherland
2004 - Nastolatki (She's Too Young) - jako Trish Vogul
2003 - Zupełnie - jak Mona (Just Like Mona)
2003 - Dom nadziei (Casa de Los Babys) - jako Nan
2003 - Rzeka tajemnic (Mystic River) - jako Celeste Boyle
2003 - Uśmiech Mony Lizy (Mona Lisa Smile) - jako Nancy Abbey
2002 - Król Teksasu (King of Texas) - jako Suzannah
2001 - Gaudi Afternoon - jako Frankie Stevens
2001 - W pogoni za cieniem (Walking Shadow) - jako Susan Silverman
2000 - Pollock - jako Lee Krasner
2000 - Kosmiczni kowboje (Space Cowboys) - jako Sara Holland
2000 - Jak we mgle (Thin Air) - jako Susan Silverman
2000 - Będę o tobie śnił (See You In My Dreams) - jako Angela Brown
1999 - Obudzone sumienie (Guilty Hearts) - jako Jenny Moran
1999 - Goście z zaświatów (Curtain Call) - jako Michelle Tippet
1999 - Drobne przewinienia (Spenser: Small Vices) - jako Susan Silverman
1998 - W akcie desperacji (Desperate Measures) - jako Dr Samantha Hawkins
1998 - Joe Black (Meet Joe Black) - jako Allison
1998 - Kto zostanie ojcem? (Labor of Love) - jako Annie Pines
1997 - Flubber - jako Dr Sara Jean Reynolds
1997 - Droga do raju: Nieznana historia zamachu na WTC (Path to Paradise: The Untold Story of the World Trade Center Bombing) - jako Nancy Floyd
1996 - Far Harbor - jako Arabella
1996 - Rodzinna wyprawa (The Daytrippers) - jako Libby
1996 - W cieniu przeszłości (The Spitfire Grill) - jako Shelby Goddard
1996 - Szklanką po łapkach (Spy Hard) - jako Miss Cheevus
1996 - Zmowa pierwszych żon (The First Wives Club) - jako Dr Leslie Rosen
1995 - Skazaniec (Convict Cowboy) - jako Maggie
1994 - Bezpieczne przejście (Safe Passage) - jako Cynthia
1992 - Wypadek (Crush) - jako Lane
1992 - Druga miłość (Used People) - jako Norma
1992 - Sinatra - jako Ava Gardner
1991 - Spóźnieni na obiad (Late for Dinner) - jako Joy Husband
1991 - W Biały Dzień (In Broad Daylight) - jako Adina
1991 - Dreszcz (Fever) - jako Lacy
1990 - Ścieżka strachu (Miller's Crossing) - jako Verna
1990 - Kojak: Trzeba być ślepym (Kojak: None So Blind) - jako Angelina
1986 - The Imagemaker - jako Stage Manager
1979 - Not Only Strangers

Danuta Stenka jako Hana Rosenfeld

Ważniejsze daty

1984 - rok ukończenia studiów (Studium Aktorskie przy Teatrze Wybrzeże w Gdańsku)
1987 - Nagroda im. Stanisława Wyspiańskiego za role teatralne w "Białym małżeństwie" St. Różewicza, "Matce" S.I. Witkacego, "Opętanych" W. Gombrowicza
2001 - podczas VI Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach odcisnęła dłoń na Promenadzie Gwiazd
2003 - Nagroda "Złota Kaczka" w kategorii: najlepsza polska aktorka; za rok 2002
2003 - Nagroda Teatru Polskiego Radia "Wielki Splendor" za kreacje radiowe

