X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Rok 2008 to dalszy rozwój marki KEEN

KEEN znany dotychczas z fenomenalnych butów wkracza na nowe rynki skarpet i niesamowitych toreb…

Na swoje piąte urodziny , firma wprowadziła na rynek wiele nowości w butach letnich (np. specjalistyczne obuwie do wspinaczki górskiej, sportów wodnych oraz kolejną hybrydę – tym razem skrzyżowanie sandała podróżniczo-górskiego z butem rowerowym kompatybilnym z wkładkami Shimano SPD), a także wiele ciekawych butów jesienno-zimowych (typowe outdoorowe jak i casualowe).
Oraz całkowicie nowe kategorie produktów – skarpetki i torby.

I jak zwykle w przypadku KEENa – nie są to zwykłe skarpetki i torby, ale coś, co ma być tzw. "ICE'm" czyli "industry changing event'em" (wydarzeniem zmieniającym przemysł) – tak jak miało to miejsce w przypadku pierwszych hybrydowych butów Keena.

torby
Opracowanie: KEEN
Modne torby które powstały z odzyskanych materiałów w tym z ryżowych worków z Dalekiego Wschodu, etc.
Torby Keen nie są zwykłymi torbami jakie produkuje wiele firm. Zostały zainspirowane filozofią marki KEEN zwaną "HybridLife" czyli w skrócie "Create, Play, Care". Innowacje mogą pochodzić z miejsc, w których nie spodziewalibyśmy się je znaleźć, nawet ze śmieci pozostałych w różnych miejscach.
Puszki po napojach mogą być zebrane i przetworzone aby stworzyć aluminiowe oczka , klamry i inne wykończenia toreb, resztki gumy pozostałe po produkcji butów mogą być wykończeń toreb zabezpieczających to co w nich jest i aby je wzmocnić.
Poliester z zebranych plastykowych butelek może być wykorzystany w wykończeniach materiału. No i dodatkowo nowy proces produkcji (direct attach) pozwala wyeliminować kleje i inne substancje szkodliwe dla środowiska. Czy jest taka druga firma, która troszczy się o to, byśmy mogli cieszyć się naturalnym środowiskiem najdłużej jak się da?

Owszem, materiały z odzysku są trochę droższe niż te nowe, ale czy nie warto zapłacić trochę więcej za produkt ,ale w ten sposób mieć swój wkład w ochronę tego piękna które nas otacza?

KEEN oferuje kilka kolekcji toreb: "computer" (specjalnie przystosowane torby do noszenia laptopów i innych sprzętów), "lifestyle" (codziennego użytku), "daypack" (plecaki) oraz najnowszą kolekcję "harvest"(opisana poniżej).

torby
Detaliczne ceny toreb – 139,95 – 439,95zł. Dostępne w sprzedaży na rynku od wiosny 2008.

Na jesień 2008 oprócz nowych kolorów i kilku nowości wprowadzane są produkty z kolekcji "harvest" czyli produkty powstałe z pustych toreb na ryż i ziarna wykorzystywanych na Dalekim Wschodzie, odpadów gumowych oraz aluminium z odzysku.
Genialne połączenie funkcjonalności (specjalne kieszenie na laptopy, inne detale), z modą (takie papierowe torby stają się bardzo modne w świecie prawdziwej mody) oraz dbałością o naturę.

Torby z najnowszej linii KEEN Harvest jak np. ta torba dla kobiet
torby

podążają za najnowszymi trendami europejskiej mody (poniżej zdjęcia z wystaw włoskich ekskluzywnych butików sprzedających torby w cenach od 250 euro w górę….)
torby
Źródło: KEEN
21-05-14 07:37:04