Wyprowadzając się z domu zabierz za sobą... jedną walizkę. To nie scenariusz filmowego romansu, ale pomysł na stanowiące światowy ewenement wnętrze kuchenne. Zawartość tajemniczego bagażu stanowi bowiem design najwyższej próby.
Odwiedzający mogą już podziwiać dom pokazowy Villa Natura – propozycję wnętrza pomysłu
Ewy Minge. W zaprojektowanej na kształt otwartej walizki ascetycznej kuchni króluje niepowtarzalna i ultranowoczesna wyspa, utrzymana w klasycznych kolorach czerni i jasnej szarości. Niecodzienny mebel, zaprojektowany przez Ewę Minge dla
Marmorinu, od progu przykuwa wzrok wszystkich odwiedzających dom urządzony ręką słynnej projektantki. Imponujący jest zarówno sam pomysł, jak i wykonanie tego niecodziennego mebla, którym zajęli się eksperci z zakładów producenta wyspecjalizowanego w wytwarzaniu zlewów i umywalek. To druga – po wykonaniu designerskiego baru dla jednego z londyńskich lokali – tego typu produkcja Marmorinu.
Wyspa kuchenna Ewy Minge ma wymiary: 390x105x93 cm. Składa się z sześciu modułów i waży około 500 kg. Jej formy zaprojektowano i wykonano tak, by przyszli użytkownicy mieli możliwość dodawania, bądź odejmowania płaskich elementów blatu, dzięki czemu bryła zmieni swoje gabaryty, dostosowując je do konkretnego wnętrza.
Opracowanie: Ewa Minge
Źródło: Marmorin
Oglądając wyspę wiele osób zapewne zada sobie pytanie: czy na tym można przygotowywać „prawdziwe posiłki”? Autorzy projektu zadbali o to by wyjątkowy mebel był równie efektowny, co praktyczny. Tu kluczową rolę odegrał odpowiedni dobór materiałów i liczące sobie blisko ćwierć wieku produkcyjne doświadczenie Marmorinu. Po wielu testach i analizach wyspę wykonano z powłoki żelkotowej wypełnionej lanym marmurem. To gwarancja, że oryginalny mebel będzie odporny na starzenie, działanie wysokich i niskich temperatur oraz ultrafiolet. Dzięki powłoce wyspa zyskała również przykuwający uwagę „wysoki połysk”. Z kolei wypełnienie formy – lany marmur – nadało odpowiedniej trwałości i wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne. Tak przygotowany mebel ma szansę sprawdzić się nie tylko w domu pokazowym, ale i podczas zwykłych prac kuchennych, stanowiąc doskonały przykład designu o walorach użytkowych.
Futurystyczna wyspa to dopiero początek współpracy. Teraz nasza rodzima projektantka i współpracujący z nią architekci zajmą się przygotowaniem kolekcji dla Marmorinu.