Filmografia:
2009 - Dzieci Ireny Sendlerowej - (The Courageous Heart of Irena Sendler) - Obsada aktorska (Hannah Rozenfeld)
2009 - RANDKA W CIEMNO - Obsada aktorska
2009 - NIANIA (124) - Obsada aktorska (dyrektorka gimnazjum)
2009 - IDEALNY FACET DLA MOJEJ DZIEWCZYNY - Obsada aktorska (Teresa Wodzień i Maria Chmurska)
2008 - LEJDIS - Obsada aktorska (Nina, matka Moni)
2008 - JESZCZE RAZ - Obsada aktorska (Anna Krzyżańska)
2008 - 39 I PÓŁ (1) - Obsada aktorska (kobieta ze snu Darka)
2007 - TAJEMNICA TWIERDZY SZYFRÓW - Obsada aktorska (Joanna Russt, matka Natalii)
2007 - RYŚ - Obsada aktorska ("Ruda", asystentka "Kredy")
2007 - ODWRÓCENI - Obsada aktorska (Krystyna Marecka, sędzia Sądu Okręgowego)
2007 - KATYŃ - Obsada aktorska (generałowa Róża)
2006 - TYLKO MNIE KOCHAJ - Obsada aktorska (Judyta)
2006-2007 - POGODA NA PIĄTEK - Obsada aktorska (Grażyna Borowik-Zamecznik)
2006 - BEZMIAR SPRAWIEDLIWOŚCI - Obsada aktorska (Kamila Wilczek, żona Wilczka)
2005 - SIEDEM GRZECHÓW POPCOOLTURY - Obsada aktorska (Sobolowa)
2005-2008 - PITBULL (serial tv) - Obsada aktorska (dzieciobójczyni; seria I)
2005 - PITBULL - Obsada aktorska (dzieciobójczyni)
2005 - KOCHANKOWIE Z MARONY - Obsada aktorska (Hornowa)
2005 - BOŻA PODSZEWKA. CZĘŚĆ DRUGA - Obsada aktorska (Maria Jurewicz, matka Marysi)
2004 - O CZYM SĄ MOJE OCZY - Obsada aktorska (mama Kaśki)
2004 - NIGDY W ŻYCIU! - Obsada aktorska (Judyta Kozłowska)
2003 - ZAGINIONA - Obsada aktorska (Marta Tokarska, matka Uli i Jacka)
2003 - MAGICZNE DRZEWO (serial tv) - Obsada aktorska (mama Wikiego)
2002 - WSZYSCY ŚWIĘCI w ŚWIĘTA POLSKIE - Obsada aktorska (Krystyna, żona Jana)
2002 - QUO VADIS (serial tv) - Obsada aktorska (Pomponia Grecyna, opiekunka Ligii)
2002 - CHOPIN. PRAGNIENIE MIŁOŚCI - Obsada aktorska (Sand George)
2001 - QUO VADIS - Obsada aktorska (Pomponia Grecyna, opiekunka Ligii)
2000 - L' HOMME DES FOULES - Obsada aktorska (Anna Markowicz, żona Pawła)
2000 - TWARZE I MASKI - Obsada aktorska (Małgorzata Kamińska, żona dyrektora)
2000 - CUD PURYMOWY w ŚWIĘTA POLSKIE - Obsada aktorska (Jadwiga Kochanowska)
2000 - NA DOBRE I NA ZŁE - Obsada aktorska (Grażyna)
1999 - OSTATNIA MISJA - Obsada aktorska (Kałużyńska, prezes funduszu powierniczego)
1998 - EKSTRADYCJA 3 - Obsada aktorska (Krystyna, kochanka Tuwary)
1997 - SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO JORKU - Obsada aktorska (żona "Profesora")
1997 - ŁÓŻKO WIERSZYNINA - Obsada aktorska ("Olga Knipper")
1997 - CUDZE SZCZĘŚCIE - Obsada aktorska (Anna Kowalska)
1997 - BOŻA PODSZEWKA - Obsada aktorska (Maria Jurewicz, matka Marysi)
1996 - ODWIEDŹ MNIE WE ŚNIE - Obsada aktorska (Alicja Jaworska)
1996 - NOCNE GRAFFITI - Obsada aktorska (Joanna, matka Moniki)
1995 - PROWOKATOR - Obsada aktorska (Marta Moraczewska, partnerka Andrzeja)
1995 - MASZYNA ZMIAN - Obsada aktorska (mama Tosi)
1995 - ŁAGODNA - Obsada aktorska (służąca Łukiera)
1995 - GNOJE - Obsada aktorska (partnerka Cześka w Bieszczadach)
1993 - JAKUB - Obsada aktorska (mama Jakuba)
1992 - LE VIOLEUR IMPUNI - Obsada aktorska (matka Agnes)
1992 - MAMA - NIC - Obsada aktorska (mama)
1990 - ROZMOWY O MIŁOŚCI - Obsada aktorska (Elżbieta)
1988 - 3 w CRIMEN - Obsada aktorska (Zocha, siostra Rosińskich)

