X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Ręcznie kuty obiadowy luksus

sztućce
Opracowanie: Güde
Źródło: Güde
Istnieją ludzie, którzy zakładają, że życie wymaga najwyższego rzędu hedonizmu i przez lata uczą się celebrować chwile. Dla tych, którzy jakość, design i nieprzemijające piękno stawiają ponad tradycyjnie ustalonymi potrzebami piramidy poczciwego Maslowa, niemiecka, rodzinna manufaktura Güde od 1910 roku ręcznie tworzy dzieła sztuki użytkowej, które, świadomie negują pośpiech i mechanizację pracy.

Noże i sztućce marki Güde są wykuwane przez konkretnego człowieka, który prowadzi każdy z trzydziestu lub czterdziestu (w zależności od serii noży i sztućców) procesów technologicznych, które powołują do istnienia absolut kuchennej maestrii.

Ekstremalnie piękne, ekstremalnie mocne, bo przeżyją całe pokolenia, perfekcyjnie wykonane, są również ekstremalnie drogie. Cóż, tu jakość przedkłada się nad cenę. Jeśli uświadomić sobie, że sztućce tej niemieckiej, rodzinnej, kultywującej tradycję ręcznego rzemiosła manufaktury tworzy od początku do końca człowiek, dbając o najdoskonalsze wykonanie kutego ostrza stołowego noża, czy rączki widelca, cena przestaje grać rolę.

Güde nie tworzy sam z siebie zestawów o określonej ilości elementów. Tu wybór należy do samego klienta, który, oczekując nawet do 3 tygodni na kute sztućce, będzie ciągle uzmysławiał sobie, że współczesność potrafi kultywować ręczne rzemiosło najwyższej próby.

sztućce
Opracowanie: Güde
Źródło: Güde
Wszystkie sztućce marki Güde, kute na specjalne zamówienie, tworzone są z ultratwardej stali stopowej chromowo-wanadowo-molibdenowej, która poddawana jest w przypadku serii sztućców Alpha z czarnymi okładzinami z tworzywa Hostaform 30 procesom technologicznym, a w przypadku sztućców z ręcznie dobieranymi, pasowanymi i szlifowanymi okładzinami z drewna oliwnego – aż 40-u procesom. Osobną linię tych wyjątkowo luksusowych sztućców tworzy ultraascetyczna seria Kappa nagrodzona prestiżowym wyróżnieniem Red Dot.

sztućce
Opracowanie: Güde
Źródło: Güde
Seria Alpha oliwna posiada okładziny z pięknego, niezwykle twardego drewna oliwnego, które, w zależności od partii, liczy sobie od 100 do 200 lat.
Do dziś noże i sztućce marki Güde określane są jako zjawisko na skalę światową. O ich niezwykłym prestiżu świadczy, między innymi, wzór (polecamy odnośnik do serwisu) trzech palm, który od lat 20. ubiegłego stulecia zdobi każdy z noży i sztućców. Grawer prezentuje znak (polecamy hiperłącze) nadawany przedmiotom o najwyższej, światowej jakości. Między innymi z tego względu sztućce Güde będą unikatowym prezentem dla młodej pary, dla konesera piękna i każdego, kto chce dekadami delektować się posiłkami jedzonymi sztućcami Güde, które nigdy się nie starzeją.

Sklep zaszczycony zgodą producenta na prezentację jego unikatowych linii noży i sztućców nie ustaje w adoracji ręcznie kutych zjawisk na skalę światową znanych pod marką Güde.
Opracowanie: J. Gawlikowska, K. Wawrzyczek
19-01-29 14:18:06