X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Różowa lekkość bytu

wina
Opracowanie: Vinex Slavyantsi
Rosenthaler to rodzina regionalnych win pochodzących z Doliny Róż znajdujących się w słonecznej Bułgarii. Dolina swoją sławę zawdzięcza hodowli róż, z których produkowany jest olejek różany, importowany przez kreatorów perfum na całym świecie. Doskonałe warunki glebowo-klimatyczne sprzyjają również uprawie winorośli. W jednej z najstarszych bułgarskich winnic powstają wina o smaku bałkańskiej tradycji. Do grona bułgarskiej rodziny dołączyła Kadarka Rosé – różowe, półsłodkie wino o subtelnym aromacie. Jest słodkie, lekkie, owocowe… Uwodzicielsko kobiece. Subtelne jak woń olejku z płatków róży. Idealne na wieczory z przyjaciółkami.

Bułgarskie Róże
Wina Rosenthaler powstają w winiarni Vinex Slavyantsi, która specjalizuje się w produkcji wina od 1898 roku. Winnica Slavyantsi jest położona w otoczonej górami dolinie Sungurlare, stanowiącej część znanego z produkcji win Regionu Subbałkańskiego, zwanego Doliną Róż. Kadarki Rosenthaler to efekt wieloletniego doświadczenia oraz stałej modernizacji procesu produkcji, przy zachowaniu tradycyjnych standardów jakości. Swoją germańską nazwę wina zawdzięczają wielkiej popularności na rynku niemieckim – "Rosenthaler" to po niemiecku "różana dolina".

W XVII ogólnopolskim konkursie win, miodów pitnych i wyrobów winiarskich Kadarka Rosenthaler otrzymała najwyższe trofeum, czyli Złoty Medal. Medal został przyznany przez członków Krajowej Rady Winiarstwa i Miodosytnictwa w Polsce.

Marka Rosenthaler to kolekcja czterech wyśmienitych win. Trunki te charakteryzują się delikatnym, dość słodkim smakiem, który zawdzięczają sporej zawartości cukru, oraz głębokim, przyjemnie owocowym aromatem. Kadarki Rosenthaler są dostępne w butelkach z zielonego i przezroczystego szkła. Regionalny charakter produktu podkreślają etykiety z wkomponowaną flagą Bułgarii oraz złoty logotyp nawiązujący do tradycyjnego herbu.
Rosenthaler kadarka Semi Dry – czerwone, półwytrawne wino regionalne. Barwa głębokiej purpury, aksamitny smak, dyskretny owocowo-korzenny aromat. Wino świetnie podkreśla delikatny smak mięs i serów.

Rosenthaler kadarka Semi Sweet – czerwone, półsłodkie wino regionalne o czystej, rubinowej barwie, smaku pełnym delikatnej słodyczy i głębokim aromacie. Wyśmienicie komponuje się z lekkimi przystawkami.

Rosenthaler kadarka Rosé – nowość w rodzinie Rosenthaler. Różowe wino półsłodkie regionalne o subtelnie malinowej barwie. Lekko owocowe w smaku, zachwyca uwodzicielskim aromatem.

Rosenthaler kadarka Misket –białe, półsłodkie wino o charakterystycznym ziołowym smaku, doskonale komponujące się ze wszelkiego rodzaju pasztetami

Moda na różowe
Wina różowe nieustannie zyskują na popularności. Zmienia się sposób ich podawania: nie są już przeznaczone jedynie na ciepłe, letnie wieczory; delektujemy się ich smakiem przez cały rok. Wina rosé zaskakują ożywczą finezją, połączoną z bogatym, harmonijnym smakiem. Dodatkową zaletę stanowi fakt, że pasują praktycznie do wszystkiego, dzięki czemu są trafionym wyborem do każdego posiłku.

Dystrybucja w Polsce: Vinex Slaviantsi Poland

Cena:
Rosenthaler kadarka Rosé –13,50 zł
Rosenthaler kadarka Semi Dry – 13,50 zł
Rosenthaler kadarka Semi Sweet –13,50 zł
Rosenthaler kadarka Misket – 13,50 zł
Źródło: www.aspr.pl
21-10-09 07:01:23