Krzysztof Pieczyński jako doktor Janusz Korczak

Krzysztof Pieczyński w latach 1980-1986 grał w Teatrze Powszechnym w Warszawie. W 1986 wyjechał za granicę. Do kraju powrócił w 1995 i ponownie zaczął występować w polskich filmach.
Ważniejsze daty

1980 - Rok ukończenia studiów - PWST w Krakowie
1980 - Debiut teatralny w roli tytułowej w "Kordianie" Juliusza Słowackiego w reż. Bohdana Cybulskiego na scenie Teatru Powszechnego w Warszawie
1983 - Nagroda "Radar'83" za wyróżniającą się osobowość i walory warsztatowe za role w: "Kordianie", "Mefiście", "Iwonie, księżniczce Burgunda" na Spotkaniu Poetyckim im. Edwarda Stachury w Toruniu

Filmografia:
2009 - Dzieci Ireny Sendlerowej - (The Courageous Heart of Irena Sendler) - Obsada aktorska (Korczak Janusz)
2009 - GENERAŁ. ZAMACH NA GIBRALTARZE - Obsada aktorska (Sikorski Władysław)
2009 - GENERAŁ (serial tv) - Obsada aktorska (Sikorski Władysław)
2007 - PRAWO MIASTA - Obsada aktorska (Bogdan Bielik)
2007 - NIGHTWATCHING - Obsada aktorska (Jacob de Roy)
2006 - POPE JOHN PAUL II - Obsada aktorska (Czerny)
2006 - JASMINUM - Obsada aktorska (brat Czeremcha)
2004 - OUT OF REACH - Obsada aktorska (Ibo, człowiek Faisala)
2003 - NA DOBRE I NA ZŁE - Obsada aktorska (doktor Bruno Walicki, ordynator)
2002 - THE PIANIST - Obsada aktorska (Marek Gębczyński)
2002 - NA DOBRE I NA ZŁE - Obsada aktorska (doktor Bruno Walicki, ordynator)
2002 - KARIERA NIKOSIA DYZMY - Obsada aktorska (Kropiel, szef służb specjalnych)
2001 - W PUSTYNI I W PUSZCZY - Obsada dubbingu (lekarz)
2001 - REICH - Obsada aktorska ("Wiesiek", szef sopockiej mafii)
2001 - NA DOBRE I NA ZŁE - Obsada aktorska (doktor Bruno Walicki, dyrektor szpitala)
2001 - MARSZAŁEK PIŁSUDSKI - Obsada aktorska (pułkownik Marian Januszajtis)
2001 - JUTRO BĘDZIE NIEBO - Obsada aktorska (mężczyzna)
2001 - EDGES OF THE LORD - Obsada aktorska (oficer niemiecki przy pociągu)
2000 - NA DOBRE I NA ZŁE - Obsada aktorska (doktor Bruno Walicki, dyrektor szpitala)
2000 - ENDURO BOJZ - Obsada aktorska (ojciec Kuby)
2000 - DALEKO OD OKNA - Obsada aktorska (Jodła, granatowy policjant)
1999 - PIERWSZY MILION (serial tv) - Obsada aktorska (Robert Borucki)
1999 - NA DOBRE I NA ZŁE - Obsada aktorska (doktor Bruno Walicki, ordynator)
1999 - JAK NARKOTYK - Obsada aktorska (Jacek)
1998 - FALLOUT - Obsada aktorska (Ivan Nevski)
1997 - SLIDERS - Obsada aktorska (doktor Vladimir Jariabek)
1997 - PENSACOLA: WINGS OF GOLD - Obsada aktorska (Alex Terenko)
1997 - PACIFIC BLUE - Obsada aktorska (Nestor Radu)
1997 - HOUSE OF FRANKENSTEIN - Obsada aktorska (Neimann)
1996 - CHAIN REACTION - Obsada aktorska (Lucasz Screbneski)
1995 - PROWOKATOR - Obsada aktorska (Andrzej Woyda)
1995 - POKUSZENIE - Obsada aktorska (Komendant)
1995 - GRAJĄCY Z TALERZA - Obsada aktorska (Lunda)
1989 - FAT MAN AND LITTLE BOY - Obsada aktorska (Otto Frisch)
1985 - TANIE PIENIĄDZE - Obsada aktorska (Adam)
1985 - JEZIORO BODEŃSKIE - Obsada aktorska (bohater)
1984 - IDOL - Obsada aktorska (Tomasz Sołtan)
1984 - DZIEŃ CZWARTY - Obsada aktorska (Baczyński Krzysztof Kamil "Krzyś")
1983 - ADOPCJA - Obsada aktorska (ojciec Ani)
1982 - ŻYCIE KAMILA KURANTA - Obsada aktorska (Kurant Kamil)
1982 – KRZYK - Obsada aktorska (Marek)
1981 - WIELKI BIEG - Obsada aktorska (Wrzesień)
1980 - DOM (serial tv) - Obsada aktorska (Bronek Talar, brat Andrzeja)

