X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

FOLKOWO 2010

festiwal FOLKOWO
FOLKOWO to zdecydowanie jedno z ciekawszych wydarzeń muzycznych tego roku w Polsce. W tym roku odbędzie się piąta, jubileuszowa edycja, której data zbiega się z magiczną Nocą Świętojańską. Ponadto Festiwal FOLKOWO 2010 rozpocznie sezon letnich festiwali muzycznych w naszym kraju.

"Każdy z dotychczasowych Festiwali FOLKOWO był wyjątkowy i jedyny w swoim gatunku. W tym roku na Festiwalu FOLKOWO ma być jeszcze bardziej egzotycznie i etnicznie! Trzydniowy Festiwal odbędzie się w "Białych Koszarach" w centrum Ostródy, na terenach dawnej jednostki wojskowej. FOLKOWO to nie tylko impreza o znaczeniu lokalnym czy regionalnym. Na piąte urodziny spełnią się nasze marzenia i Festiwal wypłynie na międzynarodowe wody!" – mówi Mariusz Kuś, Organizator Festiwalu FOLKOWO i Prezes Stowarzyszenie na Rzecz Współpracy Międzyregionalnej

festiwal FOLKOWO
Przez trzy dni (18 – 20.06.2010r.) w sercu Warmii i Mazur będą brzmiały: bębny, gitary, flety, saksofony, akordeony, perkusje, ale także wiele egzotycznych instrumentów oraz tzw. przeszkadzajek. Z okazji jubileuszu Festiwalu, jego organizatorzy zapowiadają wiele niespodzianek dla fanów tego gatunku muzyki. Swój udział zapowiedziały m.in. zespoły z Kenii, USA i Nepalu, nie zabraknie również najlepszych kapel z Polski. FOLKOWO 2010 zaprezentuje muzykę etniczną z nawet najbardziej odległych stron świata, a najlepsze zespoły folkowe z Polski i zagranicy będą rywalizowały o Grand Prix Festiwalu Muzyki Folkowej.

"Nasz festiwal przyciąga każdego roku nie tylko pasjonatów muzyki folkowej i etnicznej, wilki morskie z okolicznych jezior, ale także miłośników podróży, radosnych ludzi ciekawych świata, a także całe rodziny. To integracyjna rozrywka, łączącą nurty muzyczne, kultury i pokolenia." - dodaje Mariusz Kuś, Organizator Festiwalu FOLKOWO i Prezes Stowarzyszenie na Rzecz Współpracy Międzyregionalnej.

Organizatorzy Festiwalu Muzyki Folkowej FOLKOWO 2010 r. przygotowali wiele muzycznych, zaskakujących doznań. Jak wiadomo, folk czerpie inspiracje z muzyki ludowej, ale stosuje środki muzyki współczesnej. Jego zapożyczenia można spotkać w wielu gatunkach muzycznych. Z roku na rok festiwalowa scena robi się coraz większa. Wśród potwierdzonych już gwiazd festiwalu, spotkamy takie muzyczne perły, jak: szwedzka grupa Rednex, Sidney Polak, Folkoperacja, Hoboud, Touch and Go, Koralli, Ajagore, Caci Vorba. O kolejnych potwierdzonych gwiazdach FOLKOWO informować będzie na bieżąco. Już dziś możemy zdradzić, że czeka nas jeszcze niejedno miłe, muzyczne zaskoczenie.

Więcej informacji o Festiwalu FOLKOWO 2010 na
21-03-03 07:26:50