X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Próżniowa kawa w kawowym ziarnku

termosy
Opracowanie: Stelton
Źródło: Stelton
Współczesny świat chętnie podziwia super-bohaterów, super-rodzica, super-kobietę, super-szefa, super-telefon. Zasadniczo – słowo „super” oznacza w tym kontekście coś lub kogoś podwójnie wyróżnionego, podniesionego do kwadratu. Przestaje być zwyczajny, staje się nad-zwyczajny. I tak samo dzieje się z kawą, która również w bardzo wielu przypadkach zaczyna być super-napojem.

A jak w takim razie nazwać kawę w kawie? Super-super-kawą?! A może bardzo sympatycznym odkryciem, które sprawi, że pyszna sama w sobie kawa stanie się jeszcze bardziej niezwykłym dodatkiem ulepszającym dzień.
Kawa w kawie, lub precyzyjniej rzecz ujmując, kawa w kawowym ziarnie to próżniowy pomysł marki Stelton. Pomysł… na termos. Flemming Bo Hansen, zgodnie z typowo skandynawskim upodobaniem do kształtów inspirowanych naturą, oparł swoją wizję na ziarnku kawy, do którego upodobnił swój niebanalny, a bardzo sympatyczny w formie termos.

Seria termosów Bonne, o pojemności litra, ma specyficzne proporcje. Wysokość i średnica są niemal identyczne – 20,5 x 21,5 cm, przez co cała bryła zdaje się być... trójwymiarowym ziarnem kawy. Do tego znanego kształtu nawiązuje specyficzne wgłębienie pod uchwytem termosów Bonne.
Bardzo wygodny, tworzący kontynuację pokrywy i dziobka termosu uchwyt pozwala nalewać parującą kawę wprost do filiżanek. Należy dodać, że uchwyt wykonany został z wysokiej jakości tworzywa ABS. Podobnie rzecz ma się z korpusem termosu o trzech kolorach – czerwonym, czarnym i białym – w którym Stelton umieścił wkład ze stali szlachetnej, dzięki czemu zyskano gwarancję i szczelności i stałej temperatury kawy.

Termosy bardzo mylnie traktowane są jako sprzęt nade wszystko biwakowy. Dobry termos próżniowy, nie dopuszczając do naparu powietrza, intensyfikuje jego smak i aromat. Na całym świecie już wiele lat temu termosy stały się elementem codzienności – śniadania szykowanego dla całej rodziny, czy singla, kawy lub herbaty dla grupy pracowników. Dlatego współczesność nadaje termosom tak pomysłowe kształty, by dobrze komponowały się w nowoczesnych domach, korporacyjnych biurach, czy salach konferencyjnych.

Sklep , fascynując się próżnią termosów nadających kawie, czy herbacie nowego, niepowtarzalnego aromatu, zawsze ma pod ręką termos Bonne marki Stelton.
Opracowanie: J. Gawlikowska, K. Wawrzyczek
19-02-06 07:17:05