Maja Ostaszewska jako Jadwiga

Ważniejsze daty:

1996 - R ukończenia studiów PWST w Krakowie - dyplom 1997
1996 - Nagroda Grand Prix na Festiwalu Szkół Teatralnych za rolę generałowej w "Płatonowie" w reżyserii Krystiana Lupy
2000 - Nagroda za rolę Anieli w spektaklu "Magnetyzm serca" A. Fredry z Teatru Rozmaitości w Warszawie na XXV Opolskich Konfrontacjach Teatralnych
2000 - Nagroda za rolę Anieli w spektaklu "Magnetyzm serca" A. Fredry z Teatru Rozmaitości w Warszawie na 40. Kaliskich Spotkaniach Teatralnych
2001 - "Paszport Polityki 2000" za "wybitne role filmowe, za nowoczesne i wrażliwe aktorstwo, za grę, w którą zawsze się wierzy"
2001 – "Złota Kaczka" w kategorii: najlepsza polska aktorka za rok 2000
2001 - Podczas VI Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach odcisnęła dłoń na Promenadzie Gwiazd

Filmografia:
2009 - Dzieci Ireny Sendlerowej - (The Courageous Heart of Irena Sendler) - Obsada aktorska (Jadwiga)
2009 - JANOSIK. PRAWDZIWA HISTORIA - Obsada aktorska (wiedźma Marketa)
2008 - NA DOBRE I NA ZŁE - Obsada aktorska (Małgorzata Donovan, siostra Zosi Stankiewicz)
2008 - ILE WAŻY KOŃ TROJAŃSKI? - Obsada aktorska (Lidka, pierwsza żona Kuby)
2008 - CZAS HONORU - Obsada aktorska (Wanda Ryszkowska, narzeczona Bronka)
2007 - NA DOBRE I NA ZŁE - Obsada aktorska (Małgorzata Donovan, siostra Zosi Stankiewicz)
2007 - KATYŃ - Obsada aktorska (Anna, żona Andrzeja)
2006 - S@MOTNOŚĆ W SIECI - Obsada aktorska (ginekolog)
2006 - NA DOBRE I NA ZŁE - Obsada aktorska (Małgorzata Donovan, siostra Zosi Stankiewicz)
2005 - OJCIEC w SOLIDARNOŚĆ, SOLIDARNOŚĆ... - Obsada aktorska (Maja)
2005 - NA DOBRE I NA ZŁE - Obsada aktorska (Małgorzata Donovan, siostra Zosi Stankiewicz)
2004 - NA DOBRE I NA ZŁE - Obsada aktorska (Małgorzata Donovan, siostra Zosi Stankiewicz)
2003 - PRZEMIANY - Obsada aktorska (Marta Mycińska)
2003 - NA DOBRE I NA ZŁE - Obsada aktorska (Małgorzata Donovan, siostra Zosi Stankiewicz)
2002 - THE PIANIST - Obsada aktorska (kobieta z synkiem na Umschlagplatzu)
2001 - WHERE ESKIMOS LIVE - Obsada aktorska (dziewczyna w hotelu)
2001 - PRZEPROWADZKI - Obsada aktorska (Celina Szczygieł, żona Mieczysława)
2000 - PRZEPROWADZKI - Obsada aktorska (Celina Szczygieł, żona Mieczysława)
2000 - PRYMAS. TRZY LATA Z TYSIĄCA - Obsada aktorska (siostra Maria Leonia Graczyk)
2000 - EGOIŚCI - Obsada aktorska (klientka w agencji reklamowej)
1999 - PATRZĘ NA CIEBIE MARYSIU - Obsada aktorska (Marysia Orzechowska)
1997 - PRZYSTAŃ - Obsada aktorska (Karolina Dobrzyńska)
1993 - SCHINDLER'S LIST - Obsada aktorska (oszalała kobieta)

