X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Chłodny rozgrzewacz serc

kubki
Opracowanie: MENU
Źródło: http://www.smakprostoty.pl/ext/producenci/3/2/46
Tytuł artykułu bynajmniej nie jest oksymoronem. Nie zawiera sprzeczności, wbrew pozorom i na pierwszy rzut oka pojawiającemu się przekonaniu. Kiedy mówić o zjawisku termokubka, tak ulubionego przez współczesnych, wiecznie zabieganych miłośników kawy i herbaty, nie można nie połączyć gorąca z chłodem.

Co intrygujące, termokubki jednoczy sprzeczności, długo utrzymuje ciepło, nie parząc dłoni. Czyli – jest jednym z niewielu sprzętów, które z tak ogromną pomysłowością i łatwością pozwalają przeciwieństwom – ciepłu i zimnu – współistnieć i nie wykluczać się wzajemnie.
Duńska marka MENU doprowadziła ideę termokubka do granic maestrii, ubierając go w zjawiskowy, porcelanowy design. Termokubki z serii Black Contour wykonane są z luksusowej, ręcznie malowanej porcelany. Ich charakterystycznym, rozpoznawalnym na całym świecie elemencie jest właśnie czarny dekor – cienka linia przecinająca wdzięcznie śnieżnobiałą obłość porcelany.
Stworzone przez znaną, współpracującą od lat z marką MENU projektantkę, Pernile Vea, termokubki Black Contour wyróżniają się specyficzną, gruszkowatą lub lekko zwężającą się ku dołowi bryłą. Termokubki MENU należą do jednej z najszerszych serii tej marki. Chłodząc dłonie, rozgrzewają serce na różne sposoby. Można odkrywać tu pojedyncze termokubki oraz zestawy do kawy, herbaty, do latte i czekolady na gorąco. Niektóre serie wyposażone są w pokrywki, pełniące również rolę podstawek pod kubki. Towarzyszą im smukłe, bardzo designerskie łyżeczki.
MENU oferuje termokubki najróżniejszych wymiarów i kształtów, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Coś, co przyda codziennemu piciu kawy, czy herbaty takiego smaczku, który zabarwi cały dzień, stając się ożywczym przerywnikiem pracy.

Istota „działania” termokubka i jego konstrukcja są niezwykle proste. Termokubki Black Contour marki MENU stworzone zostały z dwóch warstw luksusowej porcelany, między którymi znajduje się powietrze, pełniąc funkcję izolatora. Dzięki takiej budowie wewnętrzna ścianka kubka jest bardzo długo ciepła, na zewnątrz termokubek jest zawsze chłodny.
Choć seria Black Contour nie ma uchwytu, została tak pomyślana, by idealnie wpasować się w dłoń. Nie ma obawy, by to porcelanowe cacko wyśliznęło się z ręki.
Termokubki MENU stanowią przepiękny prezent dla tych, którzy cenią sobie elegancką, przyprawioną szczyptą melancholii, skandynawską prostotę.

Obejmujący dłońmi chłodne ścianki termokubka Black Contour MENU sklep syci zmysły gorącą, parującą aromatem, pięknie kontrastującą z wyrazistą bielą porcelany, aksamitnie czarną kawą.
Opracowanie: J. Gawlikowska, K. Wawrzyczek
18-06-22 15:19:51