X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Pamiętajmy o ogrodach…

ogrod_slider
Opracowanie: guldfisken
Źródło: http://www.flickr.com/
Wraz z nastaniem cieplejszych dni coraz chętniej spędzamy czas na świeżym powietrzu w domowych ogródkach, na balkonach i tarasach. Koniec pory zimowej jest również dobrym pretekstem do drobnych prac remontowych, nadających nowego, świeżego wizerunku przestrzeni otaczającej nasz dom.

Wiosna to najlepszy czas na wymianę płytek na balkonie lub tarasie czy też wyłożenie ścieżek ogrodowych nową kostką brukową. To również okres, kiedy decydujemy się na renowację ogrodzenia oraz schodów wejściowych.
W zależności od materiału budowlanego, który został zastosowany na tych powierzchniach, często jesteśmy zmuszeni do naprawy powstałych w wyniku niskich temperatur spękań lub uszkodzeń. Materiałem sprawdzającym się w różnych warunkach klimatycznych są klinkierowe cegły brukowe, za pomocą których możemy wyłożyć estetycznie wyglądające ścieżki w ogrodzie. Ze względu na wysoką wytrzymałość na różnego rodzaju obciążenia cegła brukowa jest również materiałem często wybieranym na wyłożenie podjazdów pożyczka (zobacz https://smartvest.pl/) zadaszonych miejsc parkingowych.

Geometria ogrodu
Styl naszego ogrodu obejmuje nie tylko architekturę zieleni, ale również projekty ścieżek, oczka wodne, czy też przydomowe miejsca grillowe. Ścieżki ogrodowe, poza swą podstawową funkcją, mogą również podkreślać granicę pomiędzy poszczególnymi gatunkami roślin lub wyodrębniać ogródek warzywny od pozostałej części ogrodu. W zależności od zakładanego projektu, możemy zdecydować się na proste i regularne ścieżki lub też rozplanować bardziej wyszukane i asymetryczne alejki. Spośród całej gamy materiałów budowlanych stosowanych na wyłożenie ścieżek ogrodowych, dużą popularnością cieszą się klinkierowe cegły brukowe, często wybierane ze względu na łatwość układania nawet najbardziej skomplikowanych pod względem kształtu powierzchni, jak również dzięki swym parametrom technicznym.
- Klinkierowe cegły brukowe wypalane są w taki sposób, że praktycznie nie nasiąkają wodą – tłumaczy Krzysztof Omilian z firmy Röben Ceramika Budowlana. – Dzięki odpowiedniej technologii wypalania są one w pełni mrozoodporne, wytrzymałe na działanie różnych czynników zewnętrznych oraz charakteryzują się znaczną trwałością koloru.

Taras   idealne miejsce do wypoczynku
Opracowanie: dailyinvention
Źródło: http://www.flickr.com/photos/dailyinvention/33941672/
Sposobem na urozmaicenie przestrzeni naszego ogrodu jest zastosowanie cegieł brukowych o bardziej oryginalnych barwach. Poza najczęściej spotykanym, tradycyjnym wzorem w kolorze czerwieni, na rynku dostępne są również propozycje w odcieniach szarości, brązu, a nawet niebieskiego. Ciekawy efekt wizualny można osiągnąć dzięki odpowiedniemu ułożeniu cegieł. Klasyczny prostokątny kształt cegły stwarza wiele możliwości aranżacyjnych, od tradycyjnej jodełki zaczynając, na bardziej skomplikowanych wzorach geometrycznych kończąc.

Nie tylko na jeden sezon
Wiosna to początek sezonu budowlanego oraz czas na mniejsze lub większe inwestycje związane z renowacją elewacji, dachu oraz elementów architektury naszego ogrodu. Wybierając materiały budowlane musimy mieć na uwadze ich jakość, trwałość oraz odporność na działanie różnego rodzaju czynników zewnętrznych. To właśnie powyższe zalety sprawiają, że cegła cieszy się coraz większą popularnością na rynku budowlanym, jak również dają nam pewność, że kolejną wiosnę będziemy mogli przywitać bez konieczności większych prac przy odnawianiu ścieżek ogrodowych.
Opracowanie: Röben Polska Sp. z o.o.
19-08-09 07:04:01