Jerzy Nowak jako Rabin Elderey

Ważniejsze daty"

1948 - Rok ukończenia studiów PSD (obecnie PWST) w Krakowie
1948 - Debiut teatralny

Filmografia:
2009 - Dzieci Ireny Sendlerowej - (The Courageous Heart of Irena Sendler) - Obsada aktorska (rabin Elderey)
2008 - RYSA - Obsada aktorska (Leon)
2004 - CUD W KRAKOWIE - Obsada aktorska (mistrz Grzegorz, opiekun cmentarza)
2002 - ZEMSTA - Obsada aktorska (murarz Michał Kafar)
2002 - WIEDŹMIN (serial tv) - Obsada aktorska (kapłan Vesemir)
2002 - QUO VADIS (serial tv) - Obsada aktorska (chrześcijanin Kryspus)
2002 - JULIA WRACA DO DOMU - Obsada aktorska (Mietek)
2001 - WIEDŹMIN - Obsada aktorska (kapłan Vesemir)
2001 - QUO VADIS - Obsada aktorska (chrześcijanin Kryspus)
2001 - EUCALYPTUS - Obsada aktorska (Pancho Almodovar, mąż Grzbieta)
2000 - ŚWIAT WEDŁUG KIEPSKICH (26) - Obsada aktorska (mumia)
2000 - ŚWIAT WEDŁUG KIEPSKICH (29) - Obsada aktorska (Góral)
2000 - NAR NETTENE BLIR LANGE... - Obsada aktorska
1999 - EGZEKUTOR - Obsada aktorska (Franciszek Kozar)
1998 - 1884 SYZYFOWE PRACE (serial tv) Obsada aktorska (Żyd)
1997 - SŁAWA I CHWAŁA - Obsada aktorska (Żyd, właściciel rekwirowanego mieszkania)
1997 - OUR GOD'S BROTHER - Obsada aktorska (Antoni)
1997 - HISTORIE MIŁOSNE - Obsada aktorska (Ankieter)
1997 - BOŻA PODSZEWKA - Obsada aktorska (Mickiewicz, mąż Waluni)
1996 - SPÓŹNIONA PODRÓŻ - Obsada aktorska (mąż)
1996 - OPOWIEŚĆ O JÓZEFIE SZWEJKU I JEGO DRODZE NA FRONT - Obsada aktorska (wierzyciel)
1995 - SUKCES... - Obsada aktorska (Gordon, prezes Foreign Investment Bank)
1995 - ŁAGODNA - Obsada aktorska (sklepikarz)
1995 - GNOJE - Obsada aktorska (Hryćko, staruszek w Bieszczadach)
1994 - STELLA STELLARIS - Obsada aktorska
1994 - LEGENDA TATR - Obsada aktorska (karczmarz)
1993 - TROIS COULEURS. BLANC - Obsada aktorska (chłop)
1993 - SCHINDLER'S LIST - Obsada aktorska (inwestor)
1992 - SZWADRON - Obsada aktorska (Lejba)
1989 - LAWA - Obsada aktorska (członek Chóru na dziadach)
1989 - KAPITAŁ, CZYLI JAK ZROBIĆ PIENIĄDZE W POLSCE... - Obsada aktorska (Serafin)
1989 - 2 w KANCLERZ - Obsada aktorska (mnich z otoczenia prymasa Uchańskiego)
1988 - THE JEWELLER'S SHOP - Obsada aktorska (profesor Teresy)
1988 - WHEREVER YOU ARE - Obsada aktorska (oficer policji)
1988 - AND THE VIOLINS STOPPED PLAYING - Obsada aktorska (profesor Epstein, lekarz w Oświęcimiu)
1988 - ALCHEMIK SENDIVIUS - Obsada aktorska (książę Kiejstut)
1988 - ALCHEMIK - Obsada aktorska (książę Kiejstut)
1986 - NA KŁOPOTY... BEDNARSKI - Obsada aktorska (chirurg Bohmke vel Ehmke)
1986 - KALEJDOSKOP - Obsada aktorska (dziadek Joasi)
1985 - TUMOR WITKACEGO - Obsada aktorska (ojciec Sokołowskiego)
1985 - OKO PROROKA CZYLI HANUSZ BYSTRY I JEGO PRZYGODY - Obsada aktorska (Jost Fok)
1985 - MEDIUM - Obsada aktorska (Ernest Wagner)
1985 - DALEKI DYSTANS - Obsada aktorska (psychiatra)
1984 - ROK SPOKOJNEGO SŁOŃCA - Obsada aktorska (lekarz przy ekshumacji zwłok)
1984 - JAJO - Obsada aktorska (obłąkany)
1983 - ZIARNO FOTOGRAFII - Obsada aktorska (Żebrak)
1983 - TOCCATA - Obsada aktorska (Roman, brat Jana)
1983 - ŚLADY WILCZYCH ZĘBÓW - Obsada aktorska (Florian)
1983 - SZKATUŁKA Z HONGKONGU - Obsada aktorska (antykwariusz Schwartz)
1983 - NIE BYŁO SŁOŃCA TEJ WIOSNY - Obsada aktorska (Josek)
1983 - MGŁA - Obsada aktorska (dziadek)
1982 - OKO PROROKA - Obsada aktorska (Jost Fok)
1982 - DO GÓRY NOGAMI - Obsada aktorska (restaurator)
1981 - DER UNGEBETENE GAST - Obsada aktorska
1981 - FANTAZJA DUR - MOLL - Obsada aktorska (Kryszak)
1981 - DA UN PAESE LONTANO (GIOVANNI PAOLO II) - Obsada aktorska (profesor)
1980 - MISJA - Obsada aktorska (Jakub Gutman)
1980 - KRAB I JOANNA - Obsada aktorska (Grzegorz Zaruba)
1979 - ZIELONE LATA - Obsada aktorska (mężczyzna z komisji d/s rasowych)
1979 - WŚCIEKŁY - Obsada aktorska (zegarmistrz St. Okrzesik)
1979 - TAJEMNICA ENIGMY - Obsada aktorska (Alexander Cadogan)
1979 - SZANSA - Obsada aktorska (nauczyciel Mołda)
1979 - SEKRET ENIGMY - Obsada aktorska (Alexander Cadogan)
1979 - RÓD GĄSIENICÓW - Obsada aktorska (Szymek Polowacz)
1979 - PLACÓWKA - Obsada aktorska (karczmarz Josel Szatzman)
1979 - NA WŁASNĄ PROŚBĘ - Obsada aktorska (Tomkowski)
1979 - ELEGIA - Obsada aktorska (stary Niemiec)
1979 - AMATOR - Obsada aktorska (Stanisław Osuch, kierownik Filipa)
1978 - UMARLI RZUCAJĄ CIEŃ - Obsada aktorska ("Dziadek")
1978 - SOWIZDRZAŁ ŚWIĘTOKRZYSKI - Obsada aktorska (Florianek)
1976 - ZOFIA - Obsada aktorska (kelner w mordowni)
1976 - WERGILI - Obsada aktorska (oświęcimiak "Wycior")
1976 - PTAKI, PTAKOM... - Obsada aktorska (Barcik)
1976 - PRÓBA CIŚNIENIA Obsada aktorska (lekarz)
1976 - POLSKIE DROGI - Obsada aktorska (fotograf Tadeusz Białas, ojciec Basi)
1976 - NOC W WIELKIM MIEŚCIE - Obsada aktorska (Grzesiek)
1976 - HASŁO - Obsada aktorska (stary smolarz)
1975 - ZIEMIA OBIECANA (serial tv) - Obsada aktorska (Zucker, mąż Lucy Zuckerowej)
1975 - CZERWONE I BIAŁE - Obsada aktorska (Żyd)
1974 - ZIEMIA OBIECANA - Obsada aktorska (Zucker)
1974 - SĘDZIOWIE. TRAGEDYA - Obsada aktorska (Jukli)
1974 - OPOWIEŚĆ W CZERWIENI - Obsada aktorska (gajowy)
1974 - BRODA w NAJWAŻNIEJSZY DZIEŃ ŻYCIA Obsada aktorska ("Łysy")
1973 - FERNANDO I HUMANIŚCI - Obsada aktorska
1973 - CZARNE CHMURY - Obsada aktorska (oberżysta Schulz)
1972 - KOPERNIK (serial tv) - Obsada aktorska
1972 - KOPERNIK - Obsada aktorska (uczestnik procesji mnicha Mateusza)
1971 - GWIAZDA WYTRWAŁOŚCI - Obsada aktorska (gospodarz oberży)
1969 - CO JEST W CZŁOWIEKU W ŚRODKU - Obsada aktorska (sołtys)
1968 - STAWKA WIĘKSZA NIŻ ŻYCIE - Obsada aktorska (krawiec Marian Skowronek)
1967 - STAJNIA NA SALVATORZE - Obsada aktorska (kurier z Budapesztu)
1967 - SŁOŃCE WSCHODZI RAZ NA DZIEŃ - Obsada aktorska (szabrownik)
1966 - ŚCIANA CZAROWNIC - Obsada aktorska (barman w "Rysach")
1966 - KOCHANKOWIE Z MARONY - Obsada aktorska (rybak)
1966 - CAŁA NAPRZÓD - Obsada aktorska (bosman na "Rosicie")
1965 - SOBÓTKI - Obsada aktorska (kolejarz Kranz)
1965 - LENIN W POLSCE - Obsada aktorska (oficer austriacki w parowozowni)
1964 - PIĘCIU - Obsada aktorska (Alfred Buchta, brat Maryjki)
1964 - NIEZNANY - Obsada aktorska (listonosz obozowy)
1964 - KONIEC NASZEGO ŚWIATA - Obsada aktorska (blockfuhrer)
1961 - KWIECIEŃ - Obsada aktorska (listonosz)
1960 - SPOTKANIA W MROKU - Obsada aktorska (robotnik)
1960 - ROK PIERWSZY - Obsada aktorska (młynarz)
1959 - MIEJSCE NA ZIEMI - Obsada aktorska (lekarz)
1958 - ORZEŁ - Obsada aktorska (mat Sznuk)
1958 - DEZERTER - Obsada aktorska (Klein)
1957 - ZAGUBIONE UCZUCIA - Obsada aktorska (ekspedient sprzedający piłki)
1955 - PODHALE W OGNIU - Obsada aktorska (hajduk zabierający chłopom bydło)

Olga Bołądź jako Zofia

Ważniejsze daty:

2007 - Rok ukończenia studiów (PWST w Krakowie)
Filmografia
2009 - Dzieci Ireny Sendlerowej - (The Courageous Heart of Irena Sendler) - Obsada aktorska (Zofia)
2009 - PIKSELE - Obsada aktorska (Monika)
2008 - ZERO - Obsada aktorska (barmanka)
2008 - TERAZ ALBO NIGDY! - Obsada aktorska (Jola Tarnowska)
2008 - OJCIEC MATEUSZ - Obsada aktorska (mecenas Janiszewska)
2008 - 39 I PÓŁ - Obsada aktorska (Miłka, partnerka Pauli)
2007 - ŚRODA CZWARTEK RANO - Obsada aktorska
2007 - SKORUMPOWANI - Obsada aktorska (Patrycja)
2007 - KOROWÓD - Obsada aktorska (stewardesa Dorota)
2006 - MIŁOŚĆ W PRZEJŚCIU PODZIEMNYM w ŚWIĘTA POLSKIE - Obsada aktorska
Źródło: Syrena Films sp. z o.o.
19-04-13 07